| kingofmetin1 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu de ce dupa ce ma masturbez la un interval de 10-15 minute imi iese din nou sperma?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O explicatie a putea fi aceea ca in momentul ejacularii nu este eliminata intreaga cantitate se sperma din vezicula seminala.Se stie ca sperma se formeaza in gonade/testicule, prostata dar mai ales in glanda seminala si se acumuleaza in timpul masturbarii sau a juisarii.In momentul declansarii procesului de ejaculare in cazul tau dintr-un anumit motiv nu se elimina toata cantitatea.Alt motiv nu poate exista, parerea mea.

| kingofmetin1 explică (pentru corbulalbrosu):

Ce as putea face sa nu mai patesc asa?

| mihai69 a răspuns:

Păi nu de aia te masturbezi, ca să ai orgasm și să ejaculezi?

| Emilian65 a răspuns:

Lichidul care iese dupa 10-15 minute, nu este sperma ci este lichidul prespermatic care este purtator de spermatozoizi si care pot duce la o sarcina nedorita.

| kingofmetin1 explică (pentru Emilian65):

Ce pot face sa nu mai patesc asa?

| ZMR97 a răspuns:

Cu boala te mai lupți. da cu prostia ba.