| anonim_4396 a întrebat:

Aşa o chetie. Vreau părerea voastră.
Am 19 ani, am fost într'o relaţie cu un prieten foarte bun, menţionez,, eram foarte buni prieteni,,. Am fost într'o relaţie cîteva luni. El m'a lăsat. Nu am vorbit un timp, însă cu timpul vorbeam ca prieteni, nu era la fel ca înainte însă asta e. Am hotărît săîntreţinem relaţii sexuale în continuare, aşa ca între amici. Ideea e că nu mai sunte prieteni ca înainte, de fapt mai deloc, prietenia s-a stricat vorbim rar dar întreţinem relaţii sex. Ce părere aveţi? Aí face asta?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare ca te foloseste

| RAY a răspuns:

Sex faceți des? tu il iubești?
Aí face asta?
nu, ca pana la urma apare iubirea

| corbulalbrosu a răspuns:

Intretinerea unor contacte sexuale intre prieteni se practica in cazul asa numitelor parteneriate cu relatii sexuale fara beneficii. Nu este nimic rau sau iesit din comun ca in anumite momente sa simti nevoia de a te intalni cu cineva pentru a bea o cafea, fuma o tigara, a barfi putin si pentru ca deconectarea sa fie totala sa intretii si o partida sexuala placuta si satisfacatoare. Succes! big grin

| Freya1 a răspuns:

Cand formezi o relatie cu cineva trebuie sa analizezi ce pierzi si ce castigi.E logic ca nu mai puteti fi prieteni ca inainte deoarece intre voi s-a format ceva mai mult decat atat.Nu m-as baga in asa ceva ca sa am de suferit pe urma

| PersonajFictiv a răspuns:

" asa ca intre amici " laughing
Nu, nu as face, nu sunt gay.

| BlackRose03 a răspuns:

Ca intre amici? Nu intretii relații sexuale cu amicul tau.
Daca o faci nu sunteti amici.O faci cu unul pentru placere o scurta perioada sau cu iubitul, daca nu e o persoana cu care iti satisfaci nevoile fara a avea sentimente pentru acesta, iubitul sau amantul nu poate fi...altceva.Faceti sex, tineti unul la altul si mai vorbiti desi relația voastră s-a racit.Amic nu e, poate un iubit neoficial daca pot spune astfel sau persoana cu care iti mai satisfaci nevoile.
Si nu, nu as face asta doar pentru a-mi satisface nevoile sexuale desi nu-l iubesc, nu sunt animal sau fata de tine o persoana dezgustătoare lipsita de principii sau sentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

| Ara997 a răspuns:

Cum adica sex ca intre amici?
dar uite, mai citesc si copiii nevinovati lucrurile aste si ce vor intelege?
parerea eea mea este ca e ceva primitiv, animalic, adica voi nu sunteti persoane cu sentimente, aveti numai nevoi primitive gen hrana adapost sex.
Doamne, Maica Domnului - cum ar zice bunica...

| sweetangels a răspuns:

Nu. E dezamagire, dar experienta din asta se formeaza happy Nimic nu se pierde, totul se reinventeaza laughing

| leapșa a răspuns:

Daca tie-ti place si daca el te face sa te simti bine, de ce nu?
Dar fii atenta, de obicei in urma intretinerilor sexuale, unul dintre parteneri dezvolta involuntar un atasament fata de cealalt/a. Ai grija sa nu incepi sa tii la el sau sa-i arati ca-ti pasa.