| Missperfect a întrebat:

Asa sunt in clasa a 5-a si imi place de un baiat! stiu ca place o fata dar aceea fata nu a vrut sa stea cu el! cand sunt la scoala se poarta urat cu mine si in plus stie ca il plac! dar e atat de dragutzzzzzzz! si in plus uneori se uita atat de frumos la mine... ce sa cred? ca ma place sau nu? ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| lime_3980 a răspuns:

Pai incearca sa faca pe masculul feroce stiind ca-l placi se da important
ia nu-i mai da cateva zile niciun fel de atentie sa vezi cum se tine ca un catelus dupa tine

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 10011993 a răspuns:

Buna, cand eram putin mai mare decat tine(clasa a 6-a) imi placea de un baiat cu un an mai mare care a vrut o relatie cu mine doar pentru ca ma placeau toti baietii din sc! insa dupa 2-3 luni a inceput sa-si bata joc de mine! deci in concluzie daca il placi esti in minusbig grin asa ca. te sfatuiesc sa renunti l elwinking

| Adriana1019 a răspuns:

Intreaba-l direct daca te place! si intreaba-l si de ce se poarta asa cu tine?

| p1nk a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fii putin indiferenta fata de el sa-i lasi impresia ca nu-ti mai place de el. El o sa devina mai interesat de tine si daca te place o sa te caute el sau... o sa incerce sa se bage in seama cu tine ce faci chesti din astea.

| Acru a răspuns:

Poate te place, poate nu. Difera de la om la om. Unii se poarta urat cu persoana iubita pentru a o atrage, altii frumos...Si eu spuneam lucruri urate unei fete cand eram mai mic, si dupaceea eram indragostit lulea dupa ea...Bafta!

| JustMelavJustMe a răspuns:

Am patit si patesc aceeasi situatie, disperata i-am zis mamei si, surprinzator mie mi s-a parut ca rasp. ei a fost f. boon. MI-a zis ceva de genu : " Pai iti zic din propria exp. ca baietii astia sunt niste ipocriti care cred ca toata planeta se invart in jurul lor" dar eu am intrerupt-o:" Mama dar el nu-i asa! E dragut si sensibil si un skump!" si mi-a zis ca daca nu o cred sa fac un test: sa pun o prietena apropiata ~de pref. cea mai buna~ sa "cada" in fata lui si sa-si scape cartile... o ajuta? o lasa? nu o baga in seama? incepe sa rada de ea? Yo am incercat ca se comp. numai in prez. mea frumos si cand prietena mea a "cazut" a inceput sa behaie ca o oaie la propriu si sa se dea el marele macho man. Crede-ma, nu merita! Daca nu ma crezi incearca si tu!

| Missperfect explică:

Ms mult la toti! aveti niste raspunsuri foarte bune toi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost si eu in clasa a 5a si stiu cum e sa fii indragostita de un baiat care place pe alta.desi el stie ca tu il place poate incearca sa te faca geloasa ca sa te apropi si mai mult de el. Incearca sa fii indifernta si sa incerci sa nu-l bagi in seama cand te jigneste sau dca crezi ca cea ce a facut este exagerat inceaca sai ti piept. fi mai dezghetat dar nu-i da atentie numai lui da si la alti baieti sau bagate inseama cu alti baieti. Daca te intreba cineva daca vrei sa fii cu le nu ezita nicigand incareca sa-l faci gelos.BAFTA

| Forcas_9823 a răspuns:

Sfatul meu este sa ai rabdare. Poate e cam greu, insa daca astepti, lucrurile se vor sedimenta (veti creste amandoi) si va fi mult mai usor sa te prinzi daca te place sau nu.

| Suppel a răspuns:

Pai eu in clasa a5-a nu ma uitam dupa baieti...mai bine lasa-l in pace si preocupa-te uh de alte chestii:*