| Sunflower1503 a întrebat:

Uite cum e. Sunt clasa a 9 a si din prima zi de scoala m-am indragostit de un baiat din clasa. Nu am mai avut iubit si nu am stiut cum sa fac. Era de treaba si ma intelegeam.cu el. Parea ca ma place. Dar si a gasit alta prietena inainte sa ii spun ca il plac. Inca mai. voia sa stea cu mine dar ea nu il lasa. L am intrebat scurt,, ma placi?,, si si a schimbat fata. Nu mai vorbeste cu mine, se uita urat. Nu stiu de ce. Inca il plac si uneori imi vine sa il imbratisez. Ar fi trebuit sa ii spun de la inceput ca il plac. Dar mi am dat seama ca el nu ma placea de fapt.
CUM SA FAC SA IL UIT? Cand ma gandesc la cum era inainte imi.vine sa plang. Oare e din cauza ca l am intrebat daca ma place sau prietena lui i-a spus cine stie ce despre mine de nu mai vorbeste cu mine?

3 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Nu te placea nici inainte, doar ca prietena. Nu trebuie sa faci nimic special ca sa-l uiti. O sa-l uiti cu trecerea timpului si o sa-ti placa de altul. In cateva luni iti trece.

| VortexLuz a răspuns:

Nu există o variantă anume sa te ajute sa-l uiti mai repede, asta se va rezolva cu timpul. Presupun ca mai mult de 16 ani n-ai daca zici ca esti a9-a, asta e cea mai imprevizibilă vârstă ca sa zic asa, nu trebuie sa te stresezi prea tare cu "bălării" de genul... Dacă el chiar te place, crede-mă că o să dea el un semn singurel nu trebuie sa tragi de el. Voi sunteti foarte usor de influențat la vârsta asta. Stai linistita, o sa ai timp suficient pentru relatii, de abia acum incepi sa scoti moaca-n lume si sa cunosti persoane noi. Sfatul meu este sa nu-ti mai faci atâtea probleme si sa-ți vezi strict de liceu, iar pe parcurs toate vor veni la timpul lor?

| mihaita78 a răspuns:

Nu poti sa infulentezi acest lucru
Cand va fi cazul il vei uita, asta nu se poate grabi
Incearca sa stai cat de mult cu prietenii tai, cunoaste lume noua( mai ales baieti ) si sigur vei gasi un baiat care te va iubi cu adevarat :*
Concluzie : nu grabi asta, uitarea vine de la sine
Succes happy