| anonim_4396 a întrebat:

. Ascult muzica trista, ma plimb singura de nebuna, stau pe bordura si plang, fac desene, cad intentionat cu rolele.asta fac cand sunt trista si incerc sa imi fac rau (mi-am facut o rana iar in ea am facut o inima cu cutitul) toate astea din cauza unui baiat care ma placea si eu la fel dar aa aparut inca o fata iar pe mine m-a uitat si am spus ca am terminat-o dar cand stau singura vine dupa mine si ma tot intreaba de ce plang de ce stau singura de ce merg de nebuna singura pe strazi.Nu stiu ce sa mai cred si nu mai vreau sa am vreo legatura cu el (prieteni eventual dar el imi zice ca daca nu sunt prietena cu iubita lui eu nu mai sunt prietena cu el si am ales sa stau singura de cat sa ma duc cu ei iar acum sunt singura.Singura mea prietena este in Italia si oricumnu prea avem prea multe in comun si inca una care e tiganca si niciodata nu pot sa vb cu ea pentru ca isi vinde cartela telefonul si isi ia altele noi iar eu nu pot sa imi fac alti prieteni pur si simplu.De cand am inceput sa-l uit sunt cu capul in nori si sufar mult din cauza asta. Sfaturi si nu ceva de genul sa ies in oras cu prietenele sau sa ma apuc de citit straight face

Răspuns Câştigător
| EU_6017 a răspuns:

Buna!big hug
Eu zic sa nu mai suferi atat dupa el pentru ca baieti mai sunt o gramada si daca zici ca el este acum cu alta inseamna ca pentru el nu ai fost decat o joaca.
Eu zic ca nu te merita!

Ca sa il uiti eu zic sa iti ocupi timpul cu ce iti place tie sa faci mai mult.sa mergi la shopping, sa iti schimbi look-ul sau lucrui care te fac sa te simti bine!

Si ca sa nu te mai simti atat de singura eu zic sa fii mai sociabila si sa-ti faci mai multi prieteni pentru ca prietenii iti sunt alaturi si la bine si la rau.cu ei poti impartii atat momentele bune cat si rele, ei te pot sprijini si te pot ajuta sa treci peste orice situatie critica!

Gandeste-te bine si ai grija de tine!

Succes in continuare!
>big grin

18 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fi serioasa, cu treburi din astea crezi ca o sa-ti revii? Da-o in f... de muzica trista, desenat si automutilare. Ia du-te pana in niste spitale, vezi la spitalul de copii cati sunt bolnavi de cancer, si mamele lor stau zi si noapte cu ei si nu mai au nici o speranta ca-i vor mai vedea razand, sau alergand, sau... Du-te la azile de batrani si vezi cati sunt acolo, uitati de copii lor si de speranta, si-si isi tarasc zilele cenusii una dupa alta!
Apoi fa ceva in viata, orice, si numai tu si Dumnezeu sa stiti despre asta si tot este ceva.
Pace!

| NickiMinaj a răspuns:

Esti emo.

| Marynna a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa iti faci rau din cauza unui baiat...adica si eu sufar acum din cauza unui baiat, parca de cand l-am cunoscut nu mai sunt eu.sunt trista, plang cateodata, dar nu imi fac rau...pana la urma daca e sa fiti impreuna, o sa fiti sigur! daca el are alta prietena, atunci nu ar trebui sa te mai bagi, gandeste-te ca totul se intampla cu un scop, sau ca nu te merita

Succes!

| Miauti a răspuns:

Pai sa plitisit de tine daca tu ai tentative de emo, cum ai vrea sa reactioneze un baiat cu tine?

Eu zic sa ti schimbi comportamentul chiar si lookul

| Dianné a răspuns:

Esti emo? straight face.
LAsa asta, dar mai,straight face, sa fim serioase! O sa iti gasesti pe altuu!happyDaca si-a gasit pe alta? Pt. ce iti mai faci griji si ti`e gandu` la el? Eu am trecut prin aceeiasi situatie straight faceInafara de faza cu cutitu si aleahappy. Am trrecut cu greu peste ele.Si sa nu crezi ca te vrea inapoi, doar daca vine la tine si te intrebare. de ce plangi happy. Sa nu`ti faci iluzii ca o sa deveniti din nou iubitiwinking. Mai bine fii lin. si ia`ti gandu` de la elhappyNU Te MEritastraight facewinking. Daca tinea cu adev. la tine, nu te mai facea sa suferiwinking

Pupici:* happy

| danutsik a răspuns:

Zic sa te linistesti
sa te gandesti la interesele tale
daca chiar vrei asta te poti apuca si de citit
incearca sa iti faci amici noi si poate cine stie de unde poate sari iepurele si iti faci si un iubit

| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Nu trebuie decat sa te gandesti ca viata merge ianinte sa stai un timp mai mult in casa sa vorbesti cu mama ta nu neaparat despre asta sa vorbest cu ea sa o ajutzi la treaba. si ai sa uiti de el... si dupa ce reushesti sa terci peste asta sa incerci sa ieshi afara cu o fata sau daca nu ai oprietena fata poti sa iti faci prieteni baieti de multe ori ei stiu sa te asculte mai bien ca fetele adiak uite eu am fost in situatzea ta. mama desp de prieten si imi faceam rau si nsuhu ce. am status 5 luni numai in cas meream la scoala si iar in cas. veneau fetele shji se rugaui de mien ca sa ies afar dar nu voiam. apoi am inceput sa ies la plimbare cu un baiat. sa vorbim acum cel imi bun prieten al meu este baiat nu fata. si am prieten mai amre ca mien dar nu asta conteaza ...stau cu prietenu si cu iubitul. si mai stau si cu fetele dar cand e vorba despre ecav din viaza mea persoana vorbesc doar cu iubitul si cel imi bun prieten al meu inainte de a avea iubit nu i povesteam decat priuetenului meu si e stai sa ma faca sa ma simt bine.
vei vedea ca vei uita de el.
bafta
sper ca te-am ajutat. incearca asta ca sigur te va ajuta

| Angel977 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci cat mai urgent la un psiholog, ca risti sa intri intr-o depresie daca o ti tot asa.Si daca chiar nu ai nici un prieten punem sa vorbim pe mess daca vrei.Id-ul meu:angello. 9999.

| SweetCherry a răspuns:

Nu o sa gasesc pe altul pentru ca el este singurul care ma place pentru ce sunt si nu este ca ceilalti crying si de asta nu vreau sa il pierd este primul baiat de care m-am indragostit si am renuntat la multi doar sa vada ca tin la el iar el acum este cu alta dar stiu eu bine ca inca tine la mine.

| SweetCherry a răspuns:

LOL laughing si ala e emo laughing iar eu rad de el pentru ca e cam nebun ca se da cu oja albastra pe unghii.

| Loryoficial a răspuns:

Stiu cum e sa suferi, da mai bine cautati prieteni pe mss sau cautatzi prieteni din cartierul tau, distreazate si vei uita cu totul, asa am facut si eu! si incearca sa nu te ranesti, mai tirziu iti va parea rau! asa am facut si eu, m-am taiat de mai multe ori... tu sa nu faci asta. incearca sa iti faci cat mai multi prieteni! e important sa ai prietenii linga tine cand suferi! Viata merge inainte, nu trebuie decat sa gasesti ceva amuzant sa te distrezi, apoi o sa uiti trecutul! sper ca tziam fost de folos!

| GymClass a răspuns:

Sa te tai?raised eyebrows stai fata linistita ca iti vei gasi altul :-|

| ChocolateDroid a răspuns:

Am mai trecut prin asta... sad Acum am alta problema. Imi place de un baiat dar sunt prea mik pentru el... of of.
Daca ai nevoie de ceva : delyx_justtry. id`u meuhappy mai povestim si ne mai dam sfaturi reciproc. Bye

| cristiana_4483 a răspuns:

Andreea si eu am trecut prin facze d'astea... uite daca vrei sa mai discutam id meu e cristiana_raluca2001

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai da-l incolo de baiat...si mie mi-a placut de unu si inca mai mi place, dar el amu nu ma mai place deci chiar nu-mi pasa. nu te ranii. eu mereu uit de el... rar cand mai ascult mel triste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am cunoscut de curind sentimentele ce te incearca... Poti crede s-au nu, dar exista un suflet ca al tau, pur, sincer si...tradat! Cauta pe mess eddy. 2368@

| Bloody Girls_8024 a răspuns:

Crede-ma baietii sunt foarte mincinosii si lingusitori. Ei vor sa te faca fericita, dar de fapt nu vrea sa-ti faca rau daca el te iubea cu adevarat nu s-ar fi despartit de tine. Daca te iubea cu adevarat nu s-ar fi purtat asa cu tine i-ar fi spus acelei fete ca el are deja o prietena dar inseamna ca el si-a batut joc de tine dar lasa ca iti vei gasi alt baiat si cand il vei avea sa treci pe langa el si sa-l faci gelos.Asta merita.------Sper ca te-am ajutat cu ceva. fundita?straight facehappy

| ellen a răspuns:

De ce nu incerci sa vorbsti cu el, sa il intrebi mai tine la tine? Poate inca mai simte ceva pentru tine de vine si te intreaba de ce plangi si de ce esti singura.
Sincer! Baietii nu merita nici o lacrima din partea fetelor.