| Esteraaaa a întrebat:

Hei TPU nu stiu ce e cu mine n-am chef de nimic vreau doar sa stau eu cu mine dar in acelasi timp vreau sa stau cu prieteni m-am certat cu o prietena de a mea ieri m-am despartit de prietenul meu nu sufar dupa despartire nici nu sunt trista din cauza asta straight face habar n-am ce e cu mine straight face straight face| spuneti-mi si mie daca ati avut si voi momente de acest gen si ce ati facut ca sa treceti peste pasa asta proasta :\

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu momente din acestea.o buna perioada de timp.Acum nu mai am. Ba chiar vreau sa petrec timp cu prietenii si prietenul, dar atat ei, cat si el, sunt la ceva distanta si ma cam impiedica asta. Si parintii, plus ca trec acum pe a 10-a si in clasa a noua a fost acomodarea, si am avut media mai mica ca in anii trecuti. Si acum,, Nu inveti, nu ai voie sa ai prieten, nu ai voie pe afara!". Si, da, si in vacanta. Poate ca asta e si la tine. Poate e si timpul ala al vacantei, care iti da o,, moleseala" generala din care nu ai chef de nimic. In legatura cu prietenul tau, imi pare rau de despartire. :\ Nici mie nu imi pica bine sa spun, dar nu tot timpul decurge bine vreo relatie. Si eu am fost intr-un timp certata cu prietenul meu si cu prietena mea cea mai buna, din aceeasi cauza, aceeasi perioada. Dar totul s-a rezolvat. Cauta sa te ditrezi, atat cu tine insuti, cat si cu prietenii. Impartaseste problemele tale cu ei, cauta sa te impaci cu cea mai buna prietena. Si sa te ditrezi. Asculta muzica, fa o plimbare in ael liber, gandeste-te la lucrul acesta. Iar daca nici asta nu merge. dormi. laughing Cel mai bine e sa dormi si sa uiti de toate. laughing Sper ca ti-am fost de folos si ca nu te-am plictisit cu ale mele. laughing O zi buna! happy

3 răspunsuri:
| Lucaci a răspuns:

Ai putea urma mesajele din grafitti de pe zidurile Bucurestiului:
http://stirileprotv.ro/......omeni.html
Gandeste-te la tot ce este frumos in viata.

| wolder a răspuns:

Am trecut peste o faza de genul asta si multe depresii
am fost si pe la psiholog si psihiatru
tot ce trebuie sa stii este ca trebuie sa ai incredere in tine, sa-ti ocupi timpul si sa treci peste singur cu propriile forte

| Gliganandreeateodora a răspuns:

Da, si eu am avut clipe asemanatoare! Ii bine ca iti faci timp si pentru tine, te recreezi, dar din punctul meu de vedere atunci cand o peroasna vrea sa stea cu ea insusi inseamna ca cv nu te multumeste, la tine, la aspectul fizic, la comportament sau simti ca nu esti ca ceilalti. Iti dau un sfat, atunci cand vei fi pregatita sa fi inconjurata de prieteni, de toti, insemna ca esti pe deplin multumita de ce faci, ce esti si cum esti!:* Sper ca te-am ajutat.