| PolicarpCiucan a întrebat:

Aseara m-am masturbat si cand ejaculez sperma mea avea o culoare un pic rosiatica. Stie cineva de ce?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca este vorba de afectiunea denumita hemospermie asa cum a presupus si @RAY.
,, Hemospermia reprezintă prezenţa sângelui în spermă şi poate fi înspăimântătoare, dar în marea majoritate a cazurilor nu este un motiv serios de îngrijorare. Nu este un simptom frecvent şi cel mai adesea dispare de la sine. Sperma este formată din spermatozoizi şi fluide eliberate de prostată şi alte glande. Fluidele se alătură spermatozoizilor atunci când aceştia trec printr-o serie de ducte (tubi) către uretră pentru ejaculare. Mai mulţi factori pot determina ruperea vaselor de sânge care se găsesc de-a lungul acestui traseu sau de-a lungul tractului urinar către uretră. Vasele rupte vor produce scurgerea de sânge în spermă, urină sau în ambele.""
https://www.csid.ro/semne-si-simptome/hemospermie-11246748
Multa sanatate!