| mihaela08 a întrebat:

Aspirina amestecata cu 2 lingurite de apa si pusa pe fata ca o masca este buna ca sa nu-ti mai para cosuri?

Răspuns Câştigător
| evelin_1888 a răspuns:

Eu am incercat...este foarte buna

4 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Parerile sunt impartite. Si eu am auzit ca ar fi folosit anumite persoane. Dar sa stii ca ce e bun pentru altii nu e neaparat bun si pentru tine. Pentru ca am impresia ca usuca pielea destul de multwinking Deci nu stiu cat de benefica e. Eu sincer folosesc cutaden (un unguent, gasesti in farmacii costa in jur de 10 lei). Si e foarte bun. (Bineinteles e foarte importanta igiena fetei. Un gel de curatare (de la Niveea, Garnier, Avon-cele de la planet spa sunt bune) dimineata si seara. Depinde cat de concentrat e ca sa nu iti usuce fata. Fara sa umblii cu mainile pe fatawinking si fara sa storci cosurile. Eu sunt la al 4 lea tub de cutaden. Si imi dau seara si il las peste noapte (un strat subtire). Si nu mai am probleme cu cosurile decat in acea perioada a lunii (si atunci destul de putine). L'am mai recomandat si altora si a fost bun. Am auzit ca mai e bun "zineryt" dar si aici parereile sunt impartite(mai bine consulti un medic dermatolog inainte). Mai e un unguent "mibazon" gasesti la farmaciile veterinare (pana in 10 lei parca) si acela e bun. Bafta!

| FucktheSystem a răspuns:

Eu zic să nu faci experimente de genul și mai bine să te duci la un dermatolăg să-și rezolvi porblema sau să încerci cu săpun de sulf, se găsește la farmacie, costă câțiva lei și pe mine m-a ajutat mult.

| Yuliadlke a răspuns:

Hmmmmm,nu stiu thinking nu am mai auzit`h de asta pan`acum, da poate laughing rolling on the floor

| playalex a răspuns:

Nici eu nu am auzit de asa ceva dar cred ca nu o sa mearga