| eugensuperstar a întrebat:

Astazi a fost sora in vizita la mine si am vorbit cu ea si mi-a povestit ca a mancat o lamaie fara zahar.Eu atunci am vrut sa zic ca numai animalele manca lamaie fara zahar, si din greseala am zis numai animalele manca lamuie fara zahar si atunci ia a facut o fata ciudata a zis du-te dracu si-a plecat din camera unde eram a fost fara intentie dar nu stiu de ce s-a suparat

11 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Asa si? ce sa facem acum? happy o sa ii treaca. cum dai ochii cu ea, spune-i ca ai vorbit urat fara sa vrei si gata.

| mihai69 a răspuns:

Așa, și? Care e de fapt întrebarea?!?

| eugensuperstar explică (pentru mihai69):

Ce sa fac in situatia asta?

| mihai69 a răspuns (pentru eugensuperstar):

Păi ce să faci? Dacă nu mai zice nimic, te duci frumos la ea cu o ciocolată (sau ce știi tu că-i place) și o rogi să te ierte pentru exprimarea nefericită și fără vreo intenție de a jigni care ți-a zburat pe gură.

| T0T a răspuns:

Oricum trebuia să îți zică asta. Adică pe ce bază numai animalele mănâncă lămâie fără zahăr(făcând excepție de la faptul că și noi suntem animale)? E chiar mai sănătoasă lămâia fără zahăr și așa o prefer și eu. Rar aș pune zahăr peste fructe.

| PsihoSex a răspuns (pentru T0T):

A spus lamUie. problema e de unde stie sora de asa ceva?

| T0T a răspuns (pentru PsihoSex):

Probabil sora s-a supărat pe lucrul semnalat de mine de fapt. Poate sora e destul de mare, oricum? Sau poate nu s-a supărat prea tare ci și-a dat seama că respectivul e idiot și a preferat să plece. Era gen, facepalm.

| PsihoSex a răspuns (pentru PsihoSex):

Pentru unele persoane, mai putin mature si mult mai putin citite, poate avea o conotatie extrem de negativa, de josnicie, din pacate.
Limba romana e foarte plastica, si foarte expresiva, dar nu toti o inteleg si stapanesc la fel de bine!
Adica polisemantic!

| Camuflaj2017x a răspuns:

Spune-i ca esti prost si sa te ierte ca esti prost ca nu e vina ta.

| Kingsley a răspuns:

De unde stii ca s-a suparat ca i-ai zis "lamuie"?
Poate s-a suparat ca ai facut-o animal.

| eugensuperstar explică (pentru Kingsley):

Nu stiu sigur de ce s-a suparat dar nici nu am mai vorbit cu ea dupa incident