| Nutzuu a întrebat:

Astăzi am fost afară cu 2 prietene! Un din ele care o plac! Și ne-am plimbat noi pe afară, iar înainte să plecăm am sărutat-o! Până atunci ne tot pupam pe obraz, ne luam în brate! Și am început iar să ne pupăm pe obraz și după mi-am luat inima-n dinți și am sărutat-o! Nu a reacționat cu palme, voiam să le spunem celorlalți că e din greșeală big grin! laughing
După câteva minute am plecat! Și atunci iar m-a luat în brate și eu iar am sărutat-o! Și cât o mai țineam în brațe m-a sărutat și ea! După ne-am zis noapte bună și am plecat!
Am înțeles că are prieten, dar oare mă place?
Eu simt ceva pentru ea!
Dau funda! Vă mulțumesc de ajutor!

21 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

DE CE! tot pui! semnul! SCREMARII!

| Nutzuu explică (pentru buzeduulci):

Vezi că m pus la sfârșitul frazelor. Și. așa pun eu.

| buzeduulci a răspuns:

Invata sa pui corect semnele de punctuatie.winking

| neutrino a răspuns:

Nu-ti mai pune astfel de intrebari: atata timp cat fata sta la pupat, pup-o cat mai des si bucurati-va de tineretea voastra.

| Nutzuu explică (pentru neutrino):

Să-i zic că o iubesc?

| neutrino a răspuns (pentru Nutzuu):

Ii poti spune, dar numai intre doua pupaturi.

| anonimg a răspuns:

Un rationament sanatos ne spune ca daca fata are prieten, este bine sa nu stricam relatia, si sa nu ne jucam cu inimile oamenilor. Trebuie sa te stapanesti si sa iti dai seama de greseala pe care ai facut-o, nu doar pentru ca roata se va intoarce impotriva ta, ci pentru ca ai pacatuit impotriva lui Dumnezeu calcand Legea Lui! Iar fata aceea este proprietatea lui Dumnezeu. Si tu nu esti decat un profitor. Cere-i fetei sa te ierte pentru lipsa de ratiune de care ai dat dovada, si nu te lauda in inima ta sau inaintea prietenilor tai ca ai fi putut sa o ai oricand ai fi dorit. Fata este intr-adevar un vas mai slab decat baiatul; dar tu esti mai slab decat ea prin faptul ca te-ai folosit de slabiciunea ei. Prin ceea ce ai facut ai dat dovada de lipsa de respect atat față de fata cat si față de parintii ei; si nu mai spun de Dumnezeu. Prin nerespectarea altora nu te respecti pe tine insuti. E timpul deci sa iti formezi un caracter frumos -care ia nastere prin fapte si obiceiuri frumoase- fara de care nu vei vedea cerul si nici pe Dumnezeu.
Sentimentele trebuiesc conduse da ratiune, si nu invers. Deci daca ratiunea ne spune ca sentimentele nu sunt sanatoase, atunci sa nu ne lasam in voia acestora. Sa innabusim mai bine sentimentele decat ratiunea.
Si sa ai vedere ca Dumnezeu nu Se lasa batjocorit. Astfel dar, daca vrei ca viitoarea ta sotie sa nu fie sarutata de altcineva, atunci nici tu sa nu saruti pe prietena altcuiva.
Deci daca nu te pui acum in situatia baiatului a carui prietena ai sarutat-o(adica sa iti para rau cu adevarat pentru ce ai facut), atunci sa stii ca te va pune Dumnezeu -si sigur nu-ti va placea. Trebuie sa ai constiența ca orice fapta ai face -fie buna, fie rea- va fi inregistrata de ingeri; iar in ziua judecatii vei da socoteala de raul facut.

Nu te intreba daca fata te place sau nu. Normal ca te place. Dar ai starnit in ea sentimente pe care nu ar fi trebuit sa le aiba -atat fata de prietenul ei cat si fata de tine. Nu te gandi doar la tine; in primul rand gandeste-te la ceilalti cand faci un lucru -fie bun, fie rau.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonimg):

Esti cumva reincarnarea lui IrishU2?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru SkyPilot):

Buna asta rolling on the floor Tipu ala a disparut?

| Nutzuu explică (pentru SkyPilot):

laughing)

| SkyPilot a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

A fost banat de administratori. Pare sa fie aceeasi persoana dupa stil.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu stiu ce sa zic.Asta e cu ingeri, ala era cu familia si moralitatea.

| SkyPilot a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Cam prea subtil pentru mine. Nu am avut niciodata rabdare sa citesc toata predica. Era mai tare ca antena 3!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nici eu, dar pe sarite asa se observa o diferenta.

| anonimg a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu sunt si nici nu-l cunosc pe omul pe care l-ai amintit. Ci Dumnezeu m-a trimis ca sa-i invat pe tineri educatia; sa aiba principii sanatoase; sa-i invat sa-i respecte pe oameni; caci daca ei sunt needucati, cu cat mai mult copii lor vor fi si mai lipsiti de educatie. Ba inca vor mosteni si defectele de caracter ale parintilor lor; caci gena nu este doar de natura fizica, ci si morala.

| SkyPilot a răspuns:

Te place, altfel nu te saruta. Daca tu o iei de la altul, crezi ca nu o va lua si altul de la tine la fel? Acum depinde si ce varsta aveti, la 14-16 ani de obicei relatiile nu tin mult asa ca mare lucru nu ar fi.

| Dariusuu a răspuns:

E simplă ecuaţia asta.

Prima variantă ar fi să nu aibă pe nimeni şi să te fi minţit aşa discret.

Iar a 2 variantă ar fi ca aceea fată să nu ştie ce vrea, să umble după mai mulţi odată asta ar înseamna că nici măcar nu are personalitate.

Poate că ar trebui să o cunoşti mai bine...

| Nutzuu explică:

Deci, am ieșit și azi, tot noi 3! Și, pe drum ne-am sărutat de vreo zece ori, o pupam pe obraz și după o sărut-am eu sau ea mă săruta pe mine! mai pe seară m-am găsit și cu prietenul ei și încă 10 prieteni comuni! Am jucat adevăr și provocare chiar dacă avem peste 14 ani! laughing Și prietenul ei nu s-a luat de mine sau chestii că am sărutat-o ca provocare! îmi zicea „hai mă, sărut-o odată"! Și nu părea gelos! Ei nu cred că ii mai place de el! Eu cred că are pe alta, el are sigur peste 18 ani! Ea are 14! Nu știu sigur dacă are el 18, dar pare matur! Și, eu o plac pe ea mult!

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Nu-i zice ca o iubesti x_X Nici macar n-o iubesti. Te-ai indragostit doar de ea. Dragostea si iubirea nu-i acelasi drac. Spune-i ca o placi / ai sentimente pentru ea. Faza cu prietenu nu-i o piedica. Din moment ce te-a sarutat, probabil nici nu e indragostita de el ( sa nu mai spun de iubit ). Bafta la agatat micul meu invatacel >big grin

| Nutzuu explică (pentru Mαяуßăăღ):

Mersii :* Ai un fb?

| Daniel_Naghi_1998 a răspuns:

Duo in pat, si fa cu ea niho niho