| alexa19 a întrebat:

Simt ca numai suportsad, as vrea sa ma impac cu fostul meu prietensad dar nu stiu daca o sa mai vrea sa se impace cu mine pentru ca el a fost cel care a pus punct relatiei noastre.
Nu m-am obisnuit fara el, imi este greu, imi lipseste enormsad
As vrea sa vorbesc cu el sa vorbim sa ne impacam, dar ce sa ii spun, cum as putea sa incep discutia cu el cand el este si indiferent cu mine, abia imi mai vorbestesad
Daca el s-a despartit de mine pentru ca a spus ca nu suntem potriviti credeti ca ar mai putea exista o sansa de impacare?sad
Ce sa facsad

3 răspunsuri:
| angel09 a răspuns:

Buna! fii si tu la fel de indiferenta, daca vei fugi dupa el si il vei ruga sa va impacati desi el a fost cel care a pus punct relatiei te va dispretui si te va trata urat.Demonstreaza-i ca viata merge inainte si arata-i ce a pierdut...cu siguranta o sa incolteasca un pic de gelozie in sufletului lui si te va cauta.

| Crocaa a răspuns:

Draga mea,cand un baiat te refuza,se desparte de tine sau iti spune direct in fata ca nu va potriviti/nu te vrea etc, iti iei jucariile si te duci frumos in treaba ta si la el nu te mai intorci niciodata! Chiar tu ai spus ca abia iti vorbeste,pai da.ori si-a gasit pe alta,ori l-a deranjat ceva la tine. Oricare dintre situatiile astea ar fi,el nu te mai vrea si va trebui sa treci peste. Daca el vine inapoi si face pe nevinovatu`, clar ca tu ai vrea sa va impacati, dar ai gresi enorm daca l-ai primi inapoi.In primul rand el s-a despartit de tine,deci lui ar trebui sa-i para rau ca te-a pierdut. Apoi,n-ai de ce sa suferi pentru cineva care nu merita si te paraseste pentru banalul motiv "ca nu va potriviti".Iti lipseste enorm,aici te inteleg,dar iti lipseste persoana care era, nu cea care este acum, adica baiatul care te-a parasit.Cum poti sa mai iubesti pe cineva care te raneste? Sfatul meu este sa-l lasi in pace, sa nu-l contactezi sub nici o forma (i-ai da si mai multa satisfactie sa te vada ca suferi) si atunci cand iti apare in gand, cauta-ti ceva de facut.Cu timpul o sa realizezi ca nu ai nevoie de el pentru ca poti sa-ti traiesti viata in continuare alaturi de cei care te iubesc.

| matzagyuly a răspuns:

Tocmai am trecut printr-o astfel de despartire,sfatul meu este sa il lasi in urma,gaseste-ti alt baiat care sa iti acorde atentie si sa te faca sa te simti iubita,eu asa am facut, acum nu mai plang dupa nimeni, te-as sfatui sa nu te lasi umilita de el