| sorina18 a întrebat:

Daca fostul meu prieten a spus ca nu vrea sa se mai impace niciodata cu mine credeti ca ar fi rau daca as mai incerca inca o data sa vorbesc cu el de impacare?sadeu tin mult la el si imi este greu fara elsad.
Cum i-as putea spune ca vreau sa ma impac cu el?
Voi ce spuneti? ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

De ce trebuie sa te ploconesti in fata unui om care nu te merita? Omul trebuie sa mearga inainte, nu inapoi, chiar daca e plin de rani. Drum bun!

9 răspunsuri:
| VodkaCoca a răspuns:

Nu te umili, pentru ca daca a zis ca nu mai vrea, poate chiar nu mai vrea si te umilesti degeaba, in schimb ai putea sa fii indiferenta o vreme, sa vezi ce face el. Daca e asteapta sa faca el primul pas, iar daca nu face nici un pas nimic inseamna ca vorbea serios.
Cel putin asa faceam eu cu fostul meu, ne certam urat de tot si imi zicea ca nu vra sa mai auda de mine niciodata, ca nu o sa ne mai impacam etc il lasam cateva zile fara sa il caut fara sa dau semne si tot el venea inapoi. Bafta.

| mona a răspuns:

Te sfatuiesc sa renunti la ideea asta cu impacarea, baiatul ti-a zis ca nu mai vrea si gata, trebuie sa accepti ca s a terminat si dragoste cu forta nu se poate

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

N-are rost.Fii demnă, ce dracu!

| MeConstantine a răspuns:

Buna,

In primul rand ti-as recomanda sa mergi mai departe pentru ca este clar, din ceea ce ai scris, ca deja v-ati mai despartit si iar reimpacat. Daca va fi cazul sa fiti din nou impreuna este cazul sa faca el primul pas ( presupunand aici din ceea ce ai scris ca de fiecare data tu ai fost iertatoare si ai incercat sa salvezi relatia ).
Vei avea ocazia sa simti mai mult si pentru altcineva dar asta doar sa iti doresti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine renunti.Ti-a spus omu' odata pricepe soro..Asa e mai bine pentru amandoi

| antigoni a răspuns:

Nu te mai umili, nu merita sa faci asta. O persoana care iti spune ca nu vrea sa mai fie cu tine niciodata nu mai merita atentia ta. Mai bine arata-i indiferenta ...arata-i ce a prierdut.

| Mataarecratimadareunupotsascriuasa a răspuns:

Mergi la "Din Dragoste"

| alexandra_8042 a răspuns:

DEpinde ce persoana este... Daca te iubeste e imposibil sa nu te mai iubeasca asa ditr-odata
... dupa mine ar trebui sa-l lasi in pace.o fata nu trebuie sa se roage de baiat. sfatul meu

| georgiana1223 a răspuns:

Hei sfatul meu e ca daca il iubesti insista nu te desparti de el pentru nu stiu ce cauza sau daca nu vrea sa se impace dai un pic de timp sa se mai gandeasca