| anonim_4396 a întrebat:

Astazi ma intalnesc cu o fata ca sa mergem la film. Ce flori sa iau? Nu prea ma pricep la flori pentru ca nu am mai luat niciodata. Cate flori trebuie sa iau?

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Felicitari!
happy
Cumpara flori,dar sa fii atent la numar,pentru ca,daca iei un singur trandafir rosu,e o declaratie de dragoste,daca iei trei,complimentezi simplu si de la cinci in sus,e galanterie si eleganta.
Daca,insa,iei un trandafir alb si i-l oferi,e ca o declaratie cuminte de admiratie si dorinta sa fiti impreuna. Poti cere sa fie legat cu o panglicuta rosie sau argintie,in functie de ce gusturi ai,garantat ii va place.
Nu lua altceva in afara de trandafiri, doar ei vor rezista destule ore fara sa fie pusi in apa si, in plus, sunt cele mai aristocrate flori.
Fiind prima intalnire(cred), ofera-i un trandafir alb, parerea mea.
Si mult noroc!
happy

| Miauti a răspuns:

Cum vrei sa tina ditamai buchetul intr-o sala de cinema. cum a spus Madayna "Un singur trandafir e de ajuns."

| Awesom a răspuns:

Ia-i si tu o orhidee.

| emima a răspuns:

Poti sa iei si o flore si 3 cate vrei fetelor le plac trandafirii dar tu poti sa-i iei si crini ce vrei u

| nutsa a răspuns:

Trandafiri albi sau rosii, 3 sau 5.

| senstein a răspuns:

1 trandafir alb.winking

| RAY a răspuns:

Conteaza daca te place in primul rand fizic,personalitate, financiar,faza cu florile nu vad cu ce ajuta, important e cum arati, cum esti imbracat, cm te comporti cu ea, decat florii care pe bune cine pune pret pe asa ceva mai bine o cina romantica

| neutrino a răspuns:

Intotdeauna oferi un numar impar de flori, de preferat din florile ei preferate.

| PedoBarbie a răspuns:

Să-i placă ei. Oricare e bună. Gestul contează.

| grab a răspuns:

Daca e prima intalnire ia-i o floare de sezon gen o frezie sau o lalea, de ce nu si un buchet de ghiocoi. e si usor de carat, nici nu risti sa faca golanii aiurea glume proaste ca te-ai dus cu flori ca la doctor, nici ca i-ai luat buchet cat vesnica pomenire...

fii discret dar eficient, uita-te in ochii ei cand ii dai florile si las-o sa te pupe ea pe obraz daca e binecrescuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un numar impar de flori preferabil florile ei preferate iar daca nu le stii atunci ia trandafiri(de obicei fetele ii adora -mai ales pe cei rosii).

| Madayna a răspuns:

Un singur trandafir e de ajuns.