| anonim_4396 a întrebat:

Atat de singura,ata de fara speranta,ata de bagata in groapa.Ce ramane de facut? Ca si cand orice speranta dispare,si imi pare rau, si e greu sa explic in cuvinte.

6 răspunsuri:
| SageKid a răspuns:

Stiu cum te simti.Incearca sa gasesti ceva pentru care merita sa-ti faci din nou vise, sperante, daca vrei sa uiti durerea implica-te in diferite activitati:asculta muzica, citeste, fa-i orice sa-ti alunge gandurile negre.Probleme cu prietenii, iubitii? zi-ti in sinea ta ca nu te merita.Probleme financiare? munceste pana cand iesi pe linia de plutire, sper ca te-am ajutat un pic

| xXdoareuXx a răspuns:

Speranta moare ultima. Gandeste-te numai la lucririle bune care ti s-au intamplat. Gandeste cat mai pozitiv. Nu stiu ce sa-ti zic dar in momentele astea in care te simti a nimanui, singura, neajutorata ar trebui sa gasesti pe cineva in care sa ai incredere si care te-ar putea intelege.

| NuMaContrazice a răspuns:

Stiu cum te simti, dar fata de tine mie imi place singuratatea laughing, chiar daca nu tot timpul, incearca sa privesti viata din alta perspectiva.winking

| adriang95 a răspuns:

Iti jur ca la poezia asta mi-a zburat gandul cand am citit ce ai scris: http://luminaochilorinchisi.wordpress.com/2012/08/17/un-monstru/
Ma rog, ideea este sa nu uiti cine esti, sa mergi mereu mai departe, sa inveti sa nu iti mai pese de trecut, sa inveti sa tii DOAR cu tine si atat!

Răspuns utilizator avertizat
| Indestructible a răspuns:

Kill yourself.