| soricioaica :P a întrebat:

Ati accepta sa stati cu un baiat chiar daca nu-l placeti? doar asa de mila, compatimire?

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu as putea sa stau cu cineva pe care nu il iubesc, mai bine ii zic adv oricat ar fi de dureros caci la un moment dat tot va avea de suferit, mai bine vb si ii spui in fata ca nu poti fi cu el chiar daca ti-e mila...

lolita
| lolita a răspuns:

Din mila? lasa draga ca nici tie nu-ti da nimeni nimic de pomana, daca stai cu el nu inseaman ca tu faci un bine ci inseaman ca el profita de bunatatea ta si faca pe prostul. faci cum iti zice inima dar te sfatuiesc sa nu pierzi timpul cu cineva care nu merita iubirea ta. viata este prea frumoasa ca sa o risipesti auiurea. kiss

| liz23 a răspuns:

Nu... iar ceea ce as intreba eu pe cel/cea care face asta, ar fi daca tie ti-ar placea sa fie cineva cu tine din mila? Raul facut ulterior este de doua ori mai mare fata de cel cauzat daca esti sincer/a. Nu te purta cu cineva intr-un mod in care nu ti-ar placea sa fi tratat.

| buburuzAndreea a răspuns:

Da, am facut asta. In clasa a noua. El imi era prieten bun si imi tot spunea ca ma iubeste si ca vrea sa-i dau o sansa. I-am explicat de o groaza de ori ca nu il privesc decat ca pe un amic, dar nu a vrut sa inteleaga si am cedat pana la urma din mila. A fost primul baiat cu care m-am sarutat, desi nu simteam nimic pentru el. Acum regret enorm ca am facut asta. Serios, chiar nu merita. Tu te simti ca pestele pe uscat, iar de el iti bati joc pana la urma, pentru ca nu esti sincera, ci te prefaci doar ca il placi. Si nu e corect, pentru ca intr-o relatie trebuie sa fie si dorinta aia nebuna sa fii cu persoana de langa tine. Trebuie sa te faca fericit, sa simti fluturi in stomac si sa te inrosesti in obraji daca te atinge din greseala pe mana. Orice om merita tot tacamul cand vine vorba de dragoste. Nu are niciun rost sa-ti pierzi vremea cu jumatati de masura.

| Encore a răspuns:

Am stat dar 2-3 zile maxim...

| Betty18 a răspuns:

Nu evident ca nu.iti este mila de el dar nu trebuie ca nimeni sa se sacrifice pentru asta. ori esti fericit ori nu.tongue

succes

| Instinkt a răspuns:

Nu poti face asa ceva gandeste-te cand va trebui sa te desparti mai inkolo gandeste-te ca mai bine e un nu acum decat sa si-o ia in cap mai tarziu

| Mina a răspuns:

Niciodata! As avea de suferit si eu si baiatul.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

NU! dupa o sa sufere![-x

| AndreeA_4571 a răspuns:

NUuuuuuuuuuuuuu

| pinkpanther_4414 a răspuns:

NU.Deoarece in primul rand e si el fiinta umana, cine suntem noi sa ne jucam cu sentimentele lui.Chiar daca am vrea sa il ajutam prin a sta cu el, ajungem sa il ranim mai tare.Sa zicem ca tot din mila am putea incerca sa ne apropiem de el in alt mod, adica din postura de amica, si prin asta putem descoperii la el alte calitati pe care altii nu le vad sau nu le apreciaza.Si in al doilea rand nu as putea sa fiu cu o persoana pentru cara nu simt nicio atractie, nu m-as putea comporta cu el normal, adica cum ar trebui sa ma comport cu un prieten, si lucrul acesta ar fi vizibil.

| traumatizaNtu a răspuns:

Ask naomi

| Helene a răspuns:

Nu. Asa pot suferii eu atunci cand ne despartim si el. Dar asa cand vrei si tu si el sa fiti impreuna, sa va impartasiti sentimentele asa e ok. Dar cu forta nu se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ori simt ceva pentru el ori mă duc în lume de nebună.
Nu pot sta de milă, ci de plăcere.
Sentimentele nu-mi dau pace...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facult lucru asta...sa zicem din obligatie... facusem o promisiune cuiva drag mie...insa a fost cea mai mare greseala din viata mea...nu am facut decat sa imi bat joc de viata mea.si sa sufar mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand aveeam vreo 15 ani am avut o astfel de tentativa dar nu merge, oricata bunavointa ai avea, nu merge... daca baiatul nu te atrage nu ai ce sa faci...

| dory a răspuns:

Nu, fiindca asa ii faci mai mult rau, ii vinzi iluzii desarte. evita sa creezi situatii gen utopii.fi sincera cu el cu siguranta va aprecia mai mult.

| ancush a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel...bine nu e vorba ca nu in place... e o persoana fff de treaba insa este mititel(fizic vb) fata de mine si ma simt naspa, eu as vrea o persoana puternica langa mine sa ma simt in siguranta...deci si eu am de gand sa vad cum merg lucrurile si pe urma cred ca o sa ne despartim...deci acelasi sfat... e bine sa'l lasi acum sa sufere decat mai tarziu cand nu va accepta asta

| bybycka a răspuns:

E aiurea mai rau ii faci! il poti schimba in rau dupa ce vei incheia asa zisa relatie! spun asta din propria experienta!