PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Ati citit asta?!
http://www.catchy.ro/bor-are-o-problema-cu-educatia-sexu ala/72582

Daca inca nu, cititi, analizati, meditati si puteti si raspunde!

Nu uitati, atentie la maniere, igiena orala, manuala si genitala, si mai ales, sa va protejati, fara pardon! Altfel, poate fi jale!

4 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Pentru ce sa dam banii la orele de educatie sexuala? Stim cu totii ca fenomenul nasterilor la adolescente nu va disparea daca introducem o astfel de ora. Poate chiar va creste deoarece ii incurajam se faca sex, prin filme porno si prezervative gratis (asta presupune ora de ed. sex.)

Cel mai bine ar fi sa se scoata religia si sa se introduca biologie - anatomie, nicidecum ed. sexuala, care este o ora special infiintata pentru psihologii muritori de foame din Romania.

| SkyPilot a răspuns:

Au nevoie de cat mai multi enoriasi. Si cat mai putin educati. Cineva trebuie sa umple preamultele buzunare si preadolofanele cinstite burdihane bisericesti.

| Lawliet14 a răspuns:

Parerea mea e ca se loveste prea mult in BOR, care nici macar nu e atat de implicata. Romania este un stat mult mai laic decat Grecia, Serbia sau Rusia, dar si decat unele din Vestul Europei precum Irlanda, poate si Italia si Spania. Si in Germania Biserica se implica cat de cat. BOR ARE DREPTATE, E CURVASARIE! Educatia sexuala s-ar putea face acasa mai bine, pentru ca daca o faci de la varste fragede in Anglia mai mult le induci ideea de sex. Autoarea articolului ar face bine daca are copii sa nu ii lase sa navigheze oriunde pe internet. Exista "block-uri" de care romanii nu prea stiu...

| pufulescu a răspuns:

Stai linistit ca nu e numai vina BOR. Ipocrizia si dubla masura afisate de ei se pliaza perfect pe firea poporului roman. Cu totii suntem de vina pentru ce se intampla, chiar si cei care se proclama atei.