| anonim_4396 a întrebat:

Ati face compromisuri si sacrifici pentru persoana iubita? Cum ar fi: sa va mutati intr-un oras strain,sa incepeti o meserie noua,sa va schimbati stilul de viata din punct de vedere a programului a mancari, sa va schimbati stilul vestimentar etc?

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Cum ar fi:
sa va mutati intr-un oras strain - Categoric, nu am nevoie de nimeni altcineva decât de ea.
sa incepeti o meserie noua - zilele trecute mă gândeam la așa ceva, dar da, aș face asta.
sa va schimbati stilul de viata din punct de vedere a programului - Da, mi se pare incitant
a mancari - sunt dispus la tot felul de schimbări, mai ales în perioada asta
sa va schimbati stilul vestimentar - da.
Și multe altele dacă este vorba de femeia pentru care aș merge si-n pânzele albe.

33 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sa ma mut intr-un oras si sa incep o meserie noua daca o cere situatia, da. Sa imi schimb stilul de viata si programul mi-ar cere-o acel cineva. E o diferenta.
As face sacrificii pentru a ne fi mai usor si pentru a fi mai bine pentru noi, adica daca ar trebui sa ma mut sa fiu mai aproape de el, etc, dar nu mi-as schimba gandirea, hainele sau stilul de viata pentru cineva. Daca ma suporta asa cum sunt bine, altfel pa

| MihaelaDart a răspuns:

Da, am facut-o acum 7 ani jumatate cand am parasit Romania pentru totdeauna.

| RAY a răspuns:

Sa vorbesc din experienta, am avut o relatie cu o fata aflata la 900 de mine,dar cand a fost sa merg la ea mi-a fost frica de nu stiu ce? ca nici acum nu stiu,de iubire, isi dai seama ca ar fi fost o scimbare totala, oras strain, nou loc de munca, sa imi fi schimbat stilul de viata, mancare nu mancam atunci mult acum ar fi o problema asta, stilul vestimentar il scimb mereu, e greu de spus Naty ce as face daca iar as iubi din nou, daca as mai putea avea incredere intr o fata asa cum am crezut in EA, de facut am facut sacrifici, i am suportat minciunile si ipocrizia mult timp

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

E adevarat este greu sa faci sacrifici dar si tu la randul tau trebuie sa citesti omul nu il cunosti de o sapt si mergi dupa el la sute de km.Astepti in timp o perioada va vedeti vezi ce persoana e si daca esti in siguranta alaturi de ea.Trebuie sa iti dai seama daca te iubeste nu sa vezi doar cat de orbeste o iubesti tu.Si mie mi-e greu sa ma acomodez si sa schimb brusc lucuri si chiar viata mea dar analizez compar unde mie bine si de ce iar daca e mai bine unde sunt eu vine el daca e mai bine unde e el merg eu mai ales daca este o relatie la distanta cineva trebuie sa faca pasul.Ca ti merita sau nu o sa vezi in timp

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Virtual era greu sa citesti un om,nu sti nimic ce e in spatele unui ecran, nu vezi real cum e dar virtual, in fine daca ar fi sa fiu cu o fata real si mi ar oferi sfaturi bune da as accepta si tu tu si oricine daca mi ar da as accepta, de exemplu miriam mi-a dat sfaturi chiar ok, nu trebuie sa fie iubita mea, asta nu inseamna ca sunt usor de manipulat si ca trebuie sa fi si deschis la minte

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Sa faci compromisuri pentru cineva si sa iti sacrifici viata ar trebui sa fie o relatie fata in fata unul langa altul si sa vezi atunci cand privesti in ochi ei incredere, siguranta, iubire... Sfaturi primesti de la toata lumia important e sa iei in seama si sa faci ce iti spune persoana care e langa tine la bine si la greu ca aceia iti cunoaste viata si aceia te sustine cu adevarat

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Sti cum e naty inainte de toate trebuie sa exista atractie fizica apoi iubire

| SG1995 a răspuns:

Pai cam da, genul asta de chestiuni nu sunt chiar asa importante, o schimbare nu vine niciodata singura, ea aduce cu sine oportunitati noi.

| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

Ma refer ca daca persoana de langa tine doreste sa stea intr-un anumit loc sau sa faca un anumit lucru dar tu stii si vrei altceva pentru ca tie mai comod ai face compromisu de a lasa de la tine si a merge pe mana ei

| WaterDrop a răspuns:

Da, de ce nu.Vezi locuri diferite, intalnesti persoane noi cu care o poti insela.Totusi! De ce ti-ai schimba stilul vestimentar daca te muti?

| Freya1 a răspuns (pentru WaterDrop):

Tu constientizezi ca erau exemple nu? Moduri in care iti schimbi viata ca din cate stiu si mutatu si stilul vestimentar si locul de munca si ce mananci fac parte din viata ta

| WaterDrop a răspuns (pentru Freya1):

Ah, asa in general. am inteles. Ma speriasem putin, pentru ca iau cu mine aceleasi haine cand ma mut si sa nu rada lumea de mine ca nu mai sunt in pas cu moda sad Imi dai palpitatii cu intrebarile tale!

| Freya1 a răspuns (pentru WaterDrop):

Vaii imi pare rau nu e cu intentie laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O iubire de o vara; sau una stiuta si probata in 3-4 ani de fidelitate!?

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

O iubire de lunga durata adica relatie care este sau vrei sa fie stabila

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

Adica... este veche, si cunoscuta in toate detaliile, de cel putin 3 ani? WOW! Asa sigur ca se poate incerca schimbarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda,m-as muta in alt oras, mi-as schimba meseria, daca altfel nu se poate.Bineinteles ca as face sacrificii pentru persoana iubita.Insa depinde ce intelegi prin compromisuri, nu sunt de acord ca el sa ma faca pe mine sa ma schimb.Nu-i place cum ma imbrac? Ma doare undeva, n-are decat sa-si gaseasca pe una care se imbraca cum vrea el.Nu vreau sa fiu numai eu cea care face compromisuri, mai ales unele asa de absurde.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat niste exemple mai simple dar de baza e munca si mutatul

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Le-as face cu conditia sa stiu ca nu profita de mine, adica ca e cu adevarat necesar ca eu sa renunt la serviciul meu, nu e doar un moft de al lui.Si ar trebui sa-l iubesc extrem de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"sa va mutati intr-un oras strain" da
"sa incepeti o meserie noua" nu
"sa va schimbati stilul de viata din punct de vedere a programului a mancari" Am un program care il respect de cativa ani buni si nu il schimb pentru nimic in lume.
"sa va schimbati stilul vestimentar " Categoric nu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

App de asta. La "stil vestimentar" as zice clar nu daca imi zice sa ma imbrac la "moda". Daca imi zice ca vrea sa ma vada imbracat la costum, frumos, ca personajul principal din serialul Lucifer, nu as zice nu. Chiar daca sunt cam tinerel pentru costum ( zic eu ), nu as zice nu. Dar categoric nu la ce rahaturi sunt "La moda" in ziua de azi. Blugi taiati zici ca esti boschetar si alte rahaturi de genul. E doar o parere de a mea, sper ca nu imi sari in cap acum vazand ce blugi ai rolling on the floor.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai sa vezi ca aia nu is nimic mi-am luat acum o pereche rupti cum trebuie nu asa laughing cu o pereche de ghete merge

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Cica gusturile nu se discuta. CIca

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

| Raniaa a răspuns:

Da!
Iubirea nu are jumătăți de măsură, iar uneori te pune să faci compromisuri, însă vei vedea că va meritahappy

| Freya1 a răspuns (pentru Raniaa):

Da ai dreptate atata timp cat e iubire din ambele parti trebuie sa fie si incredere si daca nu risti nu castigi.Totul tine de a face acea schimbare cu cap si cat de cat cu o siguranta si incredere in cealalta persoana

| Raniaa a răspuns (pentru Freya1):

Aş fii chiar ipocrită să spun că totul fi bine, roz... Până te vei acomoda va fi greu, dar crede-mă că te vei descurca happy

| bogdan72 a răspuns:

Conteaza si cat de mult tii la persoana.

Răspuns utilizator avertizat
| anonyymuusss a răspuns:

Astea nu prea sunt sacrificii. Cine te iubește își dorește sa fii fericita. Dacă tu nu vei fi fericita cu noul job, sau stilul pe care îl abordezi in materie de mâncare sau haine, te tradezi pe tine. Trebuie sa îți știi valorile și sa nu le încalci. Bărbații apreciază o femeie cu principii. Sacrificiile menționate mai sus nu denota nimic mai mult decât lipsa de personalitate și frica.

| Freya1 a răspuns (pentru anonyymuusss):

Nu ma refer doar ca femeia sa faca compromisuri si la barbat ii suna. Daca un alt job aduce bunastare financiara si liniste in casa sau mutatul in alta parte este mai convenabil cum spunea cineva aduce benefici nu cred ca este ceva rau sau denota frica

| NRazvan a răspuns:

Nu cauta comoditate, gandeste pe termen lung, adapteaza-te la greu. Stiu, e mai comod sa stai degeaba decat sa muncesti, dar si mai comod e cu bani in buzunar decat fara big grin Asta este doar un exemplu sa intelegi mai bine ce vreau sa zic.

| Freya1 a răspuns (pentru NRazvan):

Da stiu ca e un exemplu dar nu unul bun.Nu avea legatura cu bani cati ai era in legatura cu ce compromis ai face pentru persoana iubita si daca ai face.Sa te mut undeva strain fara sa ai pe nimeni nu e de ici de colo sau sa faci lucruri pe care nu le-ai facut niciodata de aceia zic merita compromosul...