| inflicted a întrebat:

Ati fost in situatia in care parintii sa nu fie de acord cu relatia voastra si sa o saboteze mereu fara motiv? Ce ati facut?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, eventual mi-a zis că are impresia că nu ne potrivim pentru că așa și așa, dar nu mi-a zis niciodată „departe-te" sau să-mi pună condiții sau altele.

| Frank51 a răspuns:

Din fericire nu am fost, dar am un prieten care a trebuit sa se mute cu iubita lui. Oameni ca parintii lui sunt foarte prosti si trebuie evitati, daca nu te poti intelege n-ai ce face si trebuie sa pleci.

| SilentRain a răspuns:

Nu, sunt majoră daca nu imi convine ceva ma mut singură si deoparte de eii deci acceptă deciza mea ca nu ar avea de aleshappy

| Sofer a răspuns:

Eu nu am făcut nimic. Părinți fetei au sabotat relația laughing. Cool.

| brokxy a răspuns:

Eu de asta nu le spun niciodata alor mei despre relatiile mele. Este relatia mea, nu este treaba lor cu cine sunt eu.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Când am început sa simt ca nu pot sa fiu deschisa și mi se pregătesc capcane, certuri și tot felul de chestii de genul, am început sa îmi țin relația "secretă". Doar ca să am liniște! Chestiile astea nu or sa se termine niciodată. Poți sa te muti și tot primești un telefon, o vizita..Etc dar găsesc ei ceva cu care sa te preseze. Este greu..Pentru ca ei ca părinți au o influenta enorma asupra noastră.

| Lule a răspuns:

Stiu cazuri in care cuplul e casatorit de ani buni si au si doi copii ajunsi la liceu sau mai mari si parintii unuia din parteneri inca incerca sa-i desparta.
Cel mai bine e sa racesti relatia cu persoanele respective si sa va vizitati rar si la o sarbatoare cand sunt si alti oameni ca poate de fata cu alte persoane nu vor face scandal sau mai stiu eu ce...

| ItIsAlright a răspuns:

Am patit sa nu fie ai lui de acord cu mine si sa nu vor sa ma vada sau sa ma cunoasca ( nu am nimic, sunt o fata ok, educata, sunt ei comunisti nebuni ). S-au bagat in relatie, si nu numai, asa sunt ei, nu le convine nimic si isi baga nasul. In aceste conditii ai cateva variante, in care persoana cu problemele trebuie sa ia o decizie:
1. Ramane cu tine, adica rupe legatura cu ai lui/ei, pentru ca nimeni nu isi doreste o casnicie sau o relatie in chinuri, plina de reprosuri, jigniri, si urmarit
2. Ramane cu tine, dar nu rupe legatura cu parintii, care nu accepta sa se schimbe ( asta o sa doara )
3. Relatia se incheie pentru ca ii alege pe ei.
4. Relatia continua, si ei accepta schimbarea ( cel mai bun caz, si cel mai ireal; nu poti schimba mentalitati invechite ).