| Roxana_2583 a întrebat:

Voi ce-ati face daca parintii vostrii v-ar spune ca nu sunt de acord cu relatia voastra? ce-ati face? stiindca persoana respectiva cu care sunteti este persoana de care aveti nevoie si v-a fost mereu alaturi, v-a respectat, nu v-a inselat niciodata si multe alte lucruri bune?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai am patit asta, toti erau impotriva relatiei mele cu prietenul meu si familia si prietenii, absolut toti. Dar totusi am luptat pentru relatia noastra si pana la urma au acceptat relatia cand a vazut ca nu renunt la el si nici el nu ma lasa; am trecut prin multe cu el si desi toti spun de el ca e nu stiu cum, eu stiu cum e sufletul lui si sincer sunt fericita ca il am alaturi de mine. Daca iubesti, lupti pentru persoana iubita, noi am luptat si am castigat.Nu imi pasa ce zic altii, ca nici acum nu sunt perfect de acord cu el dar totusi au acceptat situatia, ca oricum nu au ce sa faca daca ne iubim.
De aceea eu sfatuiesc pe toti care iubesc cu adevarat si parintii si lumea e impotriva relatiei lor, eu zic sa nu cedeze sa lupte si pana la urma nu au ce sa faca daca 2 se iubesc sincer.

| alisa10 a răspuns (pentru monyk):

Și eu sunt in aceeași situație,tatăl meu este împotriva fiind gelos pe mama,deci e foarte ciudat,știu…dar iubitul meu nu este genul și nici mama mai ales ca suntem de etnie rroma, tata e doar obsedat, l-a sunat pe iubitul meu și i-a spus ca mai bine ne am despartii, eu îl iubesc foarte mult și el pe mine, nu ma pot controla din plâns, sunt intr o situație foarte proasta?

17 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu mi-ar păsa nicio secundă.
Oricum eu am avut primul loc de muncă de foarte timpuriu şi deci nu prea puteau ai mei să-mi dicteze cu cine umblu.

| paramore a răspuns:

Pai asta patesc eu acum, adica nu e decat mama d acord, dar eu imi vad de treburile mele, nu ma las influentata d nimeni

| αndï a răspuns:

Niste parinti nu au avut niciodata o iubire ceva mai profunda daca iti vor refuza sa iesi cu baietii... e ceva crud si ratat

| darrio2007 a răspuns:

Aici intervine conflictul intre generatii.Chiar daca parintii tai stiu ca si ei la randul lor au trecut prin ceea ce treci si tu acum.Asta e.Va fi greu sa-i convingi.

| 16.laura.16 a răspuns:

Le-as demonstra ca cel pe care l-am ales e potivit pentu mine.

| yanny`s a răspuns:

Cu asta ma cam lupt eu acumtongue
parintii nu il vor fiindca zic ca el se tine dupa banii mei, dar sunt de cateva luni bune cu el si mi-a fost mereu alaturi, nu m`a inselat, ma iubeste si eu il iubesc si pentru nimic in lume nu l`as parasi, doar pentru niste amarati de bani, care chiar nu conteaza pentru mine. decat sa imi gasesc unul cu bani care sa nu ma respecte mai bine unul ca el. si pana la urma eu umblu cu baiatul ala, nu mama sau tata. daca nu le convine sa fie sanatosi, sa se prefaca ca nu ma recunoscwinking

| yanny`s a răspuns:

Asta*

| validana a răspuns:

Este una dintre cele mai urate situatii din viata unui cuplu.Eu una as incerca sa stau de vorba cu parintii mei sa le explic ca el mi-a fost alaturi de mine mereu, ca ma iubeste, ca nu m-a inselat niciodata, ca imi vorbeste frumos, se poarta cu mine extraordinar si chiar isi doreste ca relatia noastra sa fie una de lunga durata si ca niciodata vreun baiat nu sa comportat cu mine asa cum se coporta el. Le-as spune sa ne lase sa le demostram ca ne iubim si ne dorim o relatie de lunga durata, sa il cunoasca mai bine, sa vada si ei ca nu se compara cu ceilalti baieti si sigur nu vor regreta. Dupa parerea mea acesta este primul lucuru pe care las face pentru a imi salva relatia cu prietenul meu. Daca nici asa nu vor fi de acord, o sa trec peste cuvantul lor, chiar daca o sa-mi fie greu, si nu o sa le fac pe plac, deoarece eu sunt convinsa ca merita relatia noastra acest lucru.

| Alina_5575 a răspuns:

In aceiasi situatie ma aflu si eu si ma doare enorm cand vad ca toti se baga in viata mea si incearca sa ma indeparteze de el.Indiferent de orice n`am de gand sa renunt atata timp cat ma simt bine langa el si mereu ma sustine si ma respecta.Normal si logic e sa incerci sa vb cu parinti sa le explici ca va iubiti.

| tpufpe a răspuns:

Ce as face, pai as ramane cu el indiferent cine ar fi impotriva relatiei noastre, daca parintii m-ar pune sa aleg intre ei si el, l-as alege pe el, iar daca dupa nu stiu cat timp sa zic ca ne-am desparti si eu sa revin la parinti, nu mi-ar pare rau pentru alegerea facuta, pentru ca am facut ce am simtit si as face in continuare.Pana la urma eu sunt cu el nu parintii sau prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mei deci si eu am o relatie de 8 luni si in astea 8 luni nu pot sa sp ca nu m-am despartit de pre meu dar mai mult de 2-3 zile nu puteam sa stam unu fara altul chiar si asa ai nostri is impotrivasadeu il iubesc mult este baiatul potrivit el este major eu minora si ai mei au facut tot posibilul sa ne desparta sau dus chiar si la politie eu in acel momentcand mia sp ca nu mai rezista chiar am crezut ca s-a terminat tot est adv ne-am despartit 1 zi dar intr-o vinere am iesit p'afar cu niste pre bineh pre comuni si a vb ca mineh si ne-am impacat el mi-a daruit ce este mai frumos un copil la care a trebuit sa renuntam era viata noastra am suferit si suferim in continuare eu il iubesc si ma iubeste si el pana voi face 18 ani ma voi multumi sa il vad 10 min pe zi sau chiar la 1 sap cand putem dar st ca este al meu si daca esti majora si il iubesti si te iubeste si el doamneee faceti tot posibilul si ramaneti impreuna eu daca eram majora plecam de acasa oriunde dar numai sa fiu ca elwinkingasa ca tu decizi:d si daca chiar sp ca te respecta si nu te inselat casatorestete fara sa st ai tai apoi nu vor mai avea ce sa va faca asa ca trebuie voastrawinking

| Andee555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și la poliție ce au spus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, si mie mi s`a intamplat acelasi lucru parintii mei n-au acceptat eu le-am zis ca am terminat-o cu el desi tot continuam sa ma vad cu el...maicasa ba ma accepta ba nu ma accepta...si pana la urma el a renuntat. motivu : nu ma vrea maicasa ( asta dupa aproape 1 an de chin )asta e acum e mai byne a plecat din tara si aproape am uitat :*

| ionut_2427 a răspuns:

Acuma depinde de varsta pe care o au tinerii. Eu sunt de parere ca nu trebuie sa iei in considerare toata sfaturile parintilor doar nu traiesc eii cu el ce tu daca se iubesc noroc in continuare

| roxyyultimafytzaa a răspuns:

Buna ,si mie mi s`a intamplat acelasi lucru parintii mei n-au acceptat eu le-am zis ca am terminat-o cu el desi tot continuam sa ma vad cu el...maicasa ba ma accepta ba nu ma accepta...si pana la urma el a renuntat .motivu : nu ma vrea maicasa ( asta dupa aproape 1 an de chin )asta e acum e mai byne a plecat din tzara si aproape am uitat :*

| andra_8361 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. si parerea mea este ca nu ar trebuie sa asculti la ce spune lumea.La mine nimeni din familie nu il accepta pe prietenul meu, nici macar sora mea, toti il judeca. Nimeni nu a stat sa-l cunoasca cu adevarat ce persoana este. S-a luat doar dupa ce spune lumea si doar a judecat. De cand sunt cu el la mine in familie traiesc un infern. am numai certuri cu parinti.nu vor sa intelega ca ne iubim. Dar noi am hoatat ca vom lupta contra lumi intregi. Parinti spun ca sta cu mine doar pentru bani si ca sa isi bata joc de mine. Dar eu stiu ca nu e asa pentru ca lupta alaturi de mine si nu il intereseaza de ce cred ai mei.
LUPTA PENTRU RELATIA VOASTRA. Nu renunta la el pentru ca daca va iubiti veti fi fericiti. Nu vrei sta toata viata cu parinti si si lumea.