| BlackMetalIsMyLife a întrebat:

Ati iubit vreodata\iubiti pe cineva mai mult ca viata voastra? Cum este acest sentiment de iubire? Cum ati parcurs \parcurgeti acea relatie? vreau si eu sa imi explice cineva daca merita sa iubesti cu adevarat sau nu

Răspuns Câştigător
| ketanal a răspuns:

E fantastic sa iubesti cu adevarat, e o senzatie unica, care nu poate fii descrisa in cuvinte. Ar fii si mai fantastic daca ar fi o dragoste impartasita, dar de cele mai multe ori nu e asa.
Poti sa iubesti de mai multe ori, dar de fiecare data altfel, depinde evident si de varsta, dar tind sa cred, din experienta personala, ca in jur de 23 de ani esti capabil sa dai maximul din tine, si dupa 23 evident, dar foarte putin probabil inainte.
Cred ca atunci cand iubesti pe cineva, il iubesti pentru defecte, pentru calitati il iubesc toti ceilalti, iubesti tot la el, pana si picatura de transpiratie care ii curge pe fata.
Eu am trecut prin asa ceva, o iubire adevarata, imensa dar neimpartasita. Lacrimi, si suferinte, si promisiuni mie insami, si blesteme si cate si mai cate. Dar acum, la ceva timp dupa ruptura definitiva, ma bucur ca mi s-a dat ocazia sa traiesc anumite emotii, sa simt bataile inimii in mod mai ciudat. Nu regret nimic, si cred ca este o experienta pe care ar trebui sa o traiasca toti!

1 răspuns:
| anonimatus a răspuns:

Da.am iubit asa si ica iubesc. e un sentiment coplesitor dar si cel mai frumos din cate exista vreodata.simti ca pentruel traiesti simti ca el e totul.dar acest sentiment se zdrobeste in fiecare zi si apoi iar se cladeste daca pe el il vezi in preajma altor fetesadorice ti-ar face nu il poti ura.dai vina pe toti dar pe el niciodata.nu stiu acest sentiment nu se poate explica in cuvinte dar sper ca putin de tot te-am ajutat:X