| RAY a întrebat:

Ati mai pastrat contactul cu fostele, fosti parteneri /partenere?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O parte din ei.

| unarab40 a răspuns:

E frumos chiar daca e fostul,, sau fosta prietena, sa se mentina intro relatie de intelegere si chiar de sex daca vrei,, nu strica si fiecare sa aiba o limita

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Niciodată laughing

| Azµre a răspuns:

Sigur că da și nu este o problemă. Contează ce a fost între voi și cum s-a terminat.

| grab a răspuns:

Trebuie sa tii legatura la modul sa afli cand moare sa duci si tu 2 garoafe. Nimic mai mult, fara lugu-lugu si libidonidm de prost gust ca iti faci rasu singur si mai si pari penibil de ***.

| fuzzer a răspuns:

Desigur, e sanatos!

| SunnyDay88 a răspuns:

Mi se pare normal sa se mai vb din cand in cand, dar asta inseamna doar vb, nu si vazut sau alte chestii, cum zicea cineva mai sus (sex), mai ales daca eu sau/el deja suntem implicati in alte relatii. cum te-ai simti sa-ti vezi iubita la un suc cu fostul? dar asa de vorbit la un telefon sau eventual daca au nevoie de ajutor... happy trebuie respectat ce a fost frumos intre ei.

| sayWhaaat a răspuns:

Daca ea s-a despartit de mine, si eu inca o iubeam, sau daca i-am propus sa fim impreuna si m-a refuzat, pentru mine nu au mai existat. Nu din orgoliu, gelozie, ci pentru ca tin la sanatatea mea, nu vreau sa ma imbolnavesc psihic.

| chazz a răspuns:

Nea,ma plictiseau toate.

| NoNameexd a răspuns:

Se spune că dacă 2 foști iubiți rămân prieteni după ce s-au despărțit ori nu s-au iubit niciodată, ori încă se iubesc. Diferă de multe ori și motivul despărțirii, nu este rău să rămâi prieten cu fostul/fosta, dar dacă încă ai sentimente pentru el/ea este dificil.

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Da.cu unii.

| ErikaEri a răspuns:

Daaaa! puteti devenii si cei mai buni prieteni. in fosti, depinde de ei, poti avea mai multa incredere decat in prieteni

| uiteasa a răspuns:

Da. suntem prieteni chiar f apropiati si ne intelegem de minune. uneori ne mai amintim de momentele in care eram impreuna si ne amuzam copios happy

| AIisa a răspuns:

Da.