| iubita_7611 a întrebat:

Ati mimat vreodata orgasmul?
dar ati faceo?
si ce parere aveti despre asta?straight face
funda tongue

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Este trist, dar adevarat. Un numar mare de femei la un moment dat in viata lor sexuala au mimat cel putin un orgasm.
Iata cateva motive pentru care acestea mimeaza orgasmul:
1. Este obosita si vreau sa termine mai repede cu tot
2. Nu are chef dar nu a vrut sa ii raneasca sentimentele partenerului intorcandu-i spatele si vrea doar sa se termine.
3. Are chef dar din mot
ive necunoascute stie ca nu se va intampla si ii este rusine sa spuna nu.
4. Incepe s-o doara si vrea sa termine inainte ca durerea sa devina mai rea.
5. Ii e frica ca ii ia prea mult si nu vrea ca barbatul sa se plictiseasca sau sa oboseasca.
Unele femei nu au niciodata orgasm in timp ce fac sex, dar vor ca partenerul lor sa fie mandru de el si de ea. Barbatii, de obicei, se asteapta ca femeile sa simta placere, de aceea femeile nu au o alta alternativa. Ele trebuie sa mimeze orgasmul pentru a avea o relatie buna.

Pierderea de interes, intretineri de relatii sexuale doar pentru ca asa vrea partenerul, sunt de asemenea motive pentru care femeile sunt nevoite sa mimeze orgasmul. Majoritatea femeilor se confeseaza prietenelor despre aceste lucruri care intervin intr-o relatie si deoarece afla ca celelalte femei mimeaza orgasmul atunci, deoarece este o cale mai usoara de a avea o relatie stabila, aceste recurg la aceeasi metoda, mimeaza orgasmul.
O relatie de cuplu sanatoasa, mai presus de toate, intelegerea nevoilor unei femei si prioritatea placerilor ei sexuale. Daca o femeie nu ajunge la orgasm in timpul unui act sexual inseamna ca tu ai unele probleme si daca nu faci nimic in privinta asta, efectul va fi devastator. Inseamna ca ai nevoie de ajutor si in continuare, iti voi prezenta patru pasi care te invata cum sa aduci femeia in pragul unui orgasm exploziv.
Pasul 1 : Trebuie sa inveti cum sa te "tratezi" tu inainte de a fi cu o femeie. Fa tot ce simti ca vrei si-ti provoaca placere. Chiar si daca simti nevoia de a te masturba, fa-o fara a sta pe ganduri. Asta inseamna ca partida de sex va dura mai mult, deci femeia va fi satisfacuta.

Pasul 2 : Inseamna, de fapt, sa acorzi o deosebita atentie partenerei. F
a-o sa se simta cea mai importanta femeie din lume
Cel de-al 3 lea pas este un preludiu facut cu mare atentie. Fa-o sa creada ca tu îi controlezi placerea. Incepe prin a o saruta pe tot corpul si exploreaza-i fiecare particica ca si cand ar fi prima data cand o vezi. Starea emotionala a femeii va fi cuprinsa de extaz in momentul atingerii acelor zone erogene. De aceea trebuie sa insisti si sa intarzii pe cat posibil actul sexual propriu-zis.

Pasul 4 este momentul opti pentru a da curs actului sexual in sine. Dupa ce femeia a ajuns in faza in care nu mai poate astepta, este momentul sa actionezi. Ea va ajunge intr-o stare de euforie si extaz. Pasiunea va fi cea care controleaza totul. Si nu uita ca asta se intampla doar datorita tie. Trebuie sa-ti amintesti ca fiecare femeie reactioneaza diferit in momentul orgasmului. Urmareste-i cu atentie respiratia si reactiile ei. Daca vezi o reactie pozitiva vezi ce ai provoaca aceasta reactie si continua sa faci acel lucru, pentru ca esti pe drumul cel bun.

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Da, am mimat. A fost mai mult o chestie de jena, eram la inceput, inhibata si speriata- eram asa penibila, mi-era rusine sa-i cer sa faca altceva cand ma durea sau nu-mi placea ceva, asa ca mimam, ca sa se opreasca. I se parea lui ciudat ceva, dar nu a insistat, banuind ca m-as simti prost.Intr-o zi i-am spus, l-a deranjat situatia, mai ales pentru ca nu intelegea omul de ce nu i-am zis pur si simplu.Eh,femeia e mai irationala e felul ei...
Nu, nu as mai face niciodata asa ceva. Pur si simplu e stupid sa faci asa ceva si mi-am dovedit mie insami, prin propria greseala, ca tot timpul prin comunicare se rezolva totul.La urma urmei, de ce sa mimez cand pot sa rezolv aspectul care ma impiedica sa am un orgasm real?

| glamour a răspuns:

Nu as mima. Daca nu ma simt bine de ce sa ma prefac? Nu toate avem norocul sa ajungem la orgasm iar partenerii trebuie sa stie asta. Nu trebuie sa minti si consider ca te poti simti foarte bine in pat si fara sa ajungi la orgasm

| Georgiana2905 a răspuns:

Niciodata! de ce as face-o? Nu e nevoie de orgasm pentru a spune ca te-ai simtit bine @

| pwp a răspuns:

Eu inca nu mi-am inceput viata sexuala!
cele mai multe femei mimeaza orgasmul pentru a nu se simti prost partenerul (mai ales daca este primul lui act sexual) sau pentru simplul fapt ca sunt obosite big grin

eu nu cred ca voi mima orgasmul happy

pa-pa

| Alinaga a răspuns:

Da am mimat orgasmul.de ce? pentru ca nu era excelent in pat asa ca atunci cand mimezi orgasmul el se excita mai tare si devine ceva mai bun la pat adica excelent(din proprie experienta)si apoi imi poate da orgasmul mult dorit si asteptat tu? ai mimat vreodata? de cxe?

| BoBBy a răspuns:

Tu?

| kolcov a răspuns:

''Is proaste'' rolling on the floor cine stie cunoaste big grin

| ღBrUnEtHaAaღ a răspuns:

E amuzant dar foarte naspa e urat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Am mimat. Nu de proasta. cele care raspund asa au probabil o varsta destul de mica.
Motivele le-a insirat Cypronge deja (probabil culese de pe net dar perfect valabile).
Da, pot ajunge la orgasm in timpul actului sexual dar... sunt casatorita, am un copil un servici si o viata aglomerata.
Raspunsurile nu sunt intodeauna simple si nici rezolvarile.