| WhatABeautifulDay a întrebat:

Ati putea fi intr-o relatie sau sa va casatoriti cu o persoana care a executat o pedeapsa in inchisoare pentru ucidere (asumand ca este vinovat de crima de care a fost acuzat/a)?

12 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu. Nici macar o relatie de prietenie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Catrice a răspuns:

Depinde.
Dacă a fost crima cu premeditare ca sa se răzbune pe individ sau persoana are probleme psihice și nu se poate abține din a ucide. Sau dacă a ucis în legitima apărare.

| Andreeush a răspuns:

Nu!

| Eireann a răspuns:

Daca a fost un accident rutier deci fara intentia de a rani pe cineva.

| Plato a răspuns (pentru Eireann):

Ala e omor prin imprudență, nu crima.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Da. De ce nu?! Este și el om are și el suflet. Poate închisoarea ia arătat cât de gravă a fost greseala lui.

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Nu mai spune, are suflet? Cand introduce cuțite in oameni unde e sufletul? E afk? laughing

| QElenaBoghiu a răspuns:

????

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu.

| Nich01 a răspuns:

Nu