| ionela_2126 a întrebat:

Ati putea iubi pe cineva cu care ati stat de vorba o seara intreaga si ati dansat cu el, fara a-i stii numele? Funda

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce spui tu nu este iubire! Este atractie.Nu numele conteaza ci profunzimea sufletului, atunci cand iubesti!

| mona a răspuns:

Sa fiu atrasa de el, da dar sa-l iubesc... nu prea cred

| Danysan a răspuns:

Se numeste atasare sau atractie fata de persona respectiva. Iubirea e ceva mai amplu si se bazeaza pe sentimente care apar in timp!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Il gasesti atragator, nici vorba de iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea e ceva mai profund, as putea placea o astfel de persoana.

| Sorinacio a răspuns:

La fel ca in Romeo si Julieta, da.

| Lumeaîn3D a răspuns:

Iubirea este un sentiment ceva mai complicat.Nu as iubi persoana data, doar as simpatiza-o, fiindca atunci cind iubesti simti ca nu ai putea trai fara cineva.Iar pentru asa ceva trebuie timp, nu numai o seara in care sa dansezi si sa te uiti in ochii lui.

| ionela_2126 explică (pentru Lumeaîn3D):

Dar mi-a ramas in cap figura lui, vocea lui si pasii lui...
Si asta s-a intamplat in august, la botezul nepoatei mele.

| ionela_2126 explică (pentru ionela_2126):

Si imi e atat de dor de el, dar pot trai fara el!

| Lumeaîn3D a răspuns (pentru ionela_2126):

Ohhh..de unde atita romantism la copii din ziua de azi happy..Totusi daca zici ca l-ai vazut la botez atunci sigur cineva din cunoscuti trebuie sa-l cunoasca, doar n-o sa aduca orice baiat de pe drum. Poate vei afla si cite ceva despre el. Succes! Pup*

| anonim_4396 a răspuns (pentru ionela_2126):

Asta nu inseamna ca il iubesti, a fost o pura atractie si cu asta basta, cati ani ai?

| ByCats a răspuns:

Nu ii poti spune iubire dar simti o atractie pentru el e prea repede pentru acest termen de iubire