| Fioraa95 a întrebat:

Ati renunta la o relatie frumoasa din cauza neintelegerilor/nepotrivirilor pe plan sexual?

43 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Da

| ForeverAlone97 a răspuns:

Da clar. O relatie fara sex e ca ciorba fara sare

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect intr-o astfel de stare/situatie din nefericire este : probabil ca DA. Fiindca este foarte posibil ca nepotrivirile amintite sa persiste si/sau chiar sa se accentueze in timp, din moment ce acum cand iubirea si dragostea de regula mai exista la valori maxime, voi nici in astfel de conditii nu reusiti sa le rezolvati incat sa depasiti impactul provocat. Relatiile cu astfel de probleme, nu prea au sorti de a se mentine pana la adanci batranete. Ganditi-va de 2 ori si hotarati o data la ceea ce va doriti de la viata. Succes! Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| RAY a răspuns:

Ce ipocriti, desigur ca nu, apelez la amanta in caz de neintelegerilor/nepotrivirilor pe plan sexual

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Degeaba mai ai o relatie daca apelezi la amanta pentru sex.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca relatia e suficient de frumoasa, eu zic ca ambii pot ceda cate o parte, ca sa ajunga la un comun.
Altfel, nu e o relatie frumoasa.
As putea sa incep sa imi adun bagajul de despartire de la orice, deci pot incepe si de la asta.

| Jay1 a răspuns:

Nu nicidecum aşa ceva, o relaţie intimă se construieşte in acceptare şi in iubire. Baftă!

| Issabelle6789 a răspuns:

Eu am trecut prin asta.O relatie care s-a sfarsit dupa 4 ani SI din cauza acestor neintelegeri pe plan sexual care in ultimul an de zile au devenit din ce in ce mai greu de suportat.Deci,din pacate, da.

| SG1995 a răspuns:

Nu mă pronunț. Totuși să renunți doar pentru sexul nu e cea mai grozavă chestie mi se pare superficial. Consider că ca o relație să funcționeze, orice tip de relație, și pe orice plan trebuie făcute anumite compromisuri, sau nu merge.
Iar când vine vorba de incompatibilitate sexuală ori lași de la tine, ori lasă ea, dar viața sexuală ca orice altceva poate fi negociată.
Întrebarea care o pui:
Îmi merită să îmi las partenerul pentru că sexual nu mă satiface de-ajuns sau ar trebui să fac un compromis? Evident că dilema asta e inevitabil să apară, cu atât mai mult cu cât toți au aceleași fețisuri, libidou sau experiență. Din punctul meu de vedere incompatibilitatea e un mit deoarece toți suntem diferiți, dar dacă ai ales o persoană care nu te atrage, ți-o asumi. În viața ți-o iei exact cum ți-o dregi, că sexual că social.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Pai la sotie apelezi pentru
-mancare
-curatenie in casa
-spalatul vaselor
-spalatul hainelor
-isi aduce berea cand te uiti la meci
-vorbesti cu ea cand nu ai cu cine
pe amanta o ti doar pentru ce e ea mai buna =pentru sex

| Plato a răspuns:

Nu reusesc sa vad legatura, deci probabil ca nu.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai mai e "relatie frumoasa" atunci? Practic nu ai renunta la o relatie modesta.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nu poti avea tot ce vrei intr o singura femeie

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Hmm... nu prea poti avea tot ce vrei in general in viata, nu doar la femeie.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Dar sa faci ceva pentru a avea mai multe, bineinteles ca poti.
Ciudat e cum naiba sa ajungi intr-o relatie daca sexul nu merge de la inceput.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Pentru un idealist stoic asta sună a realism.

| mihaicelsfant a răspuns:

Sincer daca o iubesti MULTT. o acepti asa cum e

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Ce e frumos la o relatie in care inseli si faci omul de langa tine sa se simta ca ultimul rahat?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca nu renunti acum, mai incolo frustrarile si tensiunea o sa se tot construiasca pana cand intr-o zi o sa explodati si tot acolo ajungeti laughing.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Vai de capul tau, Ray.
Scuze, dar ma bucur ca nu ai si probabil nu o sa ai pe nimeni niciodata.
Tu vrei o sclava, o relatie n-are de-a face cu spalatul sosetelor tale imputite.

| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă la început pare să fie OK, cu timpul apare frustrarea și asta are repercusiuni asupra reației. Deci - DA.

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

Vorbesc pe limba lui, daca ii spun idei idealiste nu le ia in seama.

| codpenal2018 a răspuns:

Da

| wynter17 a răspuns:

Ai pus si o alta intrebare in urma cu o zi, in care ziceai ca nu ai facut nimic cu prietenul tau si sunteti intr-o relatie de 2 ani.Deci pana nu incerci nu ai cum sa ai o nepotrivire cu el in primul rand, in al doilea rand chiar daca ai incercat de atunci este devreme sa zici ca nu va intelegi dupa o zi, eu zic ca ar trebui sa discuti cu el despre tema asta, si da sexul este important intr-o relatie.

| eugeniu2020 a răspuns:

Pai daca nu te potrivesti sexual, ce rost are relatia? sa mancati, dormiti, plimbati doar?

| sofisis a răspuns:

Da

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Sper sincer sa nu ai vreodata nevasta daca asta crezi tu ca e menirea unei sotii. laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Vrei sa zici ca o sotie cu cât face mai multe treburi casnice cu atât e mai obositã sa facã sex calumea?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Huh? Ori ai citit tu pe diagonala ori nu ma duce pe mine capul sufficient cat sa inteleg ce naiba are ce am zis eu cu ce ma intrebi tu.