| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand fac sex, am observat de foarte multe ori ca termin foarte repede! Cum ar trebui sa procedez pentru ca actul sexual sa dureze mai mult? Mai vreau sa precizez faptul ca de la 17 ani si pana in prezent (25), am facut sex de vreo 4 ori (sincer) si inca sunt virgin! Nu pot sa-mi explic daca lucrul asta este normal sau nu! Astept un sfat de la voi! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| anaservic a răspuns:

Cum sa mai fi virgin?!?!? daca ai facut sex, e clar ca nu mai esti! chiar daca nu ti s-a rupt ata, din punct de vedere psihic nu mai esti! cat despre problema ta, ar fi mai bine sa vorbesti cu un medic...sau sa incerci sa alternezi sexul normal cu sexul oral si poate te va tine mai mult! bafta

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cum sa fii virgin, daca ai facut sex. Primul contact sexual dezirgineaza intotdeauna. Daca te referi la fren, afla ca 60% din barbati traiesc cu el integru toata iata, neavand absolut nici o legatura cu virginitatea.
Cat despre ejacularea precoce, este o problema dificila. In primul rand este important sa nu faci niciodata sex cu o femeie pe care nu o iubesti, care nu te iubeste si de care nu te leaga o intimitate profunda. Este relativ complicat, trebuie rabdare si intelegere din partea partenerei. Cand simti ca te apropii de ejaculare, te opresti, scoti penisul din vagin, luati o mica pauza de 1-2 minute(cu saruturi, mangaieri, dar fara penetrare). Si apoi continuati. Faci asa de fiecare data pana cand actul sexual ajunge la odurata normala (pentru inceput puteti alege durata de 20 de minute, fara sa calculati si pauzele). daca faceti asta la fiecare contact sexual, vei vedea ca in 6-8 luni se vor vedea rezultatele, pauzele vor fi mai rare si in cativa ani problema se va rezolva complet. E important sa faci acelasi lucru de fiecare data si cand te masturbezi.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cel mai simplu, pana te maturizezi si castigi experienta intr-o relatie serioasa, este sa te mastrubezi cu o jumatate de ora inainte, sau o rogi pe ea sa o faca, luati pauaza si apoi treci la treaba! Sau iei de la farmacie lidocaina, si te dai pe gland, ca sa il amorteasca, dar risti sa ti se inmoaie daca nu smai simti excitatia si placerea! Normalul e foarte relativ, fiecare fata te excita altfel! - difera ca intensitate si durata!

| cryssa a răspuns:

Cum dracu sa faci sex si inca sa fi virgin? Doamne la ce intrebare ai pus nu cred ca ai 25 de ani. raised eyebrows

| DeliciousMe a răspuns:

In primul rand numai esti virgin daca ai facut sex. iti dai drumul repede probabil ca te excita pers foarte tare si din lipsa de experienta. dupa ce iti dai drumu prima data mai incearca si tu pana se satura femeia si nu stiu fa sex mai des

| NorbO a răspuns:

Chestia aia poate sa nu se rupa toata viata, eu cred ca u ai vreo 12 si chiar esti virgin.
Exista "medicamente", trebuie sa te antrenezi fizic cat si psihologic, deoarece acest fapt este controlat de tineee.
Fizic cand te pisi incearca sa o faci sacadatlaughing