| Neneaciordables a întrebat:

Au voie doi minori sa intretina relatii sexuale?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cine si cum ar reusi sa-i impiedice sa intretina si sa duca la ''bun sfarsit'' un act sexual, daca ei si-au fixat acest ''obiectiv'' de a experimenta asa ceva? Bineinteles ca d.p.d.v. al eticii si moralitatii, intretinerea de acte sexuale este nepermisa, sau chiar ilegala in cazurile in care doar unul sau ambii minorii sunt foarte tineri avand varsta mai mica de 15 ani. Aviz amatorilor. big grin

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Ba da, daca diferenta de varsta e mai mica de trei ani nu sunt pedepsiti, daca ambii au peste 15 ani iar nu sunt pedepsiti.

| Plato a răspuns:

Legal, da, moral, nu.

| FredericChopin a răspuns:

Daca se iubesc da deoarece SEXUL NU ARE VARSTA asta cu 18+ e asa reoretic dar ai grija ca daca tu ai sa zicem 17/16 si ea are 12/11 /13 atunci 8ntri la belele diferebta nu trebuie sa depaseasca 2 ani! Bafta PS foloseste prezervativul pentru orice eventualitate bafta seara buna

| Redxblade752 a răspuns (pentru FredericChopin):

Pedofiluuuuuuuuuuuuuuuu

| Vreausapot a răspuns:

Barbatii pot face copii numai dupa varsta de 17-18 ani, pana atunci sperma nu este destul de fertila.Din cauza asta este si interzis sexul cu o fata minora deoarece ea s-a dezolvat de la 12-15 ani si deja poate face copii.
Avand in vedere ca baiatul daca este minor nu poate sa lase pe cineva insarcinat este ok. Dar exista si riscul de a lua boli prin transmitere sexuala(HIV, Herpes genital etc.)
Asa ca trebuie sa aiba grija

| Usordargreu a răspuns (pentru Vreausapot):

Vreau sa pot daca nu stii mai degrabă taci in plm.Am avut un coleg care la 13 ani! a facut un copil cu asa numită lui iubita.