| ice_baby a întrebat:

Aum un an si ceva in urma m-am indragostit mi se parea ca din nou e trecator, dar nu e asa era prima si cred ca ultima mea dragoste adevarata.Am stat putin impreuna dar nu pot sa va explic kit de mult tineam la el, dupa el a plecat peste hotare, normal am ramas numai cu speranta ca poate vom fi din nou impreuna, el nu mi-a spus ca ne despartim.Nu m-a sunat mult timp, eu i-am gasit numarul l-am sunat ii scriiam citeodata si el imi raspundea. A trecut timpu am venit si eu la parintii mei, in tara unde era el, l-am sunat in ziua de paste am vb dar rece. Ii scriiam dar numi prea rs il mai sunam, era unika esire sai aud vocia cit de rece nu ar fi.Am aflat ca sta impreuna cu o amik de amea i-am mai scris dar mia rs ea in loku lui cica"popik dulciato"! Am ramas delusa, le-am sters numerele ambilor si jum de an nu am mai vb cu niciunu din ei dar continuam sal iubesc.Acum doua saptamini m-a sunat el la 2 de noapte, am vb pina la 6 dimineata.Ma ruga sa vin la el in oras kaci ii dor, ca nu ma uitat ca numa poate uita, eu am fc tot posibilu si m-am dus la el.Ma intilnit am stat cu el o zi intreaga, ma simtem fericita ca dupa atita timp astepat el e linga mine.Seara am ramas la o prietene de amea, numai plecasem de la el si fosta lui ii scrie prietenii mele ca stau din nou impreuna cu el si ca sau impakat.Imi venea sa mor, am ramas shokata, distanta dintre noi nu-i chiar atit de aproape 12 ore am pina la el, sintem la doua capete de tara, m-a chemat sal impac ca aia care cauta baieti cu masini straine si cu multi bani? Ma chemat de la o distanta atit de mare ca sasi bata joc de mine? Doar nu i-am fc nimic rau am avut cele mai curate sentimente pentru el, era mai presus de toti de ce lea calcat in picioare? Dupa l-am sunat nu mia rs, cind i-am scrii mia rs in as mod(fuuuu, ai nervi...noapte buna)mi-a spus ca reactia asta se numeste calm si mai mult nimic nu a explicat.La 4 zile am plecat nu a putut sas ma petreaca kaci era la nunta si nu reusea sa vina.Cind am ajuns acasa am intrat in odaia mea nu am putut pronunta nici un cuvint, am inceput sa pling iar la intrebarile mamei ii spuneam ca tot ii bine.CHiar si dupa asta tin la el si stiu ca din nou ma va suna si stiu ca o sai rs pentru ca tin pre mult la el ca sal pierd. Iar ca aia nu mai sta impreuna prietena mea la care am stat i-a zis ca eu is cu el impreuna si ca la noi tot ii bine. ia trecut dragostea fata de el si azis ca nare nevoie de el oricum mai are unu. i-am sunat i-am scris dar numi rs, si pina nu-mi da raspunsuri concrete numi pot incepe viata mea, am refuzat toti baetii numai cu gindu ca il astept pe el.stiu sigur ca se linisteshte si isr ma suna si nu stiu cum sa ma comport ca ii aud vocia si uit toate relele care mi lia fc? ajutati-ma nu ma mai descurc singur, nu mai am puteri!

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Draga mea, imi pare rau sa-ti spun asta, dar esti o mare naiva! Te-ai indragostit de cine nu merita! E un golan, un neica nimeni pentru care nu merita sa versi o lacrima! A fost plecat in strainatate si te-a sunat.de pastele cailor! Stii ce? Acolo a fost un golan, fara bani in buzunar, nu a muncit, a pierdut timpul.Cunosc bine problema.crede-ma.Te suna la 2 noaptea.Stii ce inseamna asta? Era baut, si avea nevoie de o femeie, era in criza.Nu inseamna ca te iubeste, inseamna ca nu are nici un respect pentru tine, isi bate joc de tine! Un barbat adevarat, care iubeste, nu se comporta asa! E un golan! Uita-l, ca nu ai nicio sansa cu un asemenea om. Acest om ti-l doresti tu ca viitor tata al copiilor vostri? Uita-l cat mai repede! Stii ce zice o vorba vulgara din popor? Mai bine curva desteapta, decat o fata prostuta(iarta-ma)

| fabiola a răspuns:

Am incercat din rasputeri sa inteleg ce vrei sa spui! Revizuieste un pic gramatica si scrie te rog, romaneste! Si ca sa raspund la intrebare, as vrea sa te intreb:nu crezi ca iubirea nu este de ambele sensuri? Daca el te-ar iubi, i-ar fi dor de tine, ar veni si el sa te caute! In plus, nu stie sa aprecieze efortul tau si sentimentele tale! Sincera sa fiu, in fata mea nu ar valora 2 bani! Tu esti libera sa faci ce simti, dar nu stiu de ce presimt ca vei ramane cu un gust amar!

| love_6120 a răspuns:

Sincer am fost si eu in locul tau credeam ca nu voi mai iubii pe nimeni niciodata. uite cum am rezolvat eu problema : m-am intalnit cu un baiat am fost cu el o saptamana si ceva. el m-a facut sa uit persoanaa aceea iar cand ne-am despartit m-a facut sa-l uit si pe el big grin stii tu vorba aia cui pe cui se scoate. uita-te in jurul tau poate ca dragostea adevarataa e chiar langa tine dar tu nu vrei sa o observiwinking... sfatul meu e sa nu te mai gandesti la asta, daca in caz te mai suna ii raspunzi si il tratezi cum te trata el(ii vorbesti rece, nepasator). chiar daca nu simti asta arata-i ca nu iti mai pasa odata ce il faci sa creada ca nu iti mai paasa vei incepe si tu sa crezi in asta.Viata e scurta profita de ea si de ocaziile pe care ti le da big grin

MULT SUCCES! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut sunt alexandra si acelasi lucru mi s-a intamplat si mie... dar eu m-am impacat cu el si acum chiar am inceput sa tzinem din ce in ce mai mult unul la altul... incearca sa ii faci ca un fel de scrisoare in care sa ii spui tot ce simti fara rusine sau frica nu conteaza ce se intampla dupa aia... in scrisoare spui absolut tot ce ai pe suflet si faptul ca l-ai asteptat atat de mult... incearca sa te intalnesti cu el si inainte de orice discutzie dai foaia sau foile sa le citeasca cu voce tare... va duceti intr-un loc retras unde sa nu fie nimeni si ii spui sa o citeasca cu voce tare... dupa asta ii spui asa ca thu inca mai tii la el si daca nici acum nu ii pasa inseamna ca el nu poate sa simta sentimntul de iubire... alta metoda care sa mearga nu stiut cand vezi raspunsul sa imi scrii... pa'pa

| manuel_4176 a răspuns:

Ce faci