| alinuta1994 a întrebat:

Nu mam auzit cu prietenul de vreo doua zile i-am scris pe net vazind ca numi scrie si sta putin de tot pe net imi faceam de griji nio zis ca lukreaza la 2 lucruri si tare se oboseste si ca simbata nu se stie de ne vom vedea i-am zis ok l-am inteles a intr-adevar lukreaza foarte mult, i-am trimis un fel de joc unde trebuia sa aleaga o kuloare fiecare kuloare era tipo rosu -ma iubeste negru -ca sunt o amika importanta ect ect a ales ca o amika importanta am ramas shokata ii zic a dar tis o amika el ni pune ((y)) eu incep a ii scrie tipo si naiba si seamnaka esim tot ca prieteni si ma saruti tot prietenesti da? el ni scrie lasa mai bine eu trebuie sa plec sa minink si apoi ma kulk kas obosit nb pup cica pup inca deparca nu o fost nimic l-am lasat a doua zi i-am scris-o luna in urma ziceai ca ma ubesti si vreai sa fim mereu impreuna o saptamana in uram ai zis ca tii dar atasamentul nu e cum a fost primele dati acum is doar o amika, nu imi place sa te sikii la cap, ma apasa situatia si nu vreau sa te pierd, saptamana asta am stat doar si ma rugam sa fie totul bine, da logic intr-o saptamana nu poate fi deodata bine dar.dc acum pentru tine is doar o amika peste o saptamana ce voi deveni o straina sau doar o cunoscuta? nu nio raspuns intrase pe net o stat vo 2 min si o esit nu nio zis nimic

: katare el mereu de vroia sa ne lasam nu intindea rezina imi zicea direct si deodata amu nu stiu si se intimpla, o luna in urma zicea ca ma iubeste si vrea mereu sa fim impreuna, o saptamana in urma zicea ca atasamentul nu e cum a fost primele luni de intilnire si acum is o amika 'importanta' nu stiu ce se intimpla, si cica avem 2 ani impreuna.A inceput sa lucreze de 2-3 luni si se oboseste foarte mult are 19 ani, inteleg ca lucrul streseaza si ne vedem foarte rar dar nici comportarea asta schimbatoare nu o inteleg. Ajutor!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din moment ce si lucreaza e normal sa fie obosit si sa nu mai aiba chef de jocuri si de mai stiu eu ce dar pentru asta nu trebuie sa te ignore daca sunteti de atata timp impreuna, vorbeste cu el si clarificati problema

| LDDy a răspuns:

Daca ai scrie corect din punct de vedere gramatical, as face un efort sa inteleg. Dar am incercat sa citesc 5 randuri nu am inteles nimic..si nici nu ma obosesc sa citesc pana la capat.

| alinuta1994 explică (pentru LDDy):

Ok, deci problema e ca am 2 ani decind sunt cu prietenul meu, plus si desparitir care le-am avut dar au fost de scurta durata, de 4 luni ne inpacasem dupa o despartire de 4 luni, in acea desparitire eu ma pusesem cu un alt baiat, cind aflase astalalt cavaler ma sters de peste tot din prieteni, prin asta am inteles ca ii pare rau dar totusi el mereu decidea desparitirile ba ca ne certam prea des, ba ca nu avem despre ce diskuta uneori si tot asa. Si cum te-am mai zis sus ne-am inpacat, eu cu sfortul meu. Era bine primele luni de inpacare era divers, ma suna in fiece zi, a facut cunostinta cu parintii se inpaca de minune, au aflat si ai lui ca ne intalnim.Apo cu timpul relatia s-a racit, el si-a gasit de lucrul.Are 19 ani, si din cauza ca s-ia gasit lucrul a inceput sa nu ma caute cum primele zile, mereu obosit, ne vedem foarte rar doar odata in saptamana caci in astelalte zile lucreaza si nu avem ocazie sa ne vedem. Saptamina trecuta cind esisem mea zis ca atasamentul nu e cum a fost 2 ani in urma cind am inceput sa ne intalnim e mai rece, zicea ca tine la mine si de vroiam sa ne lasam demult ma lasa sa plec, dar nu o doreste i-am zis ok l-am inteles, gindeam poate fi din cauza lukrului si ca ne vedem atit de rar si ca are probleme in familie poate asta raceste si relatia cu mine. Saptamina asta nu am vorbit aproape de loc il lasasem 2 zile, tot nu ii dadeam niciun semn de viata vedea ca si pe net intr-a rar, alaltaieri i-am scris, mea zis ca deacum lukreaza la doua lokuri si e foarte obosit si saptamana asta nu se stie de ne vom vedea.I-am trimis o joaca, trebuia sa aleaga o culoare. A ales culoarea care zicea ca is doar o amika importanta pentru el, m-a durut, cind i-am zis ca de ce e asa? mea zis mai bine sa lasam, si ca e obosit si pleaca la culcare si pup dulce, mea vorbit deparca nici nu a fost nimic. I-am scris un mesaj a doua zi pe internet unde ziceam ca dc o luna in urma era totul faina imi zicea ca ma iubeste, apoi o saptamana in urma de atasament racit mea vorbit acum ca is doar o amikca degraba voi fi o straina sau ce? nici nu mea raspuns a intrat pe net si a stat vreo cietav minute apoi a esit. El de obicei cind e decis sa ne lasam mereu mi-a zice direct fara multa explicatie. Acum nu mea zis nimic. Nu inteleg dc asa?

| LDDy a răspuns (pentru alinuta1994):

Hmm, nu stiu ce sa iti zic, motivele pot fi 1000!
Probabil chiar este obosit din cauza programului prea incarcat, si nu mai are timp de altceva. Sau poate pur si simplu vrea o pauza. Nu vreau sa va pun bete-n roate, dar te-ai gandit ca poate are pe altcineva?
Ar trebui sa discuti cu el, sa vezi ce se intampla, care este problema de fapt.dar inainte de asta trebuie sa fii pregatita pentru orice ti-ar spune (motivul pentru care e asa) nu trebuie sa disperi, lasa-l sa isi spuna problema indiferent cat e de grava. Indiferent de ce s-ar intmpla, fruntea sus. :-)
Sper ca te-am ajutat, succes!

| alinuta1994 explică (pentru LDDy):

Pe altcineva sa aiba? Nu, ma gindeam si eu la astea, dar n-are cum nici timp de esit afara cu prietenii nu are. Doar cu mine simbata mai esa citeva ore. Apoi acasa-lucrul si tot asa. Mi-e frica sa-l pierd mmea zis ca de data asta de ne vom lasa nu ne mai putem niciodata impreuna. E foarte orgolios.

| LDDy a răspuns (pentru alinuta1994):

Pai tu discuta cu el si vezi care e problema. nu am zis neaparat ca asta e problema ( sa fie alta fata). ci ar fi o posibilitate..pana nu te vezi cu el si discutati nu ai de unde sa stii.