| SunriseB a întrebat:

Hello everyone, am o poveste cam incalcita dar am sa incerc sa o spun cat mai pe scurt am avut recent o relatie de 10 luni, am pus punct pentru ca nu mai mergea si m-am intalnit cu unul din cei mai buni prieteni al ex-ului meu, in parc, la o tigara, dupa un set de rasete si glume schimb de pareri si de experiente traite, baiatul se apropia din ce in ce mai tare de mine si asa am ajuns sa ne sarutam, a fost minunat sincer sa va spun nu credeam ca voi putea sa simt din nou acei fluturasi in stomac. dar nu asta e esentialul.baiatul acela m-a facut sa il uit pe ex-ul meu din toate punctele de vedere. era charmant,, frumos, cu bun simt ma facea sa ma simt super; desi au trecut doar 3 saptamani in care am stat impreuna si am fost doar friends with benefits that's all am ajuns sa ne cunoastem foarte bine sau cel putin asa credeam. pana intr-o zi cand el m-a intrebat daca as vrea sa ma culc cu el. am ramas uimita si un pic surprinsa de intrebarea lui. cand am ajuns acasa m-am gandit si am incercat sa gasesc o solutie prin care sa fie totul bine, tin la el este un baiat special si i-am propus sa avem o relatie, el a spus ca nu vrea sa aiba o relatie in momentul de fata si ca de ce am vrut eu repede sa stric totul.eu i-am explicat ca nu am stricat nimic ca pur si simplu ma respect nu sunt posta si ca nu am de gan d sa fac sex cu el decat daca avem o relatie si punct, asta a fost conversatia apoi el s-a enervat si mi-a spus o lasam balta ca de acum incolo vom di doar prieteni dar fara "beneficii". si asta este tot ce am ramas. ieri mi-a dat un telefon sa ma intrebe ce fac. am incercat sa vorbesc sec si sa fiu cat mai distanta si am reusit l-am facut sa se simtca cat de cat prost dar mi-este dor de el foarte dor nu exista minut sa nu ma gandesc la el. astazi m-a sunat sa imi ceara numarul de telefon al cuiva si dupa aia m-a sunat de 2 ori nu i-am raspuns si mi-a dat mesaj sa ii raspund, ca ma roaga frumos i-am raspuns si m-a chemat in parc, era trist sau cel putin asa parea aveam amandoi o alta stare de cea de obicei imi venea sa il strang in brate si sa ii spun ca mi-a lipsit mult. am vorbit pe mess apoi si mi-a explicat ca nu vrea sa aiba o relatie ca e mai bine pentru mine ca e bine ca am ales sa nu fiu o curva si ca ii este dor de mine dar e mai bine asa. ce as putea sa fac? sa il uit si sa imi vad de viata sau sa mai incerc? dar ajutati-ma cu niste argumente va rog. Fundita + vot :* multumesc celor care si-au facut timp...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Gandesti bine si faci bine ce faci.
Aici si-a bagat coada fostul tau.
Se poate sa-l fi pus pe baiatul asta,din razbunare,sa se dea la tine ca sa te compromita pe urma.
Se mai poate si sa te fi denigrat asa mult in ochii celorlalti ca si-a influentat prietenul sa te creada usuratica si,de aici,toata incurcatura.
Inteleg ca simti destule pentru el si te doare modul in care au evoluat lucrurile.
Acum,lasa-ma sa-ti spun ceva.
Indiferent pentru care motiv s-a apropiat de tine si cat de mare a fost gafa asta,posibil sa fie sansa voastra.
Vreau sa spun ca reactia ta l-a surprins si,orice idei preconcepute avea,abia acum incepe baiatul nostru sa gandeasca cu creierul propriu.
Abia acum intelege ca te-a jignit si ca nu esti asa cum gresit credea el.
Te sfatuiesc sa-l lasi sa-si revina din micul soc al infrangerii si al refuzului.
Da-i spatiu sa-si faca toate calculele,linistit.
Pentru ca exista sansa sa te placa cu adevarat si sa apara din nou cu scuze si cu rugamintea sa fiti impreuna.
Chiar daca pare greu,nu uita ca fostul tau e prietenul lui,daca te place cu adevarat,va veni.
Tot ce ai de facut e sa pastrezi comportarea ta fireasca,cea pe care o ai(te gasesc foarte corecta),sa te abtii sa-i sari in brate si sa astepti.
Nu incerca nimic, doar asteapta.
Si, mult noroc.

3 răspunsuri:
| SplashFire a răspuns:

Pai cred ca el are dreptate: mai bine singura decat o curva

| jhdvavsfhkegvfrkhegbvr a răspuns:

Vezi-ti de viata si da-i pace, ca nu te merita.

| Katea148 a răspuns:

Stii poate chiar exu-l tau la pus la cale sa te intrebe asa cewa.Esti bv ca nu ai acceptat, cel mai bine nu-i rapunde la mess sau la sunete uita de el deoarece sa te placut cu adevarat el nu-ti spunea chestii de felul asta.Da o perioada o sa-ti fie greu incearca sa nu te intilnesti cu nimeni si sa te gindestice-i mai bine pentru tine.El daca inca te suna si vede cai rapunzi crede-ma el mai spera ca tu o sa accepti...Pur simplu uita de el