| InnyIna a întrebat:

Auziti...Cand faci dragoste prima data te doare chiar asa de tare? Am 17 ani si iubitul meu tot vrea sa facem dragoste dar nu stiu ce sa zic...Si chiar sangerezi? Chiar nu stiu ce sa fac pentru ca am auzit ca doare foarte tare.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| LilPuppy a răspuns:

Durerea o simte fiecare diferit. Ar trebui sa nu te mai gandesti la asta, pe mine nu m-a durut asa de tare, desi eram speriata mai rau decat tine. Daca folosesti mult lubrifiant [in cazul in care nu te uzi foarte tare], o sa vezi ca n-o sa fie prea dureros, ci din contra. eu am simtit o senzatie ciudata. placuta dar ciudata, nu eram obisnuita. si acum daca nu folosesc lubirifiant chiar ma doare. deci multa bafta big grin

15 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Da, sangerezi si da, doare, dar nu e ceva de nesuportat. E o durere care tine putin si nu e atat de puternica incat sa nu mai poti.Iti recomand sa folosesti lubrifian, o sa mai ia putin din durere.

| d3javw a răspuns:

Exerseaza si singurahappy

| rapidistzu a răspuns:

Buna,cred ca voi vreti sa faceti sex nu dragoste,cand faci dragoste nu are ce sa te doara happy, si la sex daca o faci cum trebuie nu va durea asa tara, mai ales daca folosesti lubrifiant, si vei sangera daca esti virgina, si el la fel daca i se va rupe ata happy
Aveti grija..doar cu prezervativ happy
Bafta!

| hotdesire a răspuns:

Daca nu are experienta o sa te chinuie dar nu mori.
Daca se pricepe te vei simti minunat.

| Molecula a răspuns:

Bineinteles k o sa sangerezi si k o se te doara dar nu te obliga nimeni sa faci pasu asta daca nu esti pregatita, daca prietenul tau nu te intelege da-i papucii sa caute alta, pasu asta nu se face de ochiu lumii sa te lauzi sau de alte fite, nu te lasa manipulata daca nu vrei..., succes si ai grije ce faci

| InnyIna explică (pentru Molecula):

Ok.Dar el ma intelege...Si eu as vrea...Va multumesc celor care ma inteleg.

| Nebunatyca69 a răspuns:

Da Doare!

| MeandYou123 a răspuns:

O sa aflii tu singura.

| Or1Ginal a răspuns:

Parca o vad si pe ea laughing cu menstruatie si daca ramane gravida )

| Sibbbbel a răspuns:

Da nu trebuie sa vrea numai el ci tu. Si la faza cu daca te doare, da te doare pentru e si normal e prima oara..si da sangerezi dar exista cazuri in care fata/femeia ca sa nu se fi nascut ccu himen sau sa se fi ruptt la orice miscare, lovitura etc pentru ca este elastic..sau mai rar, ca unele sa se fi nascut fara acel himen..Si ca sa nu te doare chiar asa de tare depinde si de el trebuie sa te excite mai intai, sa te ia usor si bla bla..Stai linistita ca pana la urma tot o vei face mai putin conteaza cat te doare conteaza persoana cu care o faci, cum o faci si daca vrei cu adevarat sa o faci. Haii tii pup :*

| Sibbbbel a răspuns (pentru Sibbbbel):

Ops am scris din greseala acelasi lucru de 2 ori rolling on the floor. Greseala mea big grin.

| InnyIna explică (pentru Sibbbbel):

Mersi Mult...Si eu as vrea...

| Sibbbbel a răspuns (pentru InnyIna):

Nu ai pentru ce.:* Pai daca vrei cu adevarat, fa`o, dar ai grijawinking si zic ai grija in toate privintele... :*

| InnyIna explică:

Si sa zicem ca am scris sex nu dragoste.