| dulcica15 a întrebat:

Auziti sunt cu un baiat si mi-a spus ca ma iubeste mult si fostul meu iubit care inca ma iubeste a zis ca actualul iubit nu simte nimic pentru mine! pe cine sa cred? actualul sau fostul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca fostul este macinat de despartire,si gelos ca acum esti cu altcineva,ar fi mici sanse ca voi daca ati fi ramas prieteni sa fii auzit el ceva ca nu te-ar iubi acesta, ca ar vrea sa te foloseasca.Dar nu cred.E clar ca el iti spune asta din ciuda, si vrea sa va despartiti si nu stie cum sa procedeze.Actualul trebuie sa il crezi,dar nu asa cu vorbele, si cu dovezi de dragoste, pentru ca dragostea se demonstreaza prin fapte.Deocamdata nu acorda verdictul de vinovatie nimanui,dar in nici un caz sa nu te iei dupa fostul tau,fii alaturi de prietenul tau si lasa-i timp sa iti demonstreze ce simte,iti vei da tu seama mai tarziu dupa gesturile lui,dupa lucrurile care le face pentru tine si dupa comportamentul tau daca chiar simte aceasta iubire. Daca nu,inseamna ca doar voia sa te vrajeasca si sa fie si el dulce, nu neaparat ca stia fostul ca nu te iubeste, pentru ca toti baietii vor sa vrajeasca fetele.

5 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Actualul sa-l crezi bineinteles. Fostul se pare ca este gelos si regreta mult ca s-a despartit de tine, dar e greseala lui ca nu a stiut cum anume sa te trateze ca sa mai fiti impreuna. Fostul ar putea sa aplice si tactici ca sa te depsarti de actualul si ca sa fii impreuna din nou cu el. Sa nu cazi in plasa lui, ai incredere in actualul, citeste-l bine si vezi daca chiar te iubeste sau nu!

| alafaranume a răspuns:

Daca te iubea fostul acum era in continuare actualul.nu trebuie prea multa inteligenta sa iti dai seama de asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Actualul normal. Fostul e gelos nu?

| PanteraXIII a răspuns:

Crede-ma pe mine: ambii vor sa te f.ta. Unul te-a pierdut si incearca sa te recastige pentru a face asta, iar celalalt te are si e putin mai aproape de asta decat primul! happy

| IAOIADNAA a răspuns:

Actualul, pentru ca fostul poate sa spuna asta din gelozie