| Cricy a întrebat:

Am nevoie de ajutor... M-am despărțit de fostul iubit de 4 luni dar el tot mai simte ceva pentru mine (cred). Eu mi-am gasit un alt tip de care imi place si ies cu el pe afară. Problema e ca azi am fost prin oras cu ex-ul meu, cu varul lui, un băiat și 2 fete. Acolo, m-a sunat m-a invitat prin cartier actualul meu crush, si m-am certat cu baietii pentru ca ei vor sa ies numai cu ei. Un sfat? Fără hate-uri.

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Daca ar fi intr-adevar prieteni adevarati, n-ar incerca sa-ti ordona lucruri.
Da-le de inteles ca te-au deranjat vorbele lor si intalneste-te cu bunaciune.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-ai facut deja un nou iubit, de ce mai iesi cu fostul iubit? Nu este deloc normal si nici sanatos sa mai iesi in compania fostului iubit!
Are dreptate actualul iubit sa fie suparat, asa ceva nu se face niciodata, adica, odta ce esti cu actualul, nu te mai intalnesti si cu fostul iubit, nici macara daca este in compania prietenului lui sau a verilor lui. Asa ceva, NU se face!
Nu juca cu doua fete, ca nu-i corect fata de nici unul, iar tu vei ramane cu buzele umflate, pierzandu-i pe amandoi.

| Cricy explică (pentru Violleta2022):

Suntem doar prieteni, nimic mai mult, si amândoi știu asta. Nu a fost o despărțire dureroasă. Am rămas prieteni.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cricy):

Fetita draga, nu poti sa fii prietena cu fostul iubit!
Asa ceva nu este normal si nici sanatos, nici pentru tine si nici pentru el.
Iar daca vrei o realtie cu alt baiat, macar ai bunul simt sa-i spui ca-ti pasa de fostul iubit si ca, inca te mai vezi cu el. Ceea ce faci tu nu se face, pentru ca nu-i corect, iar actualul iubit, are perfacta dreptate sa te paraseasca, daca continui sa mai iesi cu fostul.

| Cricy explică (pentru Violleta2022):

Draga, eu nu ti-am cerut să imi zici ce am voie să fac sau nu. Eu nu ti-am cerut tie personal nici un sfat. Tu ai vrut să răspunzi. Am zis ca nu vreau hate-uri. Eu pot sa ies cu cine vreau. E complet inutil sa iti dai cu parerea dacă nu ai ceva bun de spus. Ok?winking