| Elllliiii a întrebat:

Deci, am ascultat sfatul unora dintre voi si l-am cautat pe fostul iubit, am vorbit putin nu intruu in detalii dar el a spus ca si el mai simte ceva pentru mine si ca i-a fost dor!, am decis sa ne intalnim sambata la o cafea, pe la ora 23, dar acum am alta problema, cu actualul ce fac? a fost cel mai bun prieten nu vreau sa il dezamagesc, nu cred ca vom mai fi la fel, dar sa ii zci? sau sa raman cu el? daca nu ma impac cu fostul? chiar nu mai stiu ce sa fac crying

8 răspunsuri:
| 9988 a răspuns:

Eu in locul tau m-as duce la intalnire cu fostul fara sa afle actualul, iar daca instictul iti va spune dupa intalnire ca fostul te-ar iubi mai mult ca si actualul atunci ii spui actualului ca nu mai ai sentimente pentru el si dragostea cu sila nu se poate, iar daca vezi ca fostul nu are sentimente pentru tine atunci ii spui in fata ca nu vrei sa fii cu el. si iti vezi de treaba cu actualul... fara sa te fii intalnit cu fostul! Acum ramane la atitudinea ta! Bafta!

| Elllliiii explică (pentru 9988):

Aseara trebuia sa ma intalnesc cu fostul. l-am sunat si mi-a raspuns a zis ceva dar nu am inteles ce si apoi mi-a dat sms cu : sunt beat, vorbim maine!, la cateva ore nu mai era, dormise, a zis ca ii pare rau, ca lui chiar ii e dor de mine etc. sa renunt? poate vrea doar sa rada putin, poate nu ma mai iubeste

| VladGH a răspuns:

Decidete, oricum stii deja cu care te simti mai bine. Cu care din ei te simti mai bine? Pe care nu vrei sa-l pierzi?

| Elllliiii explică (pentru VladGH):

Nu vreau sa pierd pe nici 1, pe fostul il vreau pentru ca il iubesc, si nu vreau neaparat sa ne impacam, ca poate nu s-a schimbat, dar vreau sa il vad, imi este foarte dor de el, si pe actualul il vreau pentru ca mi-0a fost alaturi mereu si mi-a fost cel mai bun prieten inca de la gradinita

| VladGH a răspuns (pentru Elllliiii):

Trebuie sa faci pasul decisiv, alegerea este numai in miinile tale. Oricum unul din ei va ramine ranit.

| CreaţaWsz a răspuns:

Nu e bine sa joci la doua capete ca sti cum e vorba aia "daca alergi dupa doi iepuri nu prinzi niciunul" (ti-o spun din propria experienta). Eu zic mai bine sa ramai cu actualul pentru ca daca il iubeai pe primul acum actualul nu mai exista, sti cum e "daca iubsti doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a doua, pentru ca daca o iubeai pe prima a doua nu mai exista acum". Mai bine il lasi in pace pe fostul (presimt ca actualul te iubeste mai mult).

| Elllliiii explică (pentru CreaţaWsz):

Da...probabil ma iubeste mai mut, zici ca daca il iubeam pe primul nu exista al doiulea dar nu este asa, al doilea imi este cel mai bun prieten din copilarie si am inceput o relatie cu el intr-un moment de inconstienta. nu prea pot sa il lasa in pace pe fostul, incerc de atata timp sa il caut iar acum ca si el mi-a zis ca are aceleasi sentimente fata de mine parca nu imi vine sa mai dau inapoi, deci cel mai probabil o sa ma intalnesc cu el, de impacat nu cred ca o sa ne impacam, doar daca el arata ca s-a schimbat macar putin, ceea ce nu cred, totul ar fi perfect daca actualul nu ar fi cel mai bun prieten, nu vre4au sa il pierd.

| CreaţaWsz a răspuns (pentru Elllliiii):

E cam cpmplicata situatia...Ramane la alegerea ta ce faci.