| Iubiiitzica a întrebat:

Bahii Nu imi vine sa cred! Fostul meu iubit cu care am fost ceva timp mi-a gresit de mult ori si m-a dezamagit, ne-am despartit. Acum nu imi da pace, imi spune ca ma iubeste ca se schimba ca nu stiu ce, dar l-am iertat de prea multe ori. Si eu il iubesc enorm dar vreau sa ma indepatez de el. Mi-am facut alt iubit, un baiat dragut, care tine la mine si se poarta cu mine foarte frumos. Numai ca eu nu rezist la fostul meu iubit. cand vine langa mine si incearca sa ma sarute, as vrea sa zic " Nu " dar nu pot. Si la actualul iubit tin, e prea scump, dar eu sunt obisnuita mai mult cu indiferenta fostului si el ma prea sufoca cu iubire, iar fostul iubit stie ca sunt cu actualul dar nu vrea sa ma lase. E greu sa te imparti la doua capete, e foarte greu dar sa renunt la actualul nu vrea si la fostul nu pot! Ce as putea face in aceasta situatie?! crying

Răspuns Câştigător
| BeautifulMind a răspuns:

Fostul tau ar fi trebuit sa profite din plin de prima sansa acordata si daca nu a profitat dici macar de a doua este clar ca trebuie sa il parasesti, sa il uiti si sa incerci sa iti faci o relatie mai frumoasa cu actualul! gandeste-te bine ce vrei, bafta! :*

| BeautifulMind a răspuns (pentru BeautifulMind):

...daca nu a profitat ''nici'' macar...

15 răspunsuri:
| mihaela_4932 a răspuns:

Sincer nici nu stiu ce sa-ti spun.e nasoala situatia ta dar te inteleg perfect am fost si eu in situatia ta doar k eu am fost cea rea eu l-am inselat dar in cele din urma m-am schimbat ma iertat dar sunt momente in care se mai indoieste de minestraight face ii dau si dreptate in fine vroiam sa ajung la faptul ca eram sigura k vreau sa-l uit ca ma ranea prea mult se intampla prea des nu mai era la fel nu mai era baiatul de care ma indragostisem eu straight face si m-am hotarat sa-mi dau o sansa cu un alt baiat era atat de dragut baiatul ala ma intelegea era constient ca sunt indragostita de fostul da ma intelegea si au trecut vrreo 3 luni m-am apropiat f mult de el si ghici ce?straight faceaparea fostul si era la fel k la inceput dragastos etc ..am stat 4 luni si de ziua indragostitilor m-am hotarat sa ma impac cu fostul m-am despartit de actualu de ziua indragostitilor si acum sunt cu fostul de pe 14 februarie. si ne intelegem suuper.ma iubeste mai m k niciodata. poate povestea mea te va ajuta sa ei o decizie.succes.astept vesti de la tine pe id "miha. miki39"happy

| Licurici_2266 a răspuns:

Te-as sfatui sa ai putin mai multa tarie de caracter si sa nu mai asculti tot ce spune fostul prieten. E foarte probabil ca el face toate astea ca sa te desparta de actualul prieten, ca dupa aceea sa mergi iar la dupa el, sa va impacati, iar la scurt timp sa repete greselile. Te sfatuiesc sa ramai cu actualul, sa-l ignori pe fost cat de mult poti si sa fii fericita alaturi de noul tau prieten. Sper ca ti-am fost de folos. Ai grijahappy

| AriannaAri a răspuns:

Mda, ca de obicei, persoane care se baga in siatuatii din care, pana la urma, numai stiu cum sa iese.
Poti sa imi explici si mie de ce te-ai cuplat cu unu dar tu inca il iubeai pe fostul? Vroiai sa iti faci rau singura sau ce? Sau vroiai sa il faci gelos?
Stai si tu pentru o perioada singura, gandeste-te bine ce vrei sa faci si apoi alege o data pentru totdeauna, nu te mai tot juca intre 2 baieti. Vrei cumva sa iesi in evidenta sau ce?
Pa, pa.

| Iubiiitzica explică (pentru AriannaAri):

Nu e vb de asta, dar el isi facuse alte si alte iubitie iar de mine radea toti ca m-a lasat el! Si nu am ce sa zic, imi place si baiatul asta, dar dk fostul m.ar lasa in pace si nu ar mai incerca sa vina inapoi ar fi bine si as fi fericita langa actualul.

| Iubiiitzica explică:

Stiti, Fostului i-am mai dat 100 de sanse pana acum si m-a dezamagit la toate, e genul de baiat golan si mai indiferent si imi arata dragostea doar cand eram fata in fata iar cand mai era cineva langa noi era indiferent, eu mam obisnuit cu asta, si acum dintr-o data sa stea cineva cu iubire pe capul meu taca taca toata ziua. imi vine si mie nervii la cap, dar tin si la asta cu care sunt acum sad

| Sympath a răspuns:

"Iubeste femeia doar cand o pierzi". Crezi ca daca te vei impaca cu el se va schimba ceva? Sunt doar vorbe, crede'ma. Daca actualul se poarta frumos cu tine mai bine ramai cu el.

| Honeydew5 a răspuns:

Trebuie sa te hotarasti! Totusi eu as zice sa mergi pe calea noului prieten(crede-ma este mai buna dragostea decat promisiunile de genul "ma voi schimba") baiatul cu care esti acum vrea doar sa te faca sa te simti bine.
spune-i ca nu iti place ca te "sufoce" asa dar fi blanda pentru ca iti poti distruge relatia cu el daca nu ii spui cu grija..Incearca sa atarni intr-o balanta ambele situatii si vezi ce rezultat primesti dar sa nu cumva sa ramai cu aman2 pentru ca pana la urma vei ramane singura

| Iubiiitzica explică (pentru Honeydew5):

Multumesc frumos :*

| Honeydew5 a răspuns (pentru Iubiiitzica):

Apropo inca ceva..Multi baieti nu stiu sa isi arate dragostea fata de persoana iubita(stiu din proprie experienta) si majoritatea sau sunt timizi si asteapta sa faci tu primul pas..sau sunt indiferenti..sau sunt foarte romantici pentru ca ei cred ca asa se simte bine o fata daca esti romantic cu ea.(uneori sunt prea romantici*problema*) dar nu e atat de grav zic eu. sper ca te-am ajutat

| rozzz a răspuns:

Heii:* Asa am fost si eu.Cu fostul mi-am gresit mult si tot promitea ca se schinba si nu se schinba...acum vezi tu care tine mai mult la tine care te respecta mai mult siti dovedeste respect si incredere... aici uh alegi pe care il vrei numa sa nu faci o greseala:*:*

| Iubiiitzica explică (pentru rozzz):

Multumesc pentru sfat :*

| RebeccaElena a răspuns:

Incearca sa vezi cu cine te simti cel mai bine, si cine merita dragostea ta! Da-i o sansa si fostului si vezi cum se comporta. daca ti se pare ca este mai dragut cu tine decat actualul inseamna ca el te merita cu adevarat!kiss Fundita?

| Iubiiitzica explică (pentru RebeccaElena):

Noo, ia.m mai dat pana acum 100 de sanse da nu la intereseat, el e genul de baiat golan si indiferent care nu isi arata dragostea decat cand esti numai tu cu el iar cand mai este cineva se poarta indiferentwinking