| CrazyKiss a întrebat:

Avem un grup de 4 barbati si 4 femei.

Fiecare persoana din acest grup de opt persoane iubeste pe cineva tot din acest grup si este la randul sau iubita de o persoana apartinand aceluiasi grup.

Din pacate, nu exista nicio pereche de doua persoane care sa se iubeasca reciproc, ci relatiile sunt dupa cum urmeaza:

1) David o iubeste pe femeia care-l iubeste pe Dan.
2) Jerry o iubeste pe femeia care-l iubeste pe barbatul care o iubeste pe Elena.
3) Lorena este iubita de barbatul care este iubit de femeia iubita de Bruce.
4) Elisabeta il uraste pe Bruce si este urata de barbatul iubit de Iulia.

Intrebare: Cine il iubeste pe Jerry?
Puteti da si explicatia corecta?

Răspuns Câştigător
| plasticsmile a răspuns:

Era clar pentru ca Elisabeta, il uraste pe Brucce, si trebuie la randul ei sa iubeasca pe cineva si cum jery nu era iubit de nimeni Elisabeta era singura care mai ramanea!