| Dominicc a întrebat:

Aveti chef de citit ceva? Poate sunteti plictisiti si na, mai dati si un sfat.
Ca sa intelegeti mai bine trebuie sa va spun o povestioara mai pe scurt.
Povestea mea!

Totu a inceput acum 1 an cand am cunoscut o fata pe internet. De aceeasi varsta (nu avem 14 ani stati linistit). Judete diferite, distanta mare dar am ajuns sa ne iubim. Ne-am placut enorm ne-am "iubit" ( din cate se spune atata timp cat nu am vazut-o nu se poate numi iubire in totalitate) dar mie imi place sa zic asta pentru ca asa m-am simtit. Ne-facuseram planuri sa ne vedem anul acesta in iulie. Au intervenit parintii peste visele noastre apoi am inceput sa ne mai certam. Ne mai certam dar ne impacam de fiecare data. Era vorba noastra ca nu putem sta, traii unu fara altul ( ceva logic, eram implicat pentru pentru prima data in asa ceva la distanta) a fost prima fata careia m-am deschis enorm de mult. Tineam la ea ffffff mult. Eram in stare de orice sa fac ca sa ne fie bine.

Dupa ce au intervenit parintii impotriva mea ca nu sunt bun pentru ea, m-a dat cu totul peste cap, am devenit mai nervos dupa aia. Ne mai si certam. Cand a fost sa ne vedem a zis ca nu ne putem vedea din cauza ca daac afla taicaso ca sunt acolo nu o lasa sa vina. ( hotarasem sa ma duc eu la ea la o distanta de 500 de km de mine). Bun, pai asta am zapacit si mai rau. Pana la urma nu m-am mai dus ca sa nu ii fac rau. Poate se luau ai ei de ea. Apoi am mai continuat vreo 2 saptamani sa vorbim, ne-am mai certat pe tema asta, nu am mai vorbit 2 zile apoi ne.am reimpacat. Zicea ca nu a mancat in timpul asta ca ii era dor de mine si ca astepta sa vada daca dau eu ceva. (si eu am facut la fel) dar am sunat. o apoi. Era putin cam bolnava in ultimul timp. Facea niste tratamente cu perfuzii pe fiecare zi.
Din cate am inteles de la ea se ducea la 9 dim la spital facea o perfuzie, venea acasa apoi iar pleca si mai facea una. era insotita de ai ei. Si asta facea pentru ca refuzase internarea si doctoru i-a recomandat asa. cica.

In fine. Apoi am vb intr-o zi la telefon si ne-am ciondanit putin pe o tema banala. De atunci unu din noi a inchis si nu a mai dat nimic.
Au trecut 2 luni jumate si nu imi vine sa cred ce s-a intamplat. De la fata care jura ca am iubeste a ajuns sa nu mai dea absolut nimic. Ea cea care zicea ca nu poate sta fara mine acum chiar a demonstrat invers.
Ne mai certam dar seara imediat ne sunam si vorbeam.

nu era genu de fata care sa umble sau sa iasa prin oras aiurea sau ceva genu. si ajuta pe ai ei, respectoasa. Asta mi-a dat de inteles intr-un an.

Eu nu am mai dat nimic un timp deoarece nu vroiam sa o aud iarasi ca o deranjez sau ca nu o lasa ai ei sa vorbim. Un timp se pitula prin bae ca sa vorbim, ca nu o lasa taicaso.

Primele 2 saptamani au fost iad pe pamant pentru mine. Imi venea sa mor, nu mai mancat si ajunsesem la depresie. Cu un mic ajutor de pe aici am trecut 40% peste. Cand am hotarat sa o caut acum curand am vazut ca nu mai am nr ei. Mi-am schimbat cartela dintr-un telef in altu si sa sters. Intr0un fel nu stiu daca aveam curaj sa o caut fiindumi frica de ceva anume.

Au trecut 2 luni jumate si inca "sufar" in interiorul meu, inca imi e foarte greu si inca simt ca mor. Pentru o fata? Stiu pare aiurea, nu am vazut-o in realitate dar, simt ca s-a rupt ceva din mine. Si nu inteleg? unde e fata de mai demult?

Ea cum a putut trece peste momentul asta asa pur si simplu? cu ajutorul lui maicasa cred! daca tot era impotriva mea o bombarda mereu ca sa ma uite, mai sunt si altii si etc. Cred ca asa a uitat.

Nu mai stiu ce sa fac, am simtit nevoia sa va spun. Sa ma duc la ea acolo nu pot.
1 e distanta f mare si nu mai am bani
2 nu stiu daca as gasi-o acasa ca poate si-a gasit de lucru si lucreaza
ea are 18 ani.

Am o adresa de la ea de acasa care mi-a dat-o la inceput.

Totul ma macina si nu stiu ce sa fac, incotro. Nu imi pot reveni si nu stiu de ce. Imi doresc enorm sa trec peste si nu pot.
Imi lipseste si ma indispune gandu la ea mereu.

Va multumesc ca m-ati ascultat.

10 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-ti cauti pe cineva in oras. Poate iti lipseste un sarut, o mangaiere.Este greu sa mentii o relatie la distanta si te admir pentru ca ai reusit sa faci asta, sa nu cazi prada micilor tentatii.Asta intr-adevar dovedeste ca ai tinut la ea, nu pot sa spun ca ai iubit-o daca nici macar nu ai vazut-o.Nu spune nimieni ca daca te arunci in bratele unei alte fete o vei uita intr-o saptamana dar poate cu timpul vei reusi sa treci peste.Si inca ceva daca vrei sa-ti gasesti pe cineva nu sta toata ziua in casa, iesi cu niste prieteni si distreaza-te si nu se stie unde vei gasi o persoana de care sa te simti atras.Deci, fete sunt destule si capul sus ca o sa-ti gasesti tu pe cineva ca esti inca tanar.Si nu mai face aceeasi prostie de a cauta pe cineva pe net.

| Dominicc explică:

~~EU~GeN~~StIfLeR~~ - daca nu ai trecut prin porcarii din astea. nu o sa intelegi niciodata

| Dominicc explică:

Am povestit pe scurt. Daia nu ai ainteles tu cum era cu taicaso

| Dominicc explică:

Paul - imi place stilu taulaughingpe bune

| ATHOS a răspuns:

Prietene, iata ce spun eu :
1. Ai adresa poti scrie o scrisoare.
2. Ai adresa poti afla numarul de telefon fix ( daca au ).
3. Ai adresa poti pleca sa o gasesti.
Nu vei putea merge mai departe pana cand nu vei lamuri situatia. Sa nu crezi ca pentru fata este usor!
Ce as face eu? Eu asa cauta-o. Eu as gasi-o. Eu as vrea sa o vad. Eu as vrea sa pot compara fata reala cu ceea ce mi-am imaginat sau cu ceea ce a vrut ea sa construiasca. S-ar putea ca fata sa-mi placa! S-ar putea ca fata sa ma iubeasca cu adevarat. S-ar putea sa fie fata visurilor mele! S-ar putea ca eu sa fiu Ft Frumos pe care ea la visat de mic copil. S-ar putea sa fie frumoasa, s-ar putea sa fie tandra, s-ar putea sa fie educata si civilizata, s-ar putea sa fie desteapta foc, s-ar putea sa-mi castige increderea, s-ar putea..., multe s-ar putea!
Eu m-as duce sa o caut indiferent care ar fi rezultatul. Daca ar fi fata visurilor mele as ajunge in PARADIS. Daca fata nu ar corespunde asteptarilor mele as putea merge mai departe impacat. Altfel, as trai toata viata cu un mare regret : era fata visurilor mele sau nu era!
Eu iti doresc ca Dumnezeu sa-ti lumineze calea!

| User a răspuns:

E a 3-a oara cand vad telenovela (ca intrebare nu pot sa-i spun) astastraight face Nu te-ai saturat sa o scrii de atatea ori?! Fii barbat, ce Zimbabwea mealaughing

| Instinkt a răspuns:

MaH tu cres ca cauti acu consolare dar nu sunt genu. Povesta ta prea pare rupta din filme in care nu m-as uita niciodata, Ce avea tatal ei cu tine cand nici nu te cunostea? De ce nu dai de carnet? Cum a disparut asa pur si simplu de la o cearta banala? Si mai sunt o gramada de intrebari

| 202 a răspuns:

Te inteleg ca iti este greu!
dar uite ai indurat 2 luni de zile mai indura inca 2 si inca 2, dragostea adevarata invinge in tot deuna si cand nu o sa te gandesti o sa reapara in viata ta pentru ca se zice ca asaa cum vi asa si pleci si vice-versa!
eu tin cu tine pentru ca esti primul baiat pe care il aud ca iubeste cu adevarat si in asemenea conditii (ca nu v.ati vazut etc),
dar tin si cu chestia asta numita dragoste
si te indemn mai departe sa nu renunti sa crezi in voi si in dragostea voastra...
e ata timp nu regreta gandeste logic ca si ia tine la tine inca tine la tine si poate ca si ei ii este greu gandeste. te tu ca baiat simti ce simti
dar ia ca fatawinking
IO ITI doresc mult noroc in viitor pentru ca o sa ai nevoie si sa nu renunti!

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Nu ai pentru ce multumi.
numai ca...nu stiu ce sa te sfatuiesc.
prin ce treci tu acum trec si eu doar ca e o mare diferenta.
eu am trait cu fosta iubita doi ani aproape doi ani zi de zi.
daca nu o mai poti gasi poate e mana destinului.
cel mai bine e sa o uiti in bratele altei femei cel mai bun si sanatos mod. drogurile si bautura sunt doar de moment si cu timpul te distru.
tarie, capu sus si bafta

| pink_sunshine a răspuns:

Foarte trist ce ti se intampla insa eu spun sa nu renunti lupta pentru ea, caut-o eu cred ca trebuie sa faci asta pentru tine, gandeste-te ce vei simti atunci cand o sa o vezi