| cristinaalexexandra223 a întrebat:

Avort,tradare,mintita,iluzii multe si vorbe in zadar.Este ora 04:21 cu lacrimi in ochii, a doua zi dupa avort si prima zi cand am descoperit ca persoana de langa mine imi ascunde lucruri intr-un cuvant ma tradeaza omul cu care am o relatie mai bine de 4 ani si fiind totusi un barbat avand in vedere ca intre noi este o diferenta de 21 de anii.Am mai scris despre noi doi in urma postari am primit f multe mesaje pentru a reusi sa iau o decizie si chiar m-a ajutat enorm era vorba despre problema geloziei lui, a varstei, a monotoniei etc cine are timp sa citeasca am scris acolo povestea noastra.Am decis sa raman cu el, sa trec peste toate obstacolele dintre noi si am ajuns azi aici..Sa intamplat sa raman insarcita desi mereu dar mereu m-am protejat cu prezervativ s-a rupt nu imi imaginez ce s-a intamplat avand in vedere ca am 24 de ani si am decis sa raman langa el in ciuda problemelor din relatia noastra. Mi-am dorit acest copil.Am zis ca daca asa a fost sa fie este o binecuvantare pentru noi un semn de bine dupa atatia ani,poate e timpul sa ma marit si sa am o familie dar el cand a auzit a spus din start ca NU pot face acest copil,Desi tocmai el era cel care imi spunea mereu sa facem un copil si cum il vom creste impreuna in casa noastra care este in constructii inca cum se va juca copilul in gradina si multe alte minciuni.Mi-a venit bineinteles cu tot felul de argumente ca nu avem bani,casa nu e gata, servici inca nu am, ai mei nu il accepta din cauza varstei e prea devreme ca il incurc in planurile lui mai are un copil mic si copilul nu ar suporta vestea unui alt frate cu alta femeie etc.I-am zis ca vreau sa il tin indiferent de ce considera el si mi-a zis ca dragoste cu forta nu se poate si nu il va iubi niciodata pe acel copil nu il va recunoaste pentru ca nu si la dorit.Am ajuns la avort in cele din urma am analizat situatia pe toate partile si am evitat momentul avortului nu stiu ce as fac cu un copil in conditiile in care mama cu siguranta mi-ar face bagajele sa plec de la ea cu el pentru ca nu accepta relatia si m-a dat o data afara din casa pentru el dupa care i-am ascuns defintiv relatia.Parintii nu m-ar sprijini, altii bani sau alta casa nu am de el sa nu mai zic nu vrea sa stie de mine cu un copil.Am facut avortul un moment teribil pentru care o sa ma invinovatesc mereu ...in ziua avortului el a iesit in oras cu prietenii nu s-a aratat interesat de durerea mea sufleteasca sau fizica m-a sunat doar si m-a intrebat daca am nevoie de ceva si doar atat...Azi este a doua zi de la avort si prima zi cand am descoperit ca el converseaza cu alta femeie.Sa intamplat sa ii aflu parola de la email dintr-o prostie cu putin timp inainte el nu stie ca eu am aflat parola lui de la email.Am intrat de curiozitate sa vad ce are acolo, el oricum isi lasa mereu telefoanele la vedere, emailul deschis si puteam sa verific oricand ceva dar bineinteles cand urma sa ne vedem stergea ce era compromitator pentru el si nu vedeam nimic decat stiri sport etc nu ma intelegeti gresit nu stau toata ziua sa verific telefonul ma uitam o data la o luna sau cand ne mai impacam dupa o cearta.Noi nu ne-am vazut de cateva zile iar eu in telef lui nu m-am uitat de vreo 2-3 luni pentru ca nici nu ma gandeam vrodata la asa ceva.Am descoperit niste mesaje in email de acum 2 saptamani pana azi inclusiv cu o femeie din trecutul lui cu care s-a culcat de multe ori cu care nu a avut o relatie pentru ca ea este casatorita doar se intalneau si aveai relatii sexuale dar se mai sunau si el ii povestea ce probleme are cu nevasta au rams prieteni pana si la inceputul relatiei cu mine cand discuta cu ea despre noi plecam impreuna si ea il suna si il intreba de vorba cum e vremea etc desi stia ca e cu mine sincer la inceput nu am avut nici o treaba cu asta pentru ca ma asigurat ca sunt doar amici si atat ca nu se vad si nu se intampla nimic intre ei l-am lasat sa mai vorbeasca avand incredere in vorbele lui pana cand ea suna mereu chiar si el o suna dar vorbeau amical si vorbeam si eu cu ea a devenit deranjat incepusenm sa il iubesc si ma deranja deja foarte tare i-am interzis sa mai vb cu ea i-a zis si ei i-am sters nr de telef si gata pana azi nu am mai auzit nimic de ea si el din acest punct de vedere ci doar ca a venit ea de 2 ori acolo unde lucreaza el cu niste proiecte dar ca nu a vb el cu ea.Acum in mesajele descoperite azi vorbeau de niste acte si probleme de munca eu nu stiam ca el incepe sa o ajute pe ea intr-un proiect mesaje care nu erau date in fiecare zi ci cu intrerupere de o zi doua sau chiar 3 ceea ce imi intareste convingerea ca au nr unul altuia ci ii spunea ca vor vorbi mai multe despre asta cand o sa se mai vada de unde reiese ca ei s-au mai intalnit fara ca eu sa stiu normal.Ea ii zice ca mai intai are nevoie de ajutorul lui si se roaga de el intr-o problema sa o sustina etc ca e la inceput iar el ii vorbeste cu draga mea ii spune ca el a facut atatea lucruri pentru ea si ca o ajuta.Ma deranjeaza ca vorbeste pe ascuns cu ea desi mie nu mi-a zis un cuvant ca are probabil nr ei trecut sub un alt nume ca isi dau emailuri si mesaje cu buna dimineata.Am citit un mesaj in care el spunea ca o asteapta la birou si ea a venit si probabil s-au mai intalnit si in alte parti de care eu nu stiu.Stau sa ma gandesc ca daca nu avea nimic de ascuns fata de mine imi spunea ce se intampla dar faptul ca el tace se suna se vede se intalneste cu ea fara ca eu sa stiu ma termine.Noi ne sunam mereu cand iesim din casa la orice si daca duc gunoiul in sun ideea este ca in afara de servici si iesiri cu baietii nu stiu sa fi mers altundeva decat daca a iesit fara sa imi zica cu ea imi este greu cand ma gandesc ca el vb cu o femeie cu care s-a culcat ani la rand si nu se rascoleste nimic in sufletului lui iar cand o vede nu isi aminteste de acele momente.Acum nu stiu ce sa fac nu am nici o dovada concreta ca s-a intamplat ceva sexual intre ei ce sa fac? Ma duc si ii spun iar el neaga eu nu am alte dovezii concrete desi mi se pare destul de grav ce a facut pana acum.Sau stau si mai astept poate prind o intalnire concreta un mesaj de dragoste ceva sa vad ce se intampla intre ei si eu nu stiu..sunt toata plansa.E cel mai teriibil moment din viata mea sa stiu ca el joaca teatru langa minei mi ascunde asta sad.Ce sa fac? incotr-o sa o apuc acum ce sa mai cred?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

N-am citit tot. eee uite ca ne auzim din nou. imi pare rau ca ne intalnim din nou pe fascinantul internet in asemenea circumstante. cand omul iti spune ceva, de ce nu vrei sa iei in calcul si parerea lui? nu trebuia sa faci cum am zis eu, ci doar sa te gandesti bine la cuvintele mele. o relatie de genul asta, nu e buna. niciodata nu va intrebati de ce nu mai e cu fosta nevasta. voi va creati o lume a vostra si nimeni si nimic nu va mai poate scoate de acolo.

lasanad astea la o parte, ca nu am intrat sa-ti zic cat ai gresit ca stii si tu (si nu m-ai ascultat!) ai 24 de ani si-un drum lung inainte. aduna-te, respira, plangi daca mai ai lacrimi si hai mai departe. ridica-te incetut, sterge-te de praf si hai. lasa-l pe nenea in pace ca el le are pe ale lui si croieste-ti alt drum. ai dat cu capul, acum stii ca doare. povestea care ai trait-o si o traiesti si acum sa-ti fie invatatura de mine. varsta tatalui tau nu te face mai desteapta, mai doamna si nici caldura si atentie nu primesti mai mult. pleaca si nu te mai uita in spate. lasa-mi mesaje in privat daca vrei sa te mai descarci. te voi ajuta cat voi putea de mult. ai grija de tine si fii tare

| sonyaheart a răspuns (pentru DNSK):

Gandesti foarte bine!

| DNSK a răspuns (pentru sonyaheart):

Multumesc frumos!

20 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Vreau doar sa stiu cum esti...

| cristinaalexexandra223 explică (pentru DNSK):

Sufletește la fel...

| DNSK a răspuns (pentru cristinaalexexandra223):

Ai plecat de langa el?

| DNSK a răspuns:

Cum esti?

| zăGhost a răspuns:

M-am uitat şi la cealaltă întrebare, unde lumea îţi zicea în masă că ar trebui să te desparţi de el. Tu n-ai făcut-o, ai trecut printr-un avort, tipului nici măcar nu îi pasă de suferinţa ta.
Cum te gândeşti să mai continui când ştii că el era afară cu amicii când tu sufereai din ceva ce vă privea pe amândoi?! Acum culmea, bănuieşti că te mai şi înşeală.
Dacă nu îl laşi acum, omul ăsta o să îţi marcheze şi mai mult viaţa.
Tu eşti masochistă, nu înţeleg cum mai poţi sta lângă cineva ca el.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Este foarte trist ceea ce ți s a intimplat, tu ai 24 el 45? Sint sigur că treci prin momente groaznice atit fizic cit si psihic, si poate te simti vinovată pentru decizia cu avortul, in fine tu acum ai nevoie de un psiholog care să te ajute să treci cu bine de aceasta fază urîtă din viața ta, acel bărbat sigur nu te iubeste, nu te vrea lingă el decit pentru relatii sexuale dar fără obligatii, copil el are cu alta ceea ce te a făcut pe tine să crezi că va vrea incă un copil au fost minciuni, doar minciuni, din păcate el te a folosit si a bătut joc de sentimentele si de viața ta, cel mai bine lasă l, nu are rost să i ti faci nervi spionîndu l cu ce femei vorbeste să aflii parole discutii este inutil, deoarece cea care va suferii esti tot tu, deoarece el are minciunile deja bine pregătite, împacă te cu părintii tăi, mama ta trebuie să te ajute, spune i prin ce treci, ea sigur te poate ajuta si te poate intelege. Multă sănătate si nu mai plînge intrucît tie i ti faci rău.

| BiuL a răspuns:

Nu te supara pe mine, si eu am 24 de ani si nu m-as putea incurca cu unu` de 45, tu cum ai putut? Ti-ar putea fi tata! E scarbos. Am citit despre diferentele de varsta intre parteneri, pana la 10 ani e ok, dar peste 10 deja e o problema din punct de vedere psihologic, ceva patologic.
Desparte-te de el ca nu e ok si gaseste un baiat pe care sa-l poti prezenta famoliei, cu care sa te poti plimba linistita de mana pe strada fara sa te priveasca oamenii dubios.

| mihai69 a răspuns:

Welcome to the real world!
Mai bine singură, decât cu unu' ca el!

| milan9 a răspuns:

Este timpul sa indrepti greselile trecutului. (Nu e bine sa le uiti, pentru ca nu cumva ceva asemanator sa se repete...).

| milan9 a răspuns:

@Alycon spune foarte bine:
"Ce sa faci? Sa te desparti de el. E clar pentru ce-a stat cu tine. Toti barbatii de varsta lui, isi cauta pustoaice naivute, la 20 de ani, pentru sex. Are deja un copil, ce-i mai trebuie inca unul? Barbatii n-au instinctul acela matern al unei femei. Un copil e suficient. In afara de asta, pe langa tine, probabil ca mai are inca 2-3 femei, fiindca asa-s cei de teapa lui. Un barbat serios, draga mea, nu s-ar fi incurcat cu o fetiscana ce i-ar putea fi fiica. Si-ar fi facut o familie si-ar fi ramas cu sotia pe care si-a ales-o in tinerete. Cei care fac de-astea sunt afemeiati si instabili. Genul care umbla din floare in floare, pana la adanci batraneti."

Este timpul sa indrepti greselile trecutului. (Nu e bine sa le uiti, pentru ca nu cumva ceva asemanator sa se repete...).

| Alcyon a răspuns:

Ce sa faci? Sa te desparti de el. E clar pentru ce-a stat cu tine. Toti barbatii de varsta lui, isi cauta pustoaice naivute, la 20 de ani, pentru sex. Are deja un copil, ce-i mai trebuie inca unul? Barbatii n-au instinctul acela matern al unei femei. Un copil e suficient. In afara de asta, pe langa tine, probabil ca mai are inca 2-3 femei, fiindca asa-s cei de teapa lui. Un barbat serios, draga mea, nu s-ar fi incurcat cu o fetiscana ce i-ar putea fi fiica. Si-ar fi facut o familie si-ar fi ramas cu sotia pe care si-a ales-o in tinerete. Cei care fac de-astea sunt afemeiati si instabili. Genul care umbla din floare in floare, pana la adanci batraneti.

| Salontanul a răspuns (pentru Alcyon):

E! Ce sa spun! La 20 ani este "tare" nevinovata! Parintii ei la 15 ani munceau sa-si castige painea. Ea s-a uitat probabil la averea lui si a zis: "asta-i de mine".
Ce vreau sa spun: amandoi sunt la fel de vinovati si o femeie care ia barbatul altei femei stie la ce trebuie sa se astepte: il va pierde. Boala de a da vina numai pe barbati se numeste "misandrie". Un barbat nu greseste singur.

| cristinaalexexandra223 explică (pentru Salontanul):

Nu am luat bărbatul nimănui l-am cunoscut cand era deja in proces de divorț si nu are sacu de banii câștiga 15 milioane pe luna! Asa ca nu mai vb daca nu știi situația

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca imi pare rau dar nu prea. ti-ai facut-o cu mana ta. daca tie nu ti-a pasat cand toata lumea iti zicea sa il lasi, tu nu, ai continuat. iti meriti soarta. acum trebuie sa treci mai depate. ai doar mai grija ca urmatoru sa nu fie cu 30 de ani mai mare, desigur si bani multi.duh

| AndreescuMMO a răspuns:

Esti tanara! ai tot viitorul in fata, e prea mult intre voi, nu stiu ce a fost in capu tau cand l-ai cunoscut sad trebuie sa iti iei unu de varsta ta sau cu cel mult 3-4 ani mai mare. ca de pe la 25 de ani si barbatii se mai maturizeaza happy asa ca cel mai bine e sa il lasi in pace. e prea mare diferenta intre voi. asa ca mai bine incepe o viata noua petru ca esti tanara

| vladutzaM a răspuns:

Logic ca trebuie sa il lasi, nu exista nici un viitor.

| HaHaHaProductionRO a răspuns:

CLAR te desparti de el.Te duci frumos si ii zici ca nu mai merge, ca ai suferit mult prea mult si cu asta basta.Esti inca tanara.Du-te si refa-ti viata.Gaseste-ti o slujba, fa-ti prieteni de varsta ta cu care sa iesi (am observat ca nu prea aveai libertatea sa faci chiar orice vrei tu) si vei vedea ca, cu timpul il vei uita.NU MERITA sa mai stai nicio secunda alaturi de el.Nu dupa cate s-au intamplat.Acum poate iti va veni greu, dar mai tarziu vei realiza ca a fost mai bine ca nu ai pastrat copilul.A fost intr-adevar o greseala a vietii tale si sunt sigura ca mai tarziu nu o vei mai repeta.Acum scopul tau trebuie sa fie legat de tine.Fa ce iti doresti, simte-te libera, lasa in urma trecutul, distreaza-te!

| cristinaalexexandra223 explică:

Ok nu aveai dc sa ma jignesti, imi este destul de greu si asa nu esti in măsura sa ma faci asa. Atata timp cand nu ma cunoști si nu stii toata viata mea ti am prezentat o part
E din ea in speranța unui sfat doar atat.Imi pare rau daca te ai simțit lezat cu ceva dar a fost decizia ta sa imi raspunzi la întrebare