| anonim_4396 a întrebat:

Avortul Este O Crima?!

Răspuns Câştigător
| Roo a răspuns:

O femeie ingrijorata s-a dus la medicul ei si i-a spus:

"Doctore, am o problema serioasa si am nevoie disperata de ajutorul dumneavoastra! Copilul meu nu are nici macar un an, iar eu sunt din nou insarcinata. Nu vreau sa am copii cu o varsta atat de apropiata."

Medicul i-a spus : "In regula, ce vreti sa fac?"

Ea a raspuns: "Vreau sa intrerupeti sarcina mea si ma bazez pe ajutorul dumneavoastra pentru aceasta."

Medicul a stat pe ganduri cateva clipe, si apoi i-a raspuns femeii:

"Cred ca am o solutie mai buna la problema dumneavoastra. Si e mai putin periculoasa pentru sanatatea dumitale. Vedeti dumneavoastra, pentru a nu fi nevoita sa aveti grija de doi copii in acelasi timp, haideti sa il ucidem pe cel care-l tineti in brate. Asa va puteti si odihni o vreme inainte ca celalalt sa se nasca. Daca tot vom omori unul din ei, nu conteaza pe care. Nu exista nici un fel de risc pentru corpul dumneavoastra daca il alegeti pe cel din brate."

Femeia. oripilata…, a zis : "Nu, doctore, ce oribil! E o crima sa omori un copil! "

"Sunt de acord," zise medicul. "Dar pareati sa fiti de acord cu acest lucru, asa ca ma gandeam ca asta ar fi cea mai buna solutie."

Medicul a zambit, stiind ca s-a facut inteles.

El a convins mama ca nu exista nici o diferenta intre a omori un copil care deja s-a nascut si unul care este inca in pantec.

Crima este aceeasi!

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate o fi pacat dar daca e viol nu se considera pacat deoarece a fost produs din cauza unui abuz sexual numai ca e crima.

| lolly a răspuns:

Este si crima si pacat! Iei o viata!

| Sara2 a răspuns:

Este o crima legala, dar in unele situatii e absolut necesar, cum ar fi violul
in fine, doamne fereste de asa ceva

evenso
| evenso a răspuns:

Este o crima legala.

| darrio2007 a răspuns:

Este un pacat.Nu este crima.De aceea se face pana la un anumit stadiu de graviditate.

| VadTot a răspuns (pentru darrio2007):

Nu de Aceea este permisa pina la un anumit stadiu sa nu fie pedepsita Dar eu cred totusi ca este tot o crima La fel ca cea care dupa nastere isi arunca propriul copil pe unde nimereste..sa nu mai d au exemeple ca deja ma iau toti fioriicrying(

| Dumnezău a răspuns:

In cazul unui act sexual cu acordul ambelor parti, este prostie pura, pentru ca exista metode anticonceptionale ce pot foarte bine fi folosite, care te scapa si de durerile din timpul eventualului chiuretaj, si atat timp cat fetusul avortat este o creatura vie, incepand cu saptamana 15, personal, gasesc avortul usor imoral. Daca persoana ce doreste sa avorteze, a fost violata, avortul este o necesitate. Daca persoana ce doreste sa avorteze e prea comoda, sau se considera iresponsabila, sau nu vrea aceasta "povara", in speta copilul, linistiti stati, ca o sa vina cineva cu bisturiul si scalpelul pentru persoana respectiva, ca am boala pe cretinii astia ce vor o comoditate totala, si o freaca total ostentativ cu libertinismul asta al lor, si considera ca nu se alege nimic bun de pe urma unui copil, si e un impediment in calea, vezi a viselor lor.Sunt mai multe cazuri, dar in general, un avort nu are repercursiuni prea bune, zic eu, si de ordin fizic, si de ordin psihic.

| EmaS a răspuns:

Clar este omucidere.Minunea vietii si frumusetea ei complexa trebuie accentuata ori de cate ori este posibil.Este important sa stim lucrurile de baza in dezvoltarea fatului in primul trimestru.Iata cele mai esentiale evenimente:
Ziua1:Apare fecundarea ovulului.
Ziua6: Embrionul se fixeaza in uter.
Ziua18: Poate fi detectat ritmul cardiac.
Ziua21: Multe organe incep sa se distinga.
Ziua31:Se dezvolta anatomia(brate,picioare,etc)
Ziua38:Fiecare grupa de muschi este prezenta/
Ziua40: Poate fi detectata activitatea creierului.
Saptamana6 : Pot fi facute:EKG si EEG;degetele de la mana si de la picioare sunt formate.
Saptamana 8:Fiecare organ este prezent,bebelusul inoata in lichid amniotic.
Saptamana 12:Bebelusul are cicluri/treaz adormit,digera hrana,inghite,excreta,respira lichid amniotic,are corzi vocale si plange.Este un sufletel viu!Are dreptul la viata!

| drhotzu a răspuns:

Ok hai sa te intreb altceva (desi stiu ca nu este politicos sa raspunzi cu o intrebare): aducerea pe lume a unui copil nedorit este o crima? sau si mai grav: sa presupunem ca nu esti intr-o situatie prea buna pentru a aduce un copil pe lume (fie din ca nu ai bani, fie ca ai nu stiu 17 ani), atunci ce faci? da stiu multi spun ca de ce nu ai folosit prezervative, dar uite daca toti am invata din greselile altora am fi o planeta de genii! si atunci ce faci? faci avort sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce intrebi?

| ℓσνє a răspuns:

Nu este o crima. Este un pacat.

| John90 a răspuns:

Nu este o crima este o greseala...nu se ajunge la avort daca te protejeziwinking

| Doru19999 a răspuns:

E si crima si un pacat

| nastydream10 a răspuns:

Da e o crima...

| ella30ella a răspuns:

Da, bineinteles, in urma unei sarcini dai nastere unui copil, o fiinta vie, un avort este o crima