| Sara2 a întrebat:

Azi am luat a 7 pastila milligest (anticonceptional) din primul blister, le-am luat incepand cu prima zi a menstruatiei, cand pot incepe sa am contacte neprotejate? dupa ce inghit a 8 pastila pot avea contact? sau cat trebuie sa mai astept? si cat de sigura e treaba? ca imi e teama si nu imi doresc copil momentan

2 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Buna Dimineata!laughingScuza ma ca incep asa dar am impresia ca iti place sa te joci cu viata ta si mai tarziu s ar putea sa regreti.Deci iti spun Din Start ca ceea ce faci este total Gresit.ok poate ma vei spune ia uite altul care imi face morala ca bunicul""Dar Vreau sa stii ca anticonceptionalele nu se i au dupa ureche si dupa sfatul asa ziselor prietene care poate la ele au avut efect.s ar putea mai mult ca sigur ca la tine sa nu si faca nici un efect si mai ales daca le iei din auzite.asa ca sfatul meu este sa d ai fugutza la medicul Ginecolog si sa ti prescrie anticonceptionalele care ti se potrivesc cel mai bine asta daca nu ti doresti sa te trezesti cu un bebe in burtica si pe deasupra sa ti distrugi si organismul luind pastile dupa ureche.Deci sfatul meu cel mai bun du te la medicul Ginecolog.ok?

| Sara2 explică:

Dar mi le-a recomandat medicul, si ma simt f bine de la ele nu am ameleti greturi diaree...nu am nici un simptom negativ, dar mi le-a recomandat fara analize, si mi-a spus ca protejeaza din prima pilula, dar eu imi fac griji pentru ca pe prospect scrie ca pana la primul ciclu trebuie sa folosesc protectie suplimentara, cine a luat milligest sa imi spuna va rog, e ok dupa 8 pastile?