| mmhhhrrrrr12 a întrebat:

Azi,baiatul acela dragut (nu pe care il plac), a venit in clasa la noi (am stat si azi la pregatire la olimpiada)si facea tot posibilul sa stea cu noi si sa chiuleasca de la desenlaughing in plus cand a intrat profa in clasa prietena mea s-a pus in banca ei si el s-a pus in banca mea (am vrut sa ii spun sa se dea, dar mi-a luat-o inainte.conversatia a stat cam asa :
EL:poftim,stai jos!
EU:mersiiii(spunand ceva mai alintat)
PROFA: hai mai du-te la ora!
EL: nu, doamna,am desen,ma lasa domnu'. vreau si eu sa stau aici (s-a asezat in spatele nostru si a inceput tot sa zica :oofff da grele mai sunt astea,da'doamana daca imi puneti o intrebare STIU, imi aduc eu aminte de anul trecut ")
Profa: da da,hai fugi la ora
EL:HAIDETI DOAMANA!
pROFA MAI VORBESC cu domnu' de desen si iti pune absenta
EL NU NU IMI PUNE absenta
PROFA hai fugi
EL(ne spune noua) teste usoare!
Noi :multumim.
SE intoarce dupa doua minute
EL DOAMANA mi-am uitat creionul!
profa ia-l
el nu stiu undei
profa cauta-l(noi radeam )
el:da' nu e. uitati clasa asta e mica,banca e murdara, da ce mica e catedra (la misto ca sa traga de ttimp)...L-am gasit.da' nu are varf
profa:hai gata pleaca!
A plecat, cand ii s-a terminat ora lui (noi am stat mai mult)a venit, a batut la usa, a descis-o :
EL: la revede!
profa tonguea
noi radeam si i-am facut din mana.
OARE ma simpatizeaza, macar un pic?
am uitat sa mentinez ca azi pe hol cand prietena mea incerca sa ma scoata afara pentru ca eu nu voiam,el incerca sa il scoata afara pe baiatul pe care il plac mai mult si in timp ce tragea de el (alerga mai bina spus ) a trecut si mi-a pus mana la spate intentionat si am intors privirea la el si el se uita la mine oarecum zambind.
Ma place,sau doar ii sunt simpatica?
intr-adevar e dragut (al doilea din scoala, primul e baiatul de care v-am povestit si de care imi place mai mult), dar as vrea sa ma simpatizeze caci poate ma dau bine pe langa el si conversez cu baiatul care imi place.
1)
Ma simpatizeaza?
2)
cum il fac pe baiatul celalat sa ma placa mai mult
Fundita, pentru cele mai bune si multe argumente!

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu te place, facea cocalareala la voi in clasa.

| Pisicutza1418 a răspuns:

Nu stiu daca te place, dar nu ar fi bine totusi sa-l folosesti pe el pentru a te apropia de baiatul care iti place. Pare un baiat ok, care avea chef sa chiuleasca, sa rada cu niste fete simpatice Nu neaparat ca te place, poate pur si simplu ii esti simpatica. Sper ca te-am ajutat... Cat despre celalalt baiat daca vrei neaparat sa fii cu el si l-ai gasit si pe prietenul lui atat de ''interesant'' happy ai putea sa o rogi pe prietena ta sa se combine cu baiatul asta si astfel sa faca apropouri, etc cum sa va combine pe voi(ce sunteti cei mai buni prieteni ai ''proaspetilor'' indragostiti). Succes!

| mmhhhrrrrr12 explică (pentru Pisicutza1418):

Pai eu nu ma cunosc cu niciunul din baietii astia si vorbind de cei doi prieteni ei se "urasc" adica el i-a facut o faza urata ei (doar in gluma,ea nu prea gusta glumele)...(mergeam la un concurs cu clase amestecate in acelasi autocar si el a intrebat-o pe cum o cheama,si i-am zis eu,el a facut un dracusor si a scris numele ei si a lipit-o de geam,atunci imi placea de alt baiat tot din clasa lui care m-a intrebat care e i-dul meu,iar cand am ajuns la concurs s-a nimerit sa stam la aceeasi masa unul LANGA altul (imi tremurau picioarele)si dupa concur el a terminat primul si mi-a zis"hai ca te astep si pe tine, a fost asa dragut,sa revenim la SUBIECT :ea il place,se plac, dar nu recunosc niciunul si se vede din privirea ei si cum ii tremura corpul si cum isi subtiaza vocea, nu e de el pentru ca el nu e facut numai pentru una, le ia pe toate din scoala, le pupa (e baiatu' primarului).(nu vreau sa o raneasca), nu cred ca va merge, poti sa ma ajuti cu niste sfaturi cum sa ii atrag mai usor si sa vina ei lamine sa faca ei primul pas (mereu vin in clasa mea si zambesc )Poti sa ma ajuti?