| MiruFcrb a întrebat:

Buna!
Am de facut pentru saptamana viitoare(Miercuri) la ora de desen, un desen legat de Craciun...Mos Craciun. Eu nu sunt prea talentata, dar profa mi-a zis sa-l fac! Are cineva vreo idee de desen? Ceva dragut, nu foarte complicat.

Răspuns Câştigător
| Bianqita a răspuns:

Cred ca te pot ajuta eu. Sper sa nu fie prea complicate...
- http://luve.deviantart.com/......s-12941508
- http://kaceym.deviantart.com/......5-25836203
- http://1.bp.blogspot.com/......hic_08.gif
Din primele 2 te poti inspira, sau le poti combina si iasa ceva frumos.De altfel, poti desena o casuta mai maricica, cu un geam la care sa se vada bradul, iar deasupra casei, schitat putin, sania Mosului si renii.Sa nu te chinui sa iti iasa sania perfect(nici macar nu e nevoie sa se vada Mosu') pentru ca oricum, in desen ar trebui sa fie noapte deci...sa se vada doar o umbra.(cred ca i prins idea).
Bafta!

7 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Eu zic (asa ca idee originala) ca in loc sa faci un Mos Craciun cum se asteapta toti, incearca sa desenezi o persoana deosebita din viata ta (parinte, bunic, prieten etc.). Si explici asa: Pentru mine Mos Craciun reprezinta iubirea, dragostea. Decat sa desenez un personaj mitologic mai bine desenez realitatea care ma inconjoara. Anul asta el/ea va fi Mos Craciunul meu.
Sper ca ai inteles ideea.

| moniii a răspuns:

Http://browse.deviantart.com/? cu=merry%20chrismas&order=9&offset=24#/d1rwrjv

| moniii a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/images

mai bine alege`ti uh deaicea:X
daca iti plac

funda :X
plisz:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am desenat niste munti si niste reni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fdretgsb nfhfhf olkm qwertyuiop qw er ty ui op asdfghjkl as df gh jk lz zxcvbnm zx ceva bine mqwertyuiiiioooopasdfghjklzxcvbnmqazwsxedcrfvtgbyhnujmiklop ghfrfghdgnd vgfr ser tyhgf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cadouri, un brad si pe Mos Craciun.

| JimmyThePunk a răspuns:

Spune-i la profa ca nu ai idei sau fa cum fac eu de obice : spune ca nu-ti pasa de desen