| bluesky a întrebat:

Azi m-am despartit de prietenul meu pentru ca s-a sarutat cu fosta. Am discutat si a recunoscut ca a gresit dar zice ca a fost un moment de slabiciune, ca nu mai vrea sa fie cu ea, ca pe mine ma iubeste si mi-a cerut sa il iert si i-am zis sa imi dovedeasca, ca merita sa il iert. Dar cand am plecat de la scoala i-am vazut exact cand au iesit din clasa ei(erau singuri in clasa). Si ma suna si imi spune ca si-a dat seama ca a pierdut cel mai scump lucru si ii pare foarte rau si ca ma iubeste si acum e beat ca zice ca a baut din cauza mea si ca mai bine murea!
Dar chestia e ca eu i-am zis sa imi dovedeasca ca ma iubeste si ca vrea sa il iert, dar el a zis ca stie ca nu mai merita si ca nu mai are puterea sa lupte...
Ce sa inteleg din toate astea? Ma iubeste? Merita sa il iert?
Mersi!

Răspuns Câştigător
| marishcot a răspuns:

E cam indecis baiatu si foarte dramatic asalaughing
scuza cu slabiciunea.nu stiu cum sa zic e cam comuna asa.la fiecare baiat.

sa stii si tu ca in fiecare relatie.ti se ducce o parte din suflet. si pentru fiecare pers cu care ai fost, ramai cu o admiratie aparte, cu un sentiment...si in unele cazuri e greu sa te stapanesti de la unele lucruri.
acum nu ai de unde sa stii cine poate fi vinovat. poate l-a ademenit ea.si sa fim seriosi.rari sunt baietii care raman fideli pana in panzele albe.

tu acum tot ce trebuie sa faci este sa nu o lasi pe fosta sa castige. habar nai cine stie ce si-a propus.

du-te frumos si iarta-l...si spune-i asa: "uite te inteleg, poate ti-a fost dor de ea. poate ca ai cazut in plasa nu am de unde sa stiu.
eu tin la tine si tin la relatia asta, si nu pot sa dau cu piciorul la momentele frumoase pe care le avem impreuna.
si de aceea eu te iert, si propun sa ne vedem de drum ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.dar.nu stiu daca o sa mai fiu in stare sa te iert a doua oara. ori esti cu mine, ori cu fosta. cu doua scumpule nu se poate, nu si in cazul nostru. nu pot permite sa fiu folosita."

totul sa ii spui personal, frumos si calm.cu gesturi tandre, gen mangaindu-l pe fata si toate alea.
joaca tare daca fosta se baga unde nu trebuie.
lupta pentru ce este al tau.
bafta:d

5 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Nu.Trebuie sa intelegi ca fata cu care el s-a sarutat este mai puternica de caracter ca tine{mai crva}Te iubeste si pe tine, doar ca nu poate renunta la fosta.Renunta tu mai bine la el si incearca sa iti gasesti ceva mai potrivithappy

| Buttercup30 a răspuns:

Marishcot merita funda, claar

| AliceB a răspuns:

Te iubeste.te iubeste, dar baietii sunt tot baieti.Au slabiciunea asta.si cam greu rezisti unei fete care vine sa te sarute, zic eu .Oircum.ar trebui sa purtati o discutei serioasa pe tema asta.

| Ella_4255 a răspuns:

Eu zic ca merita sal iertiwinking se mai intampla si incidente intr-un cuplu ce vrei asta e... daca observi ca iti mai greseste cu asa ceva pui punct relatiei insa deocamdata baiatul aproape a intrat in coma alcoolik pentru uh asa ca merita happy

| LovePuls a răspuns:

Mai acordai o singura sansahappy. Poate chiar a fost un moment de slabiciune(nu stiiu ce fel de baiat este).
Daca va calca stramb din nou ar fi bine sa te desparti de elhappy ca de acum va deveni o rutina pentru el, deoarece va stii ca se va milogi putin si va fi iertat.
Toate cele bunehee hee
LovePols