| IrinaAniri a întrebat:

Prietenul meu m-a inselat (cand era beat) si a recunoscut asta. Daca il iert o sa se mai repete? Ce sa fac?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este o scuza beția voluntară, da?
Se mai îmbată și o mai face lată și a doua oară, și a treia oară și tot așa!
Deci... gândește problema la rece!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

O va face din nou, il ierti si te astepti din nou la un breaking news sau scoti cateva cutii de bere si il dai afara din viata ta cu ele in mana lui pentru ca alcoolul e iubita acestuia din cate ti-a facut.

| positivity a răspuns:

Dacă s-a întâmplat asta doar o dată, poți crede că a fost doar o greșeală. Însă dacă se întâmplă și a doua oară, să fii sigură că se va întâmpla și a treia oară.
E decizia ta!

| Madayna a răspuns:

Cu siguranta o sa se mai repete, nu este o scuza faptul ca a fost beat si nu trebuie iertat.

| TPUuser199 a răspuns:

O sa se mai repete.

| darriya a răspuns:

Daca un criminal omoara un om, si judecatorul il intreaba de ce a facut-o, si el spune "eram beat"il iarta? ...crezi ca nu era constient prietenul tau? crezi ca nu o sa o mai faca? din contra daca il ierti cu siguranta te va mai insela pentru ca si-a dat seama ca esti in "limba "dupa el si poate sa faca orice cu sau fara acordul tau.acum e alegerea ta!

| PuffAndreea a răspuns:

Depinde de el, dar nu e sigur ca o va mai face.