| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi am decalotat pentru prima data penisul...intrebarea e ca nu stiu cum sa bag capul inapoi sub piele...help

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acceseaza urmatorul film educational si procedeaza si tu la fel :
https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
Faci si tu exact la fel cu procedeaza cel din film intre minutele 1: 00 si 1: 15. Succes!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Umezeste glandul (capul) cu apa in care a fost dizolvat sapun, sau sa acoperi suprafata glandului cu un strat subtire de crema, ulei, vaselina/unturasi pe urma sa impingi sau sa tragi preputiul dinspre baza penisului catre partea sa superioara, adica peste ''cap''. In cazul in care penisul este in stare flasca (moarta) si cu toate acestea NU reusesti sa-ti retragi preputiul peste gland, sa reajunga in locul sau normal de a fi pozitionat, in acel caz este absolut obligatoriu si necesar sa te prezinti la urologie pentru a fi consultat de medic, pentru ca acesta sa stabileasca despre ce este vorba de fapt. In caz contrar daca penisul va intra in erectie va fi gatuit de inelul fibros care exista in capatul extrem al preputiului si vei ajunge in situatia extrem de grava cea numita parafimoza, afectiune grava a penisului care se poate elimina doar prin efectuarea unei interventii chirurgicale rapide, de urgenta. Multa sanatate!

| Andrei33Eftimov a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Man...eu cand il decalotez pur si simplu nu stiu cum sa il pun inapoi

| Emilian65 a răspuns:

La un penis normal se ascunde el singur. La tine daca nu se ascunde singur, inseamna ca ai o problema cu penisul. Pentru asta este bine sa consulti un medic urolog.

| AntonioAlexe a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bine sa il lasi decalotat ca sensibilitatea capului penisului sa scada in timp, iar cand vei face sex va dura mai mult actul sexual
Cautama pe Facebook mikael roland am o poza cu un tractor si acolo iti voi explica mai multe