| anonim_4396 a întrebat:

Azi o anumita intrebare mi-a atras atentia.
Intr-un fel ma amuz cum 80% din raspunsuri sunt in nume de rau pentru acel baiat, ca este, un nesimtit, ca sexul nu se face cu forta, de ce nu asteapta, de ce tot insista si etc. Evident ca raspunsurile astea au venit din partea... fetitelor, dar asta nu inseamna ca nu sunt de acord cu acele raspunsuri. Da, sexul nu trebuie facut din obligatie. Insa voi poate stiti doar o mica parte din poveste si totusi sariti cu comentarii.

Le dau dreptate la cele care spun ca e un disperat sau alte,, complimente" de genu, dar in ce sens? In sensul in care un barbat disperat chiar ar sta ani buni pentru a astepta ceva si stiti de ce? Deoarece stie ca nicio alta fata nu ar face-o cu el. Dar voi il percepeti pe ala care sta si asteapta mult timp ca fiind tipul ala iubitor, care o iubeste indiferent de ce se intampla si pe ala care pleaca ca fiind un nemeric care vrea numai pasarica.

E ca si cum aud,, bani sau familie?" raspunsul unui om bogat a fost,, de ce nu ambele?" Asa si aici. Un barbat nu are de ales dintre iubire sau sex, el o sa aleaga persoana care ii poate oferi ambele :).

Un barbat adevarat in primul rand nu e un sclav al unei bucati de carne care oricum nu are nicio valoare, cel putin nu pe cat crede ea. Daca nici dupa cateva luni nu fac sex, atunci clar e ceva la mijloc. Poate nu este atrasa sexual de el, iar daca nu este in prezent, ce o face pe ea sa creada ca o sa fie in viitor? Asteapta si asteapta si asteapta, dar pentru ce mai exact?
Poate nu are incredere in el. Si daca nu are incredere, atunci de ce au mai inceput o relatie? NU EXISTA RELATIE FARA INCREDERE!
Sau pur si simplu are nesigurante. Un barbat nu si-ar bate capul cu o fata de genu' asta pentru ca atunci cand intri intr-o relatie, intri si te dedici 100%. Unele, daca ar putea, inainte sa intre intr-o relatie si-ar decupa vaginul cu foarfeca si l-ar lasa deoparte. Ca si cum voi ati lua o casa, insa baia nu este a voastra, ci a statului. Cand aud cazuri de genu,, ok, ne cunoastem de 2 luni, hai sa fim impreuna, insa facem sex doar cand o sa vreau eu ". E ca si cum as fi cu cineva in masina care ar apasa pe acceleratie si in acelasi timp ar tine celalalt picior apasat pe frana.

Asadar intrebarea mea pentru voi este: Daca 2 persoane de 20+ se cupleaza dupa cateva saptamani si la un moment dat baiatul ii cere sex, ceea ce e si normal si fata refuza, ce ar trebui el sa faca? O iubeste, trece o luna, 2 luni, 6 luni, hai 1 an si fata in continuare,, nu, nu, nu si nu " el ce ar trebui sa faca? Deoarece daca pleaca de langa ea si vine aici pe TPU si scrie,, fetelor a plecat de langa mine pentru ca nu i-am oferit sex" veti spune ca este un nemeric, ca numai pentru asta a vrut-o, ca nu stie sa aprecieze dragostea adevarata si ca renunta la ea pentru o bucata de carne FARA SA STITI POVESTEA DIN SPATELE INTREBARII! Voi ati inceput sa raspundeti la intrebarea aia fara ca macar sa stiti cati ani au, de cat timp sunt impreuna sau de cat timp se cunosc, cum este relatia lor, cum este fiecare dintre ei si tot asa, maicutelor.

https://www.tpu.ro/......-si-el-sa/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa se despartă. Daca fata nu e minora (si sa zicem ca se teme încă de parinti sau de eventuale repercusiuni)nu e niciun motiv (bun)sa astepte.Nu văd cum ar putea funcționa o relație fără sex.Nici macar nu se poate numi relație.E mai mult o prietenie.
Cât despre întrebarea aia, mi se pare firesc sa insiste.Pana își pierde răbdarea."a obliga" are cu totul alt sens, pe care majoritatea cretinilor par sa nu-l înțeleagă.

43 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cred ca intrebarea originala e formulata prost, si asta lasa loc de interpretari si raspunsuri mai mult sau mai putin relevante. Dar fiecare are parerea sa si degaba te apuci tu sa certi useri care au pareri caretie nu iti convin.
Inclusiv intrebarea ta e viciata pentru ca nu stim de ce il refuza: din cauza religiei, sustine abstinenta, vrea sa se casatorieasca virgina, etc.

| Nemessys a răspuns (pentru Wr3nch):

Eu nu suport oamenii care comenteaza si-si dau cu parerea fara sa stie intreaga poveste. Si mai ales, nu suport oamenii care se dau victime. Eu nu am zis nimic de fata care a pus intrebarea, nu am judedcat-o in niciun fel. Intrebarea asta am pus-o mai mult pentru partea de final, deoarece sunt curios ce i-ar zice o.(ma repet) fetita, unui baiat care s-ar afla intr-o situatie ca aia scrisa de mine mai sus.

| Stropdeploaie a răspuns:

Nici tu nu ai inteles!
Sexul nu se cere,! El vine de la sine intre doua persoane care se atrag reciproc!")))

| Drimmero a răspuns:

Nu isi au loc astfel de dezbateri, ceea ce ma amuza e ca toate au sarit sa-l faca p-ala disperat, hamesit si ratat. Dar toate!

Sfatul meu e asa, ia-ti un suc si priveste comentariile care vor urma, deja ma umfla rasul, chiar voi citi cu atentie ca si asa am chef sa rad cu pofta pana imi dau lacrimile.

Daca te refuza la nesfarsit e cazul sa pui punct, e clar ca problemele nu sunt la tine ci la ea, ori are pe altcineva, ori nu mai e atrasa de tine si se apropie sfarsitul relatiei, zic asta pentru ca de cele mai multe ori asta e un semn de infidelitate/plictisire fata de barbat. Ok, refuzi de 2, 3, 9 ori, dar deja la a 10-a dupa atata timp sa o faci iar cam bate la ochi, sunt deja probleme de alta natura.

Si nu inteleg conceptul asta 'si-a batut joc de mine, am facut sex', pai ma, fetelor...sexul il faceti amandoi, amandoi va simtiti bine.

@Ana,, te invoc!

| Nemessys a răspuns (pentru Stropdeploaie):

,,Asadar intrebarea mea pentru voi este : " Ai de oferit un raspuns la asta?

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Nemessys):

Da!
Dar Regret ca am raspuns oricum nu cred ca a inteles!

| Nemessys a răspuns (pentru Drimmero):

De fiecare data cand intru la o intrebare vad mereu raspunsuri de la Anastasia, dar fix la intrebarea asta as vrea sa vad un raspuns de al ei si tot nu apare sad

| Nemessys a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Stiu si eu foarte bine ca sexul nu se cere, dar un refuz tot exista. Daca tu numai faza asta cu cerutul vezi in cele 2 intrebari, imi pare rau. Da-mi un raspuns pentru partea aia de la sfarsit, ca-s curios.

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Nemessys):

Care?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Răspunsurile le găsești aici la multe întrebări puse de tine.
https://youtu.be/oZZVuLD5fhE

Păi da dar ce nu spun e ca tipul ăla iubitor, nu primește nimic, in schimb au avut în trecut nemernici și nesimțiți, de asta se și crizează așa.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Si totusi, daca chiar au probleme si experiente neplacute din trecut, mi s-ar parea normal sa comunice deschis, nu doar sa zica,, nu am chef acum". Deoarece e clar ca acea experienta nu o vindeca acum, nu o sa se vindece singura niciodata.

As vrea sa-mi zici o parere legata de ultimul paragraf. Ala cu,, Asadar intrebarea mea pentru voi este : Daca 2 persoane de 20+ se cupleaza... "

| Dorotheea21 a răspuns:

37 de pareri aproape furioase, la o intrebare cu multe lacune, din care se poate intelege ca iubita nu vrea sex deloc, sau nu vrea doar intr'o seara, ca are o migrena, si ce tragedie a iesit acolo!;))
Aceasta este mult mai grava, si nu am vazut pe nimeni sa sufle ceva.
https://www.tpu.ro/......ut-dar-ma/

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca, esti femeie si da. imi permit sa zic femeie, nu fetita ca celelalte, chiar meriti un premiu. Asa ar trebui sa gandeasca oricine.

| Nemessys a răspuns (pentru Dorotheea21):

Stai sa vei ca o sa apara maicutele care sa raspunda cu,, taci dracu si stai langa ea, fa-o pentru copii". Bine. nu intelege gresit, eu nu as zice sa o paraseasca sau sa o insele, chiar daca ea da semne de asa ceva (in cazul in care se intampla de mult timp ). Si totusi, daca are o perioada mai proasta sau orice alt motiv, ar trebui sa zica. Ce face lipsa de comunicare...

| Dalmore a răspuns:

Sunt 100% sigură că aici nu era vorba de virginitate.
Era vorba despre cei care nu înțeleg că poate iubi nu are chef de sex într-o zi, așa să insistă cu atingeri și tot felul de insinuări și manipulări până când cedează și se culca cu el în silă.

Tu de unde știi povestea din spatele postării?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

N-am zis nimic atat de uau.
Oricine? Nu prea cred.Gandirea mea nu e compatibila cu o larga serie de principii.

| mgtow a răspuns:

Facuse un tip un experiment cu femeile cand fac sex cu partenerul. Multe ziceau la 3º intalnire, cam dubios pentru ca e prea repede si o usuratica se arunca asa. Una serioasa hai 3 luni maxim nu e problema isi mai freaca ala organu si ea pe ascuns pana atunci pe la baie daca simte nevoia dar daca nici in 3 luni nu merge e mahala belea mare. Omul bun in viata pierde si ala rau are de castigat, nu te complica cu femeile si invata de aici pacea barbateasca https://www.youtube.com/watch?v=b9mnfpPbT40&t=407s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singurul raspuns corect l-a dat stropdeploaie laughing dar meh

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti oferi si tu un raspuns la ce am zis eu in ultimul paragraf te rog frumos?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu e normal sa te milogesti / insisti etc
nu vrea, nu-ti convine, ii spui pa
iti convine ca nu vrea, stai cu ea
simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar reactia ta cu ce e diferita fata de a fetitelor care nu stiu povestea?
Acolo totusi nu e nicio poveste, doar o ipoteza, fara detalii

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Scriu ca din ce si mai ales cat am scris s-ar putea transmite ca am scris cu nervi, dar nu a fost deloc asa. Eu am scris mai mult pentru ultimul paragraf. Am vrut sa vad cum gandesc ele in situatia descrisa de mine din moment ce la acea intrebarea au scris... ce au scris. Poate nu e corect cum gandesc eu si poate ele stiu mai bine, am vrut sa fiu si eu lamurit si daca cumva in viitor o sa fiu pus in situatia asta, cum sa procedez corect incat sa fie pentru amandoi bine.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie de ce nu-mi răspunzi? De unde știi povestea? Aproape ai făcut un AVC pentru că nu toată lumea a interpretat întrebarea cum îți convine ție laughing, Jesus!

| Nemessys a răspuns (pentru Dalmore):

Cine a zis ca eu stiu povestea?

| Dalmore a răspuns (pentru Nemessys):

Deci ai vrut doar sa ne arăți că ai niste frustrări legate de virgine care te-au refuzat?

| Nemessys a răspuns (pentru Dalmore):

... Si te mai miri de ce nu raspund? Citeste-ti intrebarea.

| Dalmore a răspuns (pentru Nemessys):

Dacă voiai să ne demonstrezi ceva, puneai întrebări suplimentare fetei, îi cereai detalii. Tu ai extrapolat.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa cunoastem motivele pentru care ea refuza sexul, ca sa-ti putem da niste raspunsuri directe si la obiect.
Eu pot da cateva exemple aici:
Daca este o fata religioasa si juramantul ei catre Dumnezue este sa intre virgina in biserica, la casatorie, baiatul daca iubeste, o cere de nevasta si o ia in casatorie.
Un alt motiv de refuz din partea fetei, ar putea fi frica sa nu ramana gravida, deoarece multi baieti refuza sa foloseasca prezevativul, fiindca-i doare-n fund de suferinta fetei sau de o posibila sarcina.
Si motivele ar putea continua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"băiatul îi cere sex" cât de jalnic sună laughing

| Drimmero a răspuns:

Ce ziceam, ia cu paine. Lipsesc mironpsitele cu drame/