| Anxiousy a întrebat:

vreau sfaturi in legatura cu urmatoarea chestie

Sunt intr-o relatie de 1 an si 2 luni, avem amandoi 17 ani, dar ea este virgina.

In tot acest timp i-am demonstrat ca o iubesc, dar ca in orice relatie, trebuie sa trecem si la etapa urmatoare, ii este rusine si daca ii pun mana pe fund (prin chiloti) dar o pot saruta pe sani etc.

Sambata vine la mine si ma gandeam ca atunci este cea mai buna ocazie, pentru ca daca ea nu vrea sa faca asta, inseamna ca nu ma iubeste asa mult, iar sexul este ceva sanatos intr-o relatie si este ceva normal (daca sunteti copii de 14 ani nu va ganditi sa postati gen mai asteapta etc, inseamna ca nu stiti ce inseamna o viata sexuala)
Nu vreau sfaturi gen : cina romantica, baie in doi, etc. (sigur nu ar accepta sa facem o baie impreuna, deci nu)

Ce trebuie sa fac, ce trebuie sa ii spun, pentru ca sincer avem destul timp impreuna incat sa avem incredere reciproca maxima, si sa ne daruim si mai departe unul altuia.

Ma gandeam cand vine sa-i ofer o zi cu adevarat speciala. Stii cum ..ma dedic total ..cu muzica, atmosfera, o fac sa se urce pe pereti de placere chiar daca nu ajung la sex apoi urmeaza partea cea mai tare. Nu mai incerc nimic nimic sexual cu ea. Absolut nimic... rece in saruturi...ii dau doar pupici. Ea o sa sa inceapa sa se simta nesigura si o sa ma intrebe ce am. Si atunci ii spun ca nu mai vreau sa ma excit asa degeaba fara sa facem sex pentru ca doare. Pentru ca este foarte dureros pentru un barbat sa aiba erectie si apoi sa nu aiba orgasm si ca eu ma respect prea mult ca sa ajung sa ma masturbez. Ca ii respect ei decizia sa se pastreze pura pana la 30 de ani cand o sa se marite si ca daca pana acum nu si-a dat seama ca o iubesc si nu e sigura pe sentimentele ei in cat sa aveti si voi o relatie normala care sa includa sex mai bine ramanem amici.

Aici ori o pierd ori o castig, alte idei?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Te intreb un singur lucru: daca se intampla ceva, indiferent ce precautii va luati, esti pregatit ca sa-ti asumi consecintele? Daca nu, atunci ghici ce: tu nu o iubesti indeajuns pe ea!

| Anxiousy explică (pentru Zenithf):

Sunt dispus si accept orice situatie si orice consecinta are pentru ea

| WhiteLover a răspuns (pentru Anxiousy):

Deci chestia asta nu merge la fete:"daca ma iubesti faci sex cu mine",la fel iti va spune si ea:"daca ma iubesti,astepti",si nu ajungeti nicaieri. vorbeste cu ea, nu cu noi, spune-i ca te simti aiurea ca tu o vrei mereu si ea te lasa in suspans. spune-i ca vrei sa faceti un lucru frumos din iubire, si promite-i ca nu o sa o parasesti dupa aceea, sa nu creada ca stai cu ea pentru sex.nu ii impune asta, fa-o sa si-o doreasca. poate nu te-a lasat sa o atingi ca era perioada aceea a lunii, mai bine vorbiti si stabiliti voi o zi in care sa fiti pregatiti amandoi, cu comunicare orice este posibil, ti-o zic din experienta.si inca ceva...cand aveti chestii gen preludiu, excit-o si tu si fai chestii care sti ca-i plac, poate o vei da peste cap intr-o zi happy

| Zenithf a răspuns (pentru Anxiousy):

Nu stiu ce sa zic, poate nu-i cazul tau, dar iti spun ca majoritatea celor de aceeasi varsta cred ca sunt in stare de orice, asta pana dau de greu si atunci dau bir cu fugitii. Stii macar ce presupune ingrijirea unui bebelus? Esti pregatit de acum sa-ti stergi odrasla pe fund, sau sa te trezesti de 5-10 ori pe noapte cand il doare burtica? Ori daca se intampla 'accidentul' alegi calea mai 'usoara' a avortului si nu-ti pasa ca ea - prietena ta - va putea suferi din aceasta cauza toata viata?
Spune-mi cat de pregatit te simti acum?

| Anxiousy explică (pentru Zenithf):

Sunt pregatit si imi asum riscurile astea, sunt responsabil de ceea ce fac si nu sunt un las sa fug de probleme. La culturism am invatat sa accept orice situatie in orice conditie. Oricum nu se va ajunge la asta daca ne protejam, dar problema este cum sa ajung la etapa asta cu ea.

| mona a răspuns:

Poate nu e pregatita pentru pasul urmator,asta nu inseamna ca nu te iubeste, poate i rusine, e mai pudica de felul ei, daca o iubesti o astepti la infinit chiar daca iti pierzi rabdarea, daca nu cauta-ti alta disponibila[daca ea refuza sa faceti sex si te desparti de ea va crede ca ai stat cu ea numai pentru a o avea la pat dar chestia cu pastratul pana la 30 de ani e cam exagerata, pai atunci cred ca numai un taur o mai dezvirgineaza

| PinkNightmare a răspuns:

Cine nu iubeste pe cine? Vreau sa spun ca ai dat pe fata strategia tipica a oricui baiat ca prietena lui sa ajunga in patul lui. Esti egoist sa stii, si putin ipocrit, spui ca faci si ca ai face orice pentru ea si totusi daca nu face sex cu tine ii dai papucii? Si egoist pentru. ca se vede din ce ai scris tu ca ea nu e pregatita psihic sa faca acest pas, iar pe tine de doare in cot de acest lucru-"mai bine ramanem amici". Pentru o fata e mai greu sa fie pregatita din punct de vedere psihic decat pentru un baiat, nu e un lucru pe care il poti controla, ori simti ca esti, ori nu- degeaba incepi tu sa debitezi pe aici ca nu te iubeste si ca nu e sigura pe sentimentele ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea vrea sa se pastreze pina la 30? atunci da-i pace.dar daca nu, inseamna ca nu are incredre in ea, se teme ca nu-ti va placea, ca se va face de rusine.Incearca si tu sa-i faci coplimente deosebite, nu doar ce frumoasa esti.fa-i mereu coplimente.sarut-o normal.dar daca tot nu vrea, mai stiu eu, schimb-o.eu nu vad nimic rau daca baiatul schimba o fata daca aceasta nu vrea relatii.suntem si noi oameni si trebuie sa intelegem necesitatile altuia