| Schatzyyyyy a întrebat:

Am nevoie si eu de un sfat! A trecut un an si ceva,de cand m-am despartit de fostul prieten,si inca ma cauta! Nu vrea sa ma lase in pace! E ceva logic,ca actualul prieten se simte foarte naspa,pentru ca scoate niste vorbe de genu`: ca inca mai e cu mine,ca vrea prietenul meu sa-l bata,si saracu` prietenul meu nici macar nu il cunoaste,si nici nu vrea sa aiba de a face cu el! L-am rugat sa ma lase in pace,ca acum sunt fericita langa baiatul asta, dar nu vrea! Intr-un timp a incetat[3luni] dar vad ca acum iar a inceput! L-am ignorat,am fost indiferenta cu el,dar mereu se intereseaza de mine,si nu vreau sa mai am de a face cu el,vreau sa ma lase in pace! Spune-ti-mi ce sa-i spun,ce sa-i fac, sa ma lase in paceee!puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Salut madalinaaaa!
Lasa-l pe fratele tau sa iti dee un sfat laughing
Dupa parerea mea trebuie sa ii da-i pace...
Poate te v-a mai cauta o luna,doua, trei da pana la urma se plictiseste el.
Nu il bagi in seama si gata!
Nu ii mai spui nimic!
Si spune-i la actualul tau prieten sa isi vada de treaba lui, sa nu faca pe eroul sau ceva, ca s-ar putea sa o si incaseze.
Ai rabdare si lucrurile se vor rezolva de la sine, alta solutie nu ai happy
Bine asta daca nu ii dai cu o tigaie in cap fostului tau prieten si il inchizi la tine in debara pentru tot restul vietii.
Bafta!

| Schatzyyyyy explică (pentru MioaraParalescu):

rolling on the floor) Merci fratioarehee hee:* Treaba e ca nu vrea sa ma lase,supa atata timp eu m-as fi saturat sa umblu! A vazut ca nu-i dau importanta a inceput cu faze gen ca vine si ma furarolling on the floor) si incepuse sa ma ameninte,dar el fara prieteni e un lachelaughing Prietenul meu nu e genul sa se bage in asa ceva,sau sa se ia la bataie,mai ales cu el,pentru ca stie ceea ce a fost intre mine si el, si pentru mine fostul nu conteaza! Nr meu de telefon nu-l mai are, dar in schimb suna pe nr lu` fratele meu, la ore gen:00, 01, etc...si ma deranjeaza! Nu stiu cum sa procedez, eu m-am saturat sa fiu indiferenta, si sa-i spun sa ma lase in pace! Innebunesc fratelorolling on the floor

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Apeleaza la politie ca deja ala te hartuieste laughing
Laso-n colo si eu m-am tinut o data dupa o blonda 2 saptamani da deja ma plictisisem.
Ori te iubeste mult, ori ii nebun, ori ambele!laughing

| Schatzyyyyy explică (pentru MioaraParalescu):

Orirolling on the floor) de iubit, imi dau seama ca ma iubeste pentru ca am fost cu el 2 ani aproape, saracu` nu si-a atins scopullaughing dar am rezistat 2 ani,crizele lui de gelozie,si nu suporta sa ma vada cu altul,daca nu ma poate avea el, si d-aia face asa, cred! La politie nu am cum, pentru ca are prieteni in politie, deci apelez degeaba:d

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Bazat rau fostul tau prieten laughing

| Schatzyyyyy explică (pentru MioaraParalescu):

rolling on the floor) da... se bazeaza pe amici, ca el e varza, nu da nici intr-o gaina

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Ce ma dispera oamenii astia...
Ba ce tare is eu ce nu stiu ce, ca fara tovarasi ii un nimeni in drum.
Pe vremea lu' Ceausesu se facea sapun din oamenii astia mada laughing))
O seara faina sa ai!happy

| Schatzyyyyy explică (pentru MioaraParalescu):

Asta este! Sunt oameni lachiosi astiarolling on the floor) Si partea proasta e ca asta nici nu stie sa scrie bine, si ma face de ras, chiar azi lasa-se un comment unei colege, si nu am inteles nimic din el!rolling on the floor Merci, la fel si tie:*

27 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Spune-i clar ca il iubesti pe actualul prieteni, si spune-i frumos ca nu mai vrei sa mai ai nicio legatura cu el, daca asta e chiar ceea ce iti doresti.

| Schatzyyyyy explică (pentru raluca0306):

Da draga mea,i-am spus,dar el continua sa comenteze, oricum nu ma mai intereseaza, sunt indiferenta, il las sa vorbeasca ce vrea! E prost si d-aia face asaoh go on crede ca ma aduce inapoi cu, chestiile astea

| Raiiiisa a răspuns:

De obicei pe obsedati dinastia nu ii poti opri asa cu una cu doua sau prin vorbe. Daca nici indiferenta ta nu l-a facut sa te lase in pace insemna ca numai de buna o sa te lase in pace.Eu zic ca prietenul tau ar trebui sa i-a atitudine si sa-l rezolve ca doar e pritena lui in joc, daca de atata timp nu te lasa in pace cum de nici macar nu-l cunoste? Ar fi trebuit sa stea de vorba cu el ca si intre baieti si nu cred ca nici asa nu termina cu insistentele.

| Schatzyyyyy explică (pentru Raiiiisa):

Eu cu actualul sunt de 5 luni, nu vrea sa-l cunoasca, mi-a spus ca atat timp cat pe mine nu ma intereseaza persoana lui, nu are de ce sa-si faca probleme! El nu e genul de baiat sa sara la bataie! Pe fostul as putea sa-l amenint cu verisorul meu, dar o sa iasa naspa si nu vreaupuppy dog eyes Nu vrea de nici o culoare sa ma lase in pace! Face tot posibilul sa afle tot despre mine! Si mereu cand trece pe langa mine, claxoneaza!

| Raiiiisa a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Pai ma gandesc ca nu vrea sa il cunosca si te cred ca pe tine nu te mai intereseaza de el, dar totusi ar trebui sa intervina si nu neaparat prin bataie dar totusi altfel ar fi sa vada ca totusi prietenului tau ii pasa de tine.aSi daca claxoneaza, foarte bine insemna ca are ce. Poate oa sa i se stricelaughing

| Schatzyyyyy explică (pentru Raiiiisa):

rolling on the floor) Daca prietenul meu intervine,fostul il va ameninta, si poate o sa-i cheme pe prietenii lui, si o sa-l si bata, ca e in stare, la cat de prost e!

| Raiiiisa a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Insemna ca de asta are el atata curaj ca vede ca prietenul tau e mai slabut decat el.In felul asta poti sta linistita mult si bine ca nu te va lasa in pacehappy

| Schatzyyyyy explică (pentru Raiiiisa):

Mai,eu nu vreau probleme,lui ii e frica,pentru ca eu am un veriosr care e " smecher" si vrea sa vada,daca sunt in stare sa-i spun verisorului! Eu nu il las pe actualul sa se bage, pentru ca stiu ca isi va lua bataie, de la prietenii fostului, de la el nu, pentru ca el e un ****!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Confrunta-l si spune-i ca nu mai vrei sa ai de-a face cu el. Simplu. Daca nu intelege, are ceva cu capul.

| Schatzyyyyy explică (pentru MrAnderson):

Dragul meu, am facut tot ce mi-a stat in putere, nu vrea sa ma lase in paceeee!puppy dog eyes

| MrAnderson a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Mergi la Politie, daca lucrurile o iau prea la vale.

| Schatzyyyyy explică (pentru MrAnderson):

Degeabastraight face el are prieteni politisti! Dar voi incerca!:*

| CoxOno a răspuns:

Poate ai fost prima fata din viata lui si de asta nu vrea sa te piarda cu timpul o sa te lase in pace.

| Schatzyyyyy explică (pentru CoxOno):

Nu stiu daca am fost sau nu prima lui prietena,pentru ca atunci cand a fost cu mine,mi-a zis ca sunt prima lui gagica,dar dupa ce ne-am despartit a spus ca a mai avut o iubita,cu,care are un copil! eu m-am despartit de el pentru ca era foarte gelos! L-am rugat acum sa ma lase in pace,i-am zis ca, daca vrea ramanem prieteni, dar mai mult nu se mai poate, ca i-am oferit de multe ori o a doua sansa, si a gresit din nou! Dar totusi a trecut un an, si nu vrea sa renunte la idee ca nu o sa mai putem fii niciodata impreuna!

| Anuttzzik a răspuns:

Păi încearcă cu amenințări dacă vezi că cu vorba frumoasă nu pricepe...:-D

| Schatzyyyyy explică (pentru Anuttzzik):

Nu vreau sa-l amenint,nu-s genul! Am fost cu el,a fost frumos, dar s-a terminat, trebuie sa inteleaga si el! Dar el incepe cu amenintari gen ca se va baga intre mine si prieten si ne va despartii, cu toate ca iubitl meu spune ca nu va reusii, dar imi e teama...

| Anuttzzik a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Da eu te înțeleg și pe tine dar bănuiesc că ești conștientă că ești doar o obsesie pentru el, se pot întâmpla multe în ziua de azi, de unde știi că nu va ajunge în stadiul în care îți va face rău?

| Schatzyyyyy explică (pentru Anuttzzik):

Nu are cum sa-mi faca, nu e in stare de asa ceva! Stie ca daca se intampla ceva cu mine doar el e de vina, si am un verisor de care lui ii e frica! Daca vreau sa-i fac rau, ii fac, dar ma gandesc la parintii lui si la ce i se intampla!

| Anuttzzik a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Mădălina niciodată să nu te încrezi prea mult în alții, încearcă să vorbești cu părinții lui poate te ajută ei!

| Schatzyyyyy explică (pentru Anuttzzik):

Cu parintii am vorbit,adica, cu mama lui, si nu mi-a spus decat, ca el ma iubeste si de aceea nu renunta! Da nu-l inteleg, daca nu vreau sa ma impac cu el de ce insista!