| Wehrmacht a întrebat:

Bai, am un galaxy gio s5660, l-am incarcat si dupa o ora in care a stat fara sa il folosesc si dupa ce l-am butonat 2 min(umblat la setari)s-a dus 13% din baterie. E normal? Se descarca extrem de repede.Pana sa il incarc avea 33% baterie si dupa ce am intrat pe TPU de pe el s-a dus la 16%. Dupa ce l-am incarcat si am vaz cat s-a dus din baterie m-am uitat la ce a folosit bateria si 50% a folosito starea de veghe si 44% starea de repaus. Ce sunt astea? Mi se pare mie sau chiar consuma prea mult? Am baterie de 1350mAh.Merge pusa una mai mare? daca da, cat de mare? Scz de categorie.

1 răspuns:
| onik91 a răspuns:

Telefoanele cu touch screen intotdeauna "mananca" mai multa baterie decat cele normale.am patit-o si eu cu un Nokia 5230, exact la fel cu bateria. eu l-am lasat la incarcat cam 12-13 ore (cu toate ca 8 ore mi s-a zis ca e bine pentruformatarea ei) si apoi am incercat sa ii inchid din aplicatiile care mancau bateria+tema sa originala(da.manca foarte multa energie) am schimbat-o si acum merge mai bine(il am cam de 5-6 luni, iar daca il folosesc doar pentruapeluri/mesaje ma tine bateria cam o saptamana. daca ma joc, intru pe net sau asc. muzica e clar ca seara trebuie sa-l incarc (asta daca nu cumva mai devreme big grin ) Bafta!