| Cineva_1522 a întrebat:

[Funda] Salut tutuor! Acum aproximativ 5-6 luni mi-am luat un telefon, respectIV un Samsung Galaxy Gio S5660.Este un telefon foarte bun, dupa parerea mea.Netul are o viteza frumusica. In schimb am o mica problema :bateria.Nu stiu ce sa fac tine prea putin bateria. Daca il las peste noapte la incarcat urmatoarea zi pe la ora 16, 17 este deja descarcat chiar daca nu prea stau pe el.Iar cand dau la battery use: la stare de veghe telefon imi apare peste 50% iar la telefon in repaus aproape 30%. Deci intrebarea este de ce se descarca asa de repede, si ce as putea face? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 인스피릿 a răspuns:

Ia-ti Juice Defender de pe market. Creste durata folosirii telefonului chiar de doua ori. Dezactiveaza-ti 3G daca nu ai nevoie de MMS-uri, pentru mesaje si apeluri e okay 2G. Nu lasa activat internetul pe el cand nu ai nevoie (Nici data packet nici wifi), nu activa auto-sync, nu activa toate animatiile. Inchide aplicatiile care ruleaza in background si nu iti trebuie.
Dar Juice Defender e un must.

2 răspunsuri:
| Mitu_Beto_1995 a răspuns:

1 Dai brilo mai putin 2 inchide wifi cand nu stai pe el mananca bateria 3 dai la setari la ecran inchide animatiile 4 dai sa nu se mai roteasca cranu automat 5 intra in procesor si opreste tot ce nu iti trebuie sa vezi ce mult o sa te tina happy fundita big grin?